Įsigijote „Huawei P40” serijos įrenginį? Gidas, kaip gauti programėlių ir nejausti diskomforto dėl „Google” nebuvimo

Ignas Petrikonis

2020-04-17, 01:00 (atnaujinta 2022-12-07, 13:10)

27 komentarai (-ų)
Įsigijote „Huawei P40” serijos įrenginį? Gidas, kaip gauti programėlių ir nejausti diskomforto dėl „Google” nebuvimo

Praėjusių metų viduryje įsigaliojusios JAV sankcijos lėmė tai, jog „Google” buvo priversta nutraukti bendradarbiavimą su „Huawei” ir nebesuteikti leidimo naujuose kompanijos Android įrenginiuose diegti savo paslaugų paketo. Tačiau tai nesustabdė Kinijos technologijų milžinės nuo įspūdingų telefonų pristatymų ir todėl Lietuvos prekybininkų parduotuvių lentynose jau guli gražuoliai „Huawei P40 Lite” (apžvalgą rasite čia), „Huawei P40” ir „Huawei P40 Pro”.

Telefonai.eu komanda, jau beveik mėnesį naudojanti šiuos modelius, nusprendė sukurti gidą, kaip išvengti įvairių su „Google” paketo nebuvimu susijusių nepatogumų, gauti įvairių programėlių ir „Huawei P40” naudotis praktiškai taip pat patogiai kaip ir bet kokiu kitu Android telefonu.

1. Pasinaudokite „Phone Clone” paslauga

Įsigijus naują telefoną nemažu galvos skausmu tampa duomenų perkėlimas. „Huawei” jau kurį laiką siūlo „Phone Clone” paslaugą, kuri iš jūsų seno išmaniojo perkels ne tik kontaktus, SMS žionutes, nuotraukas, muziką, bet ir aplikacijas. Pastarasis punktas labai svarbus, nes tai padės atsisiųsti praktiškai visas programėles iš seno telefono, kurių nėra „Huawei AppGallery” aplikacijų parduotuvėje - pavyzdžiui, „SEB” banko programėlę.

Tai atlikti jums bus pasiūlyta pirmojo „Huawei P40” nustatymo metu. Tereikės į savo senąjį įrenginį iš „Google Play” parduotuvės atsisiųsti „Phone Clone” programėlę, joje pasirinkti, kad tai senas telefonas. Tada juo nuskenuosite QR kodą „Huawei P40” ekrane, išmanieji magiškai susijungs, ir po keliasdešimties minučių (priklausomai nuo duomenų kiekio) savo naujajame pirkinyje turėsite didžiąją dalį savo naudojamų programėlių.

Gali būti, kad su jomis persikels įvairios „Google” programos, tokios kaip „YouTube” ar „Google Drive”, tačiau pernelyg nesidžiaukite - nors ikonėles matysite, jos nepasileis, nes „Huawei P40” neturi „Google Play” paslaugų paketo. Panašiai gali nutikti ir su bankų programėlėmis ar dar kai kuriomis kitomis, tačiau nesijaudinkite - žemiau paaiškinsime, kaip tai ištaisyti.

Be to, pirmuoju nustatymu „Phone Clone” aktualumas nesibaigia. Vienas patarimų - pasilikti savo seną telefoną ir toliau, tad jeigu „Google Play” atsiras mėgstama programėlė, ją pirma galėsite įsidiegti savo senajame įrenginyje, o vėliau per „Phone Clone” (galima pasirinkti, kad būtų perkelta tik tam tikra programėlė) ją persiųsti į savąjį „Huawei P40”. Ne pats elegantiškiausias būdas, bet tikrai veikiantis.

2. „Huawei AppGallery” - naujas programėlių centras

Kadangi naujuose „Huawei” telefonuose gamintojui buvo uždrausta diegti „Play Store” programėlių parduotuvę, kompanija sukūrė jos analogą, vadinamą „AppGallery”.Vos per kelis mėnesius ji tapo trečia populiariausia aplikacijų parduotuve pasaulyje, atsiliekanti tik nuo „Apple AppStore” ir minėtosios „Play Store”.

Šiuo metu iš „AppGallery” galima įsidiegti daugumą pagrindinių lietuviškų programų. Čia rasite naujienų portalų („DELFI”, „LRT.LT” ir pan.), operatorių („Mano Telia”, „Bitė”, …), apsipirkimo („Pigu.lt”, …), komunalinių mokesčių mokėjimo („Ignitis savitarna”, „Viena sąskaita”) ir kitas panašias aplikacijas. Tikėtina, kad vienos-kitos reikalingos nerasite, bet tačiau kompanija apie tai žino, tam skiria daug pastangų, todėl labai didelė tikimybė, kad „AppGallery” ji atsiras artimiausiu metu.

Tikėtina, kad jeigu esate nereiklus vartotojas, pasinaudojęs „Phone Clone”, su „AppGallery” ir iš seno telefono įkeltomis programėlėmis puikiai išsiversite.

3. „MoreApps” - visi reikalingiausi įrankiai, kurių nėra „AppGallery”

Kadangi „AppGallery” kol kas nėra visų daugumos amerikietiškų ir kai kurių kitų populiarių programėlių, programuotojai sukūrė „MoreApps” aplikaciją, kurią galite atsisiųsti iš „AppGallery”.

Pasirinkus Lietuvos regioną, jums bus rodomos lietuvių pamėgtos populiarios programėlės, kurių neatsisiųsite iš „AppGallery”. Čia rasite nuorodas, iš kur atsisiųsti „Facebook”, „Messenger”, „Instagram”, „Tinder”, „PayPal”, „Revolut” (norint įdiegti šią aplikaciją teisingai, pirma reikės paspaudus šią nuorodą instaliuoti „XAPK” programą, tada siųstis „Revolut” ir atsidarius „XAPK” pasirinkti atsisiųstą „Revolut” failą). Taip pat „MoreApps” suteikia galimybe atnaujinti jau įrenginyje įdiegtas programėles.

Vėlgi - nesidžiaukite „MoreApps” pagrindiniame puslapyje pamatę „Google” aplikacijas. Paspaudus jų ikonas, jums viso labo bus pasiūlytos jų alternatyvos ar naršyklės versijos.

4. „Aptoide” - plačios kaip pasaulis galimybės

Paspaudę šią nuorodą, savo „Huawei P40” įsidiegsite „Aptoide” aplikacijų parduotuvę, kurioje rasite visų įmanomų programėlių failus. Įspėjame, kad tai nėra oficiali ir prižiūrima platforma, todėl egzistuoja rizika netyčia įsidiegti virusą. Laimė, tokie atvejai nėra dažni ir telefono apsaugos sistemos jus nuo to turėtų apsaugoti. Be to, joje nemažai piratinių mokamų programėlių versijų, tačiau būdami atsakingi patariame jų nediegti ir taip neapiplėšinėti jų kūrėjų.

„Aptoide” taip pat turi kitą naudingą funkciją - jau esančių telefone programėlių atnaujinimus. Tiesa, ja nepiktnaudžiaukite - labai dažnai atnaujinus, aplikacija gali nustoti veikti. Tai ypač aktualu su programėlėmis, kurias įdiegėte su aukščiau minėta „XAPK” - „Aptoide” tiesiog atsiunčia naujesnės versijos .apk failus, o ne kai kuriais atvejais reikalingus .xapk, tad prioritetą reikėtų teikti analogiškai „MoreApps” funkcijai. Visgi jei jau taip nutiko, ištrinkite neveikiančią programėlę ir atsisiųskite ją iš ten pat, kur ir pirmą kartą, arba dar kartą persikelkite iš senojo telefono per „Phone Clone”.

5. Patogiai siųskite elektroninius laiškus iš savo telefono

Nemaloni žinia yra tai, kad „Huawei P40” serijos telefonuose neveiks „Gmail” aplikacija. Tačiau panikuoti neverta, nes jos funkcijas gali perimti daugybė kitų patogių el. pašto programėlių.

Pirma jų - iš anksto įrenginyje įdiegta „El. paštas” aplikacija. Joje nesunkiai galima pridėti „Gmail”, „Yahoo”, „Exchange”, „Hotmail” ir kitas elektroninio pašto dėžutes.

Antra ir mūsų rekomenduojama - „Microsoft Outlook” programėlė. Neišsigąskite pavadinimo, ji taip pat leidžia pridėti minėtąsias elektroninio pašto dėžutes, tačiau, mūsų nuomone, jos dizainas gražesnis ir patogesnis už „Huawei El. paštas”. Šią programėlę galite atsisiųsti iš „MoreApps” aplikacijos.

6. Situacija su „Google” aplikacijomis

Kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, „Huawei P40” telefonuose nėra „Google Play” paslaugų rinkinio, kuris yra gyvybiškai būtinas daugelio „Google” aplikacijų veikimui. Dėl šios priežasties nepasileis „YouTube”, „Google Analytics”, „Drive” ir dauguma mažiau populiarių paieškos milžinės programėlių.

Tačiau dalis jų veikia. Geriausias pavyzdys - „GBoard” klaviatūra, kuria primygtinai rekomenduojame pakeisti ne itin patogią, „Huawei” telefonuose pagal nutylėjimą diegiamą „Swiftkey” („GBoard” įsidiegti galite iš „MoreApps”).

Iš dalies veikiančia galima vadinti „Google Chrome”. Naršyklė leidžia naršyti, tačiau neveikia prisijungimo prie savo „Google” paskyros ir sinchronizacijos su kompiuteriu funkcijos. Panaši situacija su „Google Photos” - programėlė veikia, tačiau tik kaip elementari nuotraukų galerija - nuotraukos nėra siunčiamos į debesies saugyklą, kas iš principo paverčia „Google Photos” beverte.

7. Būdas naudotis visaverte „YouTube” aplikacija

Jau užsiminėme, kad „Huawei P40” išmaniuosiuose originali „YouTube” aplikacija tiesiog nepasileis, o gamintojo patarimas žiūrėti jutubo filmukus naršyklėje ne visiems atrodo patrauklus. Dėl šios priežasties siūlome įsidiegti „YouTube Vanced” - nepriklausomų kūrėjų patobulintą originalią „YouTube” programėlę, kuri dar ir turi įvairių papildomų galimybių. Tiesa, įspėjame, kad sėkmingam įdiegimui reikės griežtai laikytis žemiau nurodytos veiksmų sekos.

  • Spauskite šią nuorodą, spauskite „Download APK”, ir įsidiekite „MicroG” priedą - jo reikės, kad galėtume „YouTube Vanced” aplikacijoje galėtume prisiregistruoti prie savo „Google” paskyros.
  • Eikite į telefono nustatymus>programėlės>programėlės>paieškoje susiraskite „MicroG”>paspaukite ant jo
  • Spauskite ant nustatymų ikonos dešinėje programėlės ikonos pusėje, tada suteikite visus leidimus, kurių prašoma žaliame fone, bei ignoruokite baterijos optimizacijas (taip pat prašoma žaliame fone). Po šių veiksmų žalių juostų turėtų nebelikti.
  • Toliau spaukite „Google Device Registration” ir ją išjunkite. Tą patį atlikite su „Google Cloud Messaging”
  • Eikite į „Account” skiltį ir prisijungiame prie savo „Google” paskyros
  • Spauskite šią nuorodą ir įsidiekite „SAI” programėlę
  • Spauskite čia ir atsisiųskite „YouTube Vanced” failą. Atidarykite prieš tai įdiegtą „SAI” aplikaciją, spauskite „Install APKs”> pasirinkite „Download”> „Browser”> pasirinkite „Youtube Vanced” failą> „Select”
  • Spauskite „Leisti” (diegti programėlės)
  • Viskas, galite džiaugtis visaverte „Youtube” aplikacija ir prenumeruoti Telefonai.eu kanalą!

8. Navigacija ir žemėlapiai

Pagrindinės daugelio mūsų navigacijos ir žemėlapių programėlės priklauso „Google” ir turbūt sunkiai įsivaizduojame savo kasdienį gyvenimą be „Google Maps” ir „Waze”. Laimė, šios programos veikia „Huawei P40” telefonuose ir jas galima atsisiųsti iš „MoreApps”.

Tiesa, „Google Maps” programėlėje negalėsite prisijungti prie savo „Google” paskyros ir matyti savo vietovių istorijos, tačiau tai palyginus nėra didelė programa.

Jei norite „Google” žemėlapių ir navigacijos alternatyvų, jas rasite „AppGallery”. Tai - visiems puikiai žinomos „Here” ir „Maps.me” programėlės.

Tikimės, kad šie patarimai jums buvo naudingi ir įrodė, jog visai neblogai galima išsiversti ir be veikiančių „Google” paslaugų. Galbūt ne viskas idealu ir tam tikrų aplikacijų vis dar trūksta, tačiau esame įsitikinę, kad jos atsiras artimiausiu metu. Mūsų nuomone, tai tikrai neturėtų atgrasyti jūsų nuo „Huawei P40” serijos įrenginio pirkimo.

27 komentarų

As teisus

Bolt neveikia, seb bei swedbank programeles neveikia, smart id neveikia, wolt neveikia, tafi neveikia, realiai jokia svarbiausia programele neveiks arba neveiks tinkamai kol jų nebus AppGallery.

nustebes

Uzsukau cia l, nes Huawei sponserines sitas straipsni per FB.
Pirmas dalykas - nezinau kas esat telefonai.eu, bet uzmeciau aki, atrodo prekiaujant jais, net tik rasot. O tai oficialiu Huawejum prekiaujat? Nes nesueina galai, jus rasot apie toki appsa kaip Youtube Vanced, kas yra nulaustas youtube premium tik pervadintas. Jei jus oficialu huawei giriat ir juos parduodat tai ijunkit logika apie ka galima rasyt apie ka ne nes visiskai nerimtai sitas straipsnis atrodo.
Antra - komentaruose i zmoniu nuomones atrasot mazdaug" kokius norim straipsnius, tokius rasom". Kas cia per... Kur jus kokioj kaimo gludumoj isikure ir kas cia isvis per firma be supratimo apie mandagu diplomatiska bendravima. Zodziu.. sekmes versle su tokiu poziuriu, o del Huawei.. Man atrodo dar patys nesuvoke koki straipsni pasponsorino.

Hm

Keista, bet šiandien bankų dėka be smart-id neįsivaizduoju savo telefono. Jei į huawei šį appsą galima be bėdų įkelti, tai super...

Ooops

Kurių velnių maistą per prievartą gūsti į užpakalį ir paskui tualetiniu popieriu šluostytis burną? Juk valgymu šito proceso nepavadinsi. Tas pats ir su bandymu išprievartauti Androud, kad veiktų be google paslaugų.

Romas

Sveiki, Ignai. Gera apžvalga. Norėčiau pasidalinti keletu pastebėjimų iš patirties. Su phone clone kartais gali kilti sunkumų perkeliant programėles į naujesnę versiją turintį Android įrenginį, reikėtų pasitikslinti kokią api versiją programėlė senajame įrenginyje naudoja. Smart-ID alternatyva galėtų būti mobilusis parašas - vis dėlto kai kuriems tai gali būti papildomos išlaidos (~0,5 euro/mėn).

Tom

Manau, vertėtų pasvarstyti kokiu keliu Europoje pasuks kinietiškas išmaniųjų verslas. Reikia pripažinti, kad kiniečiai pasinaudodami savo gamybos pajėgumais ne tik puikiai aprūpina savo rinkas telefonais, tačiau gali pasiūlyti geros "geležies" ir vakarų rinkoms. Kokį kiekį šitos geležies mūsų rinkos pajėgs įsisotinti priklausys ne tik nuo pardavėjų, bet ir nuo Google paslaugų nepakeičiamumo. Priešingai nei Apple, Android produktai žymiai atviresni alternatyvoms. Akivaizdu, kad nors vis daugiau kelių veda į Kiniją, tačiau Google ir kitoms kompanijoms galimybė turėti gerą geležį mainais į softą, regis, jau kuris laikas ima kainuoti per brangiai. O ir gintis patentais kaip tai daro Amerikiečių Apple jiems taip pat gerokai sunkiau. Koks įdomus sutapimas, kad jau gerą dvidešimtmetį mobiliųjų "virusą" pasaulyje padėję paskleisti kiniečiai, tapo ir kito viruso židiniu.

Tomas

Per pusantros dienos pasileidau Google servisus ant Huawei p 40 pro ir visas norimas aplikacijas, nes be Google man telefonas šitas bevertis. Tik turint kelis Google accountus, juos reikia susivesti iškarto po 6 žingsnio instaliavimo, nes vėliau galimybės dasideti kito accounto nebebus.
https://youtu.be/WGd9GhqIl8U pagal šitą video

Mindaugas

https://youtu.be/6lPQFfalTHE
Va, vakar padovanojau dukrai Huawei p40lite, viskas atlikta pagal sia instrukcija ir viskas puikiai veikia.

Ponas niekas

Žilvinas degutis kodėl redegavot apie emaila jei ten tiesa buvo nereikėjo redaguot

Ponas niekas

Jei fake emailas, tai čia atėjo pasimandravot kad protingas yra, be to ar nebus heiteris cia is pradziu normaliai elgias o poto jau suda mala atsiprasant. Nesistenk ,,skaitytojau'' man atrasyt nes savo litanijas pasilik sau.

Žilvinas Degutis

Savo nuomonę, be svarių faktų galite reikšti laisvai pas save namie ant bačkos atsistojęs, bet atėjus į svečius, tokia Jūsų nuomonė ne tik, kad neturi jokios informacinės naudos, bet ir neverta nei dėmesio, nei pagarbos.
Kodėl Jūs manote, kad turite teisę mums aiškinti, kiek ir ko rašyti? Kodėl? Nesvarbu, kad tai Jūsų nuomonė, kaip ir sakiau, tokia nuomonė bevertė. Įdomiau kodėl turite teisę sakyti, kad kažko per daug, kažko per mažai?
Kiek yra per daug? Suskaičiavote? Suskaičiuokite bent jau balandžio mėn. Nors tiek tos, padariau tai už Jus.
213 straipsnių, iš jų:
29 (14%) - Huawei kartu su Honor
25 (12%) - Xiaomi kartu su Redmi
20 (9%) - Samsung
15 (7%) - Apple

Atimkite Honor, atimkite visas kitas naujienas apie Huawei ir likusiųjų 5% straipsnių apie Huawei P40 Pro Jums yra per daug???
Taigi, kodėl Jūs manote, kad turite teisę atėjus į svečius aiškinti kaip turi atrodyti turinys prisidengamas "asmenine nuomone"?

valdo

ale kuris daba cia toks gudrus..., per 5 min. surasys man visas programas...., gal galit tai realiai padaryt?? ne tik netu girtis..}

Džordžas

Sveiki. Ne Google , ne Apple telefonai ne leidžia įrašyti pokalbių? Įdomu, o Huawei leis?

Skaitytojas

Raimi, čia ne Huawei vykdo (bent tikiuosi, bei Igno teigimu nesumokėta jam už šiuos straipsnius. Įrodymų neturiu, kad yra kitaip. Tad belieka pasitikėti žurnalistu). Čia, Ignas, kaip maža cielkavota mergaitė (tik mano nuomonė) nesižino, kaip čia dar labiau susileidus (vėl tik nuomonė mano) pasigirti visiems, kad gavo patapšnoti tokį "eržilinį" telefoną (vėl tik nuomonė mano) :D

Bet, tai kad ne aš vienas pastebiu PER DAUG STARIPSNIŲ APIE HUAWEI P40 PRO, IGNAI, jau yra įrodymas jums, kad apie jį kalbate čia per daug. Tik nuomonė.

Žilvinas Degutis

Youtubas pilnas video, kaip iš butelių pasistatyti energetiškai efektyvų namą, gaila, kad jūs nesugebate pasinaudoti savo rankomis?
Ir video ir straipsnių yra kaip įsirašyti Google paslaugas, bet tai užims ne 5, ne 10 min. Nelaikkite savęs aukštesniu už kitus ir nereikės nusivilti žmonėmis ;)

Ignas

Jeigu smegenų tūris yra mažas ir nesugeba žmogus truputį panaršyti po telefoną tai vargu ar jam aplamai reikia išmanaus telefono. Labai jau keistai skamba kai Google laiko aukščiau visko ir telefonas be google tarsi tragedija. Tragedija yra žmogus su tokiu mąstymu. P. S. YOUTUBE pilna medžiagos kaip skiriant 10 min laiko galima įsirašyti visą Google paketą su veikiančiom programom Gmail, PlayStore ir t. t. Bet gaila ne visi geba naudotis savo smegenim :D

Ignas Petrikonis

Kodėl reklaminę? Mėnesį naudojamės telefonu ir nusprendėm papasakoti, kaip įsidiegti programėles ir kitus dalykus, nes mūsų šito nuolat klausia žmonės.
Gausim netrukus OnePlus 8 Pro, daug rašysim apie jį, tai irgi reikės keisti pavadinimą į OnePlus.eu? 😅

Raimis

Aš kaip pastebėjau Huawei vykdo labai plačią reklaminę kompaniją. Tai matome ir telefonai.eu o gal jau gretu laiku pasikeis į huawei.eu 🤔

Ignas Petrikonis

Tai ir siūloma straipsnyje pasinaudoti gamykline Huawei el pašto programėle. Ar vėl nepaskaitėt? :D

Outlook pasiūlytas, nes daug patogesnis, mano nuomone. Ir kokios problemos Outlooke naudot Gmail? Outlook yra paprastas email klientas kaip Huawei E Mail appsas ar tas pats Gmail.

Ignas Petrikonis

Vakar straipsnyje buvo žadėta, kad bus už kelių dienų apžvalga - kur problemos? Kur matot DxOMark paminėtą šiame straipsnyje? Ar vėl nesusižiūrėjot kaip pensininkas ir ne ten pataikėt? :D

Ką turi bendro DxOMark reitingo objektyvumas su mano simpatijomis P40 Pro? Čia koks ryšys? Be to, lyginti P40 Pro ir S20 Ultra yra neteisinga - S20 Ultra yra P40 Pro+ konkurentas, o paprastas P40 Pro turėtų būti statomas greta S20+.

Man tai juokingi teiginiai, kad „P40 Pro nėra super telefonas" - jūs jį bandėt? Pagal kameros MP skaičių sprendžiat ar kažkokių apžvalgų prisižiūrėjot?

Skaitytojas

Naudoju Gmail. žurnalistas siūlo Microsoft Outlook paštą :D Tas pats kaip būti iPhone savininku ir jam siūlyti Google paslaugas, o ne Apple :D Šiaip tai yra toks saitas apkmirror.com, kuriame įkeliami naujausi (dažniausiai) programėlių apk failai, tokie patys, kurie yra Google Play. Tarp kurių ir Google aplikacijos. Jei jos neveikia Huawei P40 Pro (aplamai ribojimas yra), galima pasinaudoti standartinėmis Huawei aplikacijomis. Bet ne kurtis konkurentų paštu ar jų programėlėje naudotis Gmail paštu. Yra pilna alternatyvų.

Skaitytojas

Būtų logiška nepirkti Huawei be Google išvis, nei daryto tokias pievas, kurios čia aprašytos. Tik kamikadzė gali nusipirkti Huawei be Google ir užsiimti tokiomis procedūromis, kokios čia aprašytos. Ypač kaip tas Huawei P40 Pro net nėra super telefonas. Vienas geresnių šiais metais, bet ne super dėl kurio verta būtų atlikinėti tokias procedūras. Taip, taip DxO Mark, kurį vis čia pamini netyčia žurnalistas (turbūt) ir kuriuo neva nepasitiki, nors jau antras straipsnis apie tai, o žadėtis kritikos ir apžvalgos nematyt (o gal tik praleidau? :)), pirma vieta. Bet turėt reikia omenį, kad Samsung S20 Ultra tame reitinge dar nėra. Tad tuo reitingu kuriuo neva žurnalistas nepasitiki, nors akivaizdžios simpatijos Huawei P40 Pro, kurių net neslepia (tai objektyvumo nulis mano nuomone yra), labai didžiuotis nereiktų Huawei P40 Pro gerbėjams ir turėtojams, nes atsiradus Samsung S20 Ultra neabejoju nebebus numeris vienas jau Huawei :)

Raimis

Būtų dar logiška pirkti Huawei telefonus be Google jeigu kainos būtų daug pigesnės. Dabar 1000 eu. moki ir reikalų krūvą gauni.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas