Didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje valdanti „Omniva LT“ 2023 m. pristatė 14,8 mln. siuntų, o tai – beveik 2 mln. daugiau nei 2022 metais. Bendrovės pardavimo pajamos siekė 29,2 mln., o grynasis pelnas – 0,7 mln. eurų.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Bendros visos „Omniva“ įmonių grupės pardavimo pajamos 2023 m. sudarė 131,7 mln. eurų arba 7 proc. daugiau nei 2022-aisiais.
Paštomatų tinklo plėtra ir rekordinės investicijos
Praėjusius metus bendrovė Lietuvoje baigė valdydama 498 paštomatų tinklą su daugiau nei 64 tūkst. skyrelių. „Omniva LT“ paštomatai įrengti iš viso 136 Lietuvos miestuose ir gyvenvietėse.
„Remiantis statistika, Lietuvos gyventojai yra vieni aktyviausių Europoje naudojantis siuntų pristatymo per paštomatus paslaugomis. Pernai šalyje per paštomatus buvo atsiimta 58,2 proc. visų siuntų. Tad jausdami augantį paslaugos poreikį ir klientų lūkesčius, į paštomatų tinklo plėtrą investavome 1,6 mln. eurų. Dėmesį skyrėme ne tik naujų paštomatų įrengimui, bet ir esamų papildymui naujais skyreliais. Atliepę rinkos poreikį, pernai fiksavome beveik 14 proc. išaugusį siuntų kiekį, lyginant su 2022 metais“, – teigė „Omniva“ valdybos narys ir vykdomasis direktorius Kastytis Valantinas.
Pasak K. Valantino, bendrovė Lietuvoje investavo ne tik į tinklo plėtrą, bet ir modernizaciją. Daugiau nei 40 mln. eurų investuojama į moderniausią Baltijos šalyse „Omniva“ Kauno logistikos centrą. Pernai Kauno LEZ pradėtas statybas planuojama užbaigti šių metų vasarą.
„Vertinant pernai metų veiklos rezultatus ir šių metų tikslus – pagrindinis dėmesys tenka inesticijoms į tvarią ateitį. Visur ieškome pusiausvyros, kad užtikrintume geriausią kliento patirtį, tuo pačiu ir verslo tęstinumą. Matome, kad tokioje intensyvioje konkurencinėje aplinkoje reikia būti maksimaliai efektyviems ir gebėti lanksčiai ir greitai prisitaikyti“, – išskyrė Kastytis Valantinas.
Lietuva sugeneravo 16 proc. grupės pardavimo pajamų
Vertinant visos „Omniva“ įmonių grupės metinius rezultatus, 60 proc. pardavimo pajamų (79,1 mln. eurų), buvo gauta iš siuntų pristatymo paslaugų. 21 proc. arba 28,1 mln. eurų – iš pašto paslaugų (įskaitant apie 10 proc. arba 12,6 mln. eurų universaliųjų pašto paslaugų) ir 16 proc. arba 21,2 mln. eurų – iš tarptautinio tranzito. Estijos klientai sugeneravo 41 proc. pardavimo pajamų, 16 proc. – Lietuvos, 11 proc. – Latvijos ir 22 proc. kitų šalių klientai.
„Šventinio sezono pajamos buvo mažesnės nei tikėtasi. Nors e. prekybos apimtys per metus pasiskirstė tolygiau nei 2022 metais, pardavimų šuolis prieš Kalėdas taip pat buvo mažesnis. Vis didesnę įtaką „Omniva“ veiklai daro stiprūs konkurentai. Turime dėti daugiau pastangų tam, kad savo klientams būtume pageidaujamas partneris konkurencingomis kainomis. To siekdami turime išlaikyti aukštą paslaugų kokybę ir kartu optimizuoti sąnaudas. Siekdami efektyvumo įgyvendinome struktūrinius pokyčius įmonėje, kad valdymas apimtų visą Baltijos regioną. Tai leidžia mums į visas rinkas žvelgti su bendromis vertybėmis ir vykdyti būtinus pokyčius mažesnėmis laiko ir pinigų sąnaudomis“, – sakė „Omniva“ valdybos pirmininkas Mart Mägi.
Nors grupės grynasis pelnas prieš pelno mokestį buvo teigiamas, įtraukus pelno mokestį, kuris susidarė dėl per metus išmokėtų daugiau kaip 6 mln. eurų dividendų, grynasis nuostolis siekė 1,3 mln. eurų. Daugiausiai išlaidų patirta teikiant tradicines pašto paslaugas. Didelę neigiamą įtaką verslo pajamoms taip pat turėjo išlaidos, susijusios su tradicinio pašto ir dienraščių pristatymo paslaugomis. Siekdama padengti tradicinių pašto paslaugų nuostolius, „Omniva“ stengiasi plėsti pelningą siuntų pristatymo paslaugų verslą, kurį šiuo metu teikia Baltijos šalyse, ir, esant galimybei, tarptautinį tranzitą.