Internetas

Užkibus už šios gudrybės galima patirti didžiulius nuostolius: siunčiamas perspėjimas apie naują sukčių taktiką, sužinokite kaip apsisaugoti

Lietuvos paštas įspėja gyventojus apie sukčių vėl platinamas apgaulingas SMS žinutes ir el. laiškus. Sukčiai keičia taktiką ir dabar platina žinutes su tekstu, pranešančiu, kad sistema negali atpažinti užsakymo informacijos, todėl siunta negali būti pristatyta.

Užkibus už šios gudrybės galima patirti didžiulius nuostolius: siunčiamas perspėjimas apie naują sukčių taktiką, sužinokite kaip apsisaugoti

Prašoma atnaujinti informaciją ir pateikti duomenis. Kitas atvejis – el. laiške nurodoma, kad gauta siunta ir būtina sumokėti mokesčius už jos pristatymą nurodytu adresu. Apgaulingų SMS žinučių ir laiškų pavyzdžiai pateikti žemiau. Kaip ir ankstesniais atvejais, Lietuvos pašto vardu prisidengusių sukčių tikslas – išvilioti pinigus ir asmens duomenis.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Raginame būti budrius ir atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos pašto siunčiamuose laiškuose niekada nėra prašoma suvesti mokėjimo kortelių ar kitokių asmens duomenų ir nebūna nuorodų į tiesioginius mokėjimus. Apmokėti paslaugas galima tik prisijungus prie savitarnos ir naudojant elektroninę bankininkystę. Siuntas patogiai sekti galima oficialiame tinklalapyje adresais lietuvospaštas.lt arba post.lt.

Sukčiai, kuo toliau tuo daugiau įdeda pastangų idant apgaulingi pranešimai primintų tikrą Lietuvos pašto stilistiką – naudoja įmonės logotipą, spalvas, grafinius simbolius, taip pat nurodo Lietuvos pašto kontaktus.

Gavus pranešimą visada būtina atkreipti dėmesį, iš kokio elektroninio pašto adreso ar telefono numerio pranešimas yra išsiųstas. Atkeliavus įtartinam pranešimui svarbu nespausti nuorodų ir nepateikinėti mokėjimo kortelės duomenų, neatlikti jokių mokėjimų. Tuo atveju, jeigu paspaudėte nuorodą ir suvedėte mokėjimo kortelės duomenis, patariame nedelsiant susisiekti su banku, o nukentėjus – kreiptis į policiją.

Lietuvos paštas jaučia pareigą kuo labiau apsaugoti gyventojus nuo tokio pobūdžio sukčiavimų. Bendrovė yra inicijavusi jau ne vieną diskusiją ir kartu su Nacionaliniu kibernetinio saugumo centru, Ryšių reguliavimo tarnyba, internetinio ryšio paslaugų teikėjais siekia rasti kuo operatyvesnių sprendimų, kurie leistų užkardyti apgaulingų internetinių nuorodų naudojimą.

Siekiant užkirsti kelią sukčių siautėjimui, Lietuvos paštas kviečia gyventojus, gavusius įtartinus pranešimus su bendrovės vardu, apie juos pranešti adresu prevencija@post.lt

Informaciją apie sukčių veiksmus Lietuvos paštas visuomet perduoda atsakingoms institucijoms.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

2 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Valdas

Teko su pasto fiktyviais nurodymais susidurti, bet greitai susigaudziau. Tuo atveju reikia blokuoti kortele ir uzsisakyti nauja.

Jonas

Esu gavęs SMS iš lenkiško tel. Nr. +48××× su reiklavimu su nuoroda " epaslaugos...."sumokėti "baudą", į kurį nereagavau. Po kelių dienų gavau pranešimą su padirbta nuoroda į VMS "https//vmi.lt....net". Įvedus adresą kompiuteryje, ekranas užraudonavo ir pranešė, kad tai netira svetainė. Neužkibau, neužkibkite ir jūs.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas