„Huawei MateBook X Pro” apžvalga: geriausias „Huawei” telefono draugas

„Huawei MateBook X Pro” apžvalga: geriausias „Huawei” telefono draugas

, atnaujinta 2021-05-23, 11:24

Mėgstantys tam tikra drabužių prekinį ženklą greičiausiai yra pastebėję, jog dizaineriai neapsiriboja tik kelnėmis, marškinėliais ir megztukais – toje pačioje parduotuvėje dažnai galima rasti ir saulės akinių, ir kvepalų, ir netgi laikrodžių. Motyvas labai paprastas – šie visi daiktai tarpusavyje puikiai dera, o ir pats vartotojas daug mieliau perka kelias tuo pačiu logotipu paženklintas prekes. Technologijų pasaulyje šią strategiją jau eilę metų naudoja „Apple”, siūlydama puikiai tandeme veikiančius „iPhone”, „iPad”, „Apple Watch” ir „MacBook”, tačiau analogiška schema vilioja ir kitus gamintojus.

Balas

Vienas jų neabejotinai yra „Huawei”, prieš mėnesį Europos rinkai pristatęs savo geriausią nešiojamą kompiuterį „MateBook X Pro”, kuris nutaikytas ne į ką kitą, o į vis dar didelę „Huawei” išmaniųjų telefonų savininkų bazę. Tačiau ar išties šis gaminys yra tik aksesuaras jau esamiems kompanijos klientams, o gal tai yra ir tiesiog rimtas kandidatas bet kam, ieškančiam nešiojamo kompiuterio? Apie viską – šioje apžvalgoje.

Dizainas

20200831_161812-01

Turbūt nesuklysiu pasakęs, jog iki šiol plonų ir lengvų kompiuterių etalonu išlieka „MacBook Air”, kadangi visi iki vieno konkurentai naudoja jo dizaino formulę. Ne išimtis ir „Huawei MateBook X Pro”, kurį iš toli nesunkiai galima supainioti su „Apple” gaminiu.

Įrenginio korpusas, kaip ir būdinga aukščiausiai klasei, gaminamas iš vientiso aliuminio luito, kas užtikrina ne tik didesnį tvirtumą, bet ir geresnį estetinį vaizdą, prie kurio prisideda solidi tamsiai pilka spalva ir didelis blizgus „Huawei” logotipas. Laptopo atidarymo mechanizmas sukonstruotas taip, kad atlenkti ekraną būtų galima vienu pirštu, kas lemia puikų pirmą įspūdį. Reikalai į teigiamą pusę pasisuka dar labiau, pažvelgus į madingus miniatiūrinius šoninius ir viršutinį ekrano rėmelius. Tai leido sutalpinti didesnę įstrižainę tame pačiame korpuso dydyje bei kiekvienąkart žiūrint akiai suteikti malonumą.

Visgi grožis reikalauja aukų – gamintojas buvo priverstas iš viršutinio rėmo internetinių pokalbių kamerą perkelti į klaviatūrą. Ji pasislėpė po „F” mygtukų eilės viduriniu klavišu. Paspaudžiate – iššoka, vėl spustelėjate – pasislepia. Patiks tiems, kas baiminasi šnipinėjimo ir savo kompiuterio kamerą yra užklijavęs pleistru – su „MateBook X Pro” to daryti nebereikės. Tai ko gi aš čia kabinėjuosi? Matote, esu beveik tikras, jog išvydę save šios kameros filmuojamą vaizdo skambučio metu galite išgyventi košmarą – ji įtaisyta tokiu kampu, kad net liekną žmogų gali paversti storuliu su didžiuliu pagurkliu. Dalinis šios problemos sprendimas būtų po kompiuteriu pasikišti keletą storų knygų ir taip minimaliai pakeisti objektyvo kampą.

20200831_160013-01

Kalbant apie pačią klaviatūrą, jai priekaištų neturiu. Mygtukų eiga nei per didelė nei per maža, jie išdėstyti aiškiai ir turi puikų apšvietimą naktį. Kliūva nebent nedideli tarpai tarp klavišų, kas pratusiems prie gigantiškų klaviatūrų gali tapti problema. Labai pagirti norėčiau įjungimo mygtuką, kuris veikia ir kaip pirštų antspaudų skaitytuvas. Beje, kitaip nei „MacBook”, piršto nuskaitymui antrą kartą nereikės pridėti – antspaudas nuskenuojamas jau paspaudimo metu. Liečiamoji aikštelė irgi nebloga. Toli gražu ne tokia tiksli ir maloni kaip manajame „MacBook Air”, bet viena didesnių ir geresnių, kurią teko bandyti „Windows” kompiuteriuose.

„MateBook X Pro” šonuose išvysime visas reikalingiausias jungtis – 2 naująsias USB-C, kurių viena naudojama ir kompiuterio įkrovimui, vieną ausinių ir vieną įprastą USB 3.0. Galbūt norėtųsi dar vieno pastarojo tipo kištuko, bet kai konkurentai neturi nė vieno, lyg ir negalime labai skųstis. O ką reikės daryti, jei užsinorėsite prijungti MateBooką prie projektoriaus ar nuskaityti failus iš atminties kortelės? Gamintojas apdairiai tuo pasirūpino dėžutėje pridėdamas specialų adapterį.

Šio „Huawei” kompiuterio ergonomiką vertinčiau aukščiausiu balu – plonas korpusas leidžia jį su savimi pasiimti praktiškai bet kur, o vos 1,33 kg svoris yra praktiškai nejuntamas didesnėje kuprinėje ar krepšyje. Žodžiu, puikus kelionių draugas.

Ekranas

20200831_160519-01

Nedideli rėmai „Huawei” leido įgyti pranašumą prieš konkurentus ir 13 colių kompiuterio formate pasiūlyti beveik 14 colių įstrižainės ekraną. Tačiau viskas tuo nesibaigia, nes bendrovė prie ekrano padirbėjo ne juokais.

Visų pirma, džiugina didelė 3000 x 2000 rezoliucija, garantuojanti 260 vaizdo taškų tankį colyje. Kalbant lietuviškai, tai reiškia, jog vaizdas kompiuterio ekrane atrodys ne prasčiau nei naujesniame telefone, kadangi į laptopą žiūrime iš didesnio atstumo. Žinoma, gerą įspūdį kuria ne tik raiška, bet pasirinkta LTPS matricos technologija. Ji garantuoja puikius matymo kampus ir ryškius atspalvius. Džiugina ir faktas, jog ji puikiai sukalibruota, tad be papildomų pasikrapštymų galima profesionaliai užsiimti grafiniu dizainu ar „Photoshop” nuotraukų redagavimu.

Man patiko ir tai, kad „MateBook X Pro” ekrano šviesumas yra didesnis nei vidutinio nešiojamo kompiuterio, tad galima dirbti net ir sėdint lauko kavinėje ar saulėtame paplūdimyje, jei ne viena problemėlė... „Huawei” kažkodėl pataupė specialiai dangai, kuri sugeria atspindžius, todėl lauke ar šviesiame kambaryje jis tampa tarsi veidrodis. Galbūt galima tai iš dalies išspręsti pareguliavus atlenkimo kampą, bet tai labai toli nuo idealaus varianto.

Didelis prelegento ekrano privalumas yra jautrumas lietimui. Liečiami ekranai „Windows” pasaulyje jau seniai nebėra naujiena, bet „MateBook X Pro” jis veikia kur kas geriau nei ankstesniuose mano bandytuose produktuose ir yra papildytas specialiu programinės įrangos rinkiniu, kuris leidžia lietimu užfiksuoti ir akimirksniu apkirpti ekrano nuotrauką ir atlikti daug kitų panašių veiksmų. Žinoma, teks susitaikyti nuolat pirštų antspaudais nusėtu paviršiumi ir atsitiktiniais paspaudimais keičiant ekrano poziciją ar renkant tekstą.

Veikimas

20200831_152824-01

Kadangi „Huawei” su šiuo produktu taikosi į aukščiausią klasę, mūsų rinkai skirtas „MateBook X Pro” turi puikų specifikacijų rinkinį. Čia rasime ir naujausios kartos „Intel Core i7” lustą, net 1TB talpos SSD diską ir dosnų 16GB operatyviosios atminties komplektą. Tai leidžia šiam kompiuteriui žaibiškai užsikrauti, maksimaliu sklandumu veikti net ir atidarius krūvą „Chrome” skirtukų, be problemų dirbti su „Office” programomis ir atlikti kitas įprastas užduotis.

Šiokiu tokiu stabdžiu galima vadinti „Nvidia GeForce MX250” vaizdo plokštę, kuri siūlo tik labai simbolinį galios prieaugį, lyginant su integruota „Intel UHD”. Tai reiškia, kad naujausiems žaidimams „MateBook X Pro” nėra tinkamas ir maksimalios kompiuterio galimybės apsiribos „GTA 5”, „PUBG” ir kitais panašiais projektais. Kita vertus, „Huawei” su šiuo gaminiu taikėsi ne į žaidėjus, o į jaunus profesionalus, kurie naudojasi „PhotoShop”, „Illustrator”, „AutoCAD” ir kitomis panašiomis programomis – jos MateBooke dėl net 16GB RAM veikia puikiai.

Gaila, bet ir čia ne viskas rožėmis klota. „Huawei MateBook X Pro” kenčia nuo visus tokios klasės kompiuterius žudančios kaitimo problemomis. Nors kompanija skambiai reklamuoja specialią ryklio peleko aušinimo technologiją, kuri efektyviai paskirsto oro srautą ventiliatoriui ir taip užtikrina geresnį vėsinimą, praktikoje didelio skirtumo nepajusime. Stipresnė apkrova išprovokuos ventiliatoriaus ūžimą ir kirs per veikimo spartą.

Liūdnoka gaida tęsiasi ir kalbai pasisukus apie garsiakalbius. „Huawei” per pristatymą jiems skyrė daug dėmesio, bet eilinį kartą pasitvirtino istorija, kad prezentacijos skaidrėse viskas yra daug geriau nei realybėje. Garsas - stereo - ir šiaip pakankamai neblogas, tačiau ne toks geras, kad norėčiau filmą žiūrėti be ausinių ar dirbdamas klausyti „Spotify”. Gaila, nes iki tos ribos trūksta ne tiek ir daug.

Integracija su „Huawei” telefonu

20200831_155732-01

Pristatydami šį kompiuterį bendrovės atstovai pabrėžė, jog tai yra ekosistemos produktas, todėl integracija su „Huawei” išmaniaisiais, yra vienas svarbiausių „MateBook X Pro” pranašumų prieš konkurentus. Kadangi praeityje teko stebėti kelių kitų telefonų gamintojų nesėkmingus bandymus pasiūlyti analogišką funkcionalumą „Windows” kompiuteriuose, iš pradžių į visa tai žiūrėjau labai skeptiškai, bet pasinaudojęs savo nuomonę buvau priverstas pakeisti.

Tai ką gi galima nuveikti su „MateBook X Pro” ir „Huawei” telefonu? Pirmiausia, dalintis failais. Pavyzdžiui, kai norite kompiuteryje suredaguoti išmaniuoju užfiksuotą nuotrauką, tiesiog atidarote ją galerijoje ir pridedate įrenginį prie specialiu lipduku pažymėtos kompiuterio vietos (dešinėje pusėje, po klaviatūra) ir kadras akimirksniu atsiduria Matebooke. Ar negalima tiesiog pasinaudoti debesijos paslaugomis ar „Google Photos”? Galima, bet „Huawei Share” siūlomas procesas yra toks intuityvus ir greitas, kad net nesinori galvoti apie alternatyvas. Beje, tai veikia ir su „Office” dokumentais bei kitais failais

Kitas privalumas – „EMUI Desktop” funkcionalumas. Įsivaizduokite, intensyviai dirbate darbo kambaryje ir staiga išgirstate, kaip į miegamajame ant naktinio staliuko besikraunantį jūsų išmanųjį ateina SMS pranešimas. Normaliai turėtumėte atsikelti nuo kėdės ir nueiti jo pasiimti, bet „Huawei” leidžia kompiuterio ekrane nuotoliniu būdu jį valdyti ir atlikti visas įmanomas funkcijas, įskaitant ir atrašymą į SMS. Tai taip pat naudinga, jei norite pasinaudoti kokia nors telefono programėle ir tingite nueiti jo pasiimti.

Yra ir dar keletas smulkesnių funkcijų. Pavyzdžiui, pakračius telefoną ir jį pridėjus minėtoje vietoje, kompiuteris automatiškai pradės įrašinėti vaizdą ekrane ir veido įrašą išsaugos išmaniojo atmintinėje. Tiesą sakant, nežinau, kam visa tai panaudoti, bet kažkam tikrai pravers.

Didžiausia integracijos problema, kad visas funkcijas palaiko tik „Huawei Mate 20 Pro” ir naujesni „P” bei „Mate” serijos flagmanai – vidutinės klasės gamintojo modeliuose arba veikia tik kuri nors viena funkcija, arba išvis yra nesuderinami su integracija.

Baterija

20200831_162018-01

Ploni ir grakštūs kompiuteriai dažnai turi vieną problemą – juose netelpa didelės baterijos, leidžiančios ilgesniam laikui atsiplėšti nuo elektros lizdo. Visgi „Huawei MateBook X Pro” mane nustebino, tapęs malonia šios taisyklės išimtimi.

Jeigu ryte į darbą pasiimsite visiškai įkrautą „MateBook X Pro”, visą dieną naršysite internete, redaguosite dokumentus, klausysite „Spotify” ar įjungsite kokią lengvesnę programą, akumuliatoriaus pakaks iki tol, kol baigsite darbus. Greičiausiai, energijos bus likę net ir keletui atpalaiduojančių „YouTube” vaizdo įrašų ant namų sofos. Kitaip tariant, kalbu apie 8-9 valandų ištvermę, o čia jau Macbookų lygą, dažnai nepasiekiama daugeliui „Windows” kompiuterių.

Žinoma, jei įsijungsite „Photoshop” ar kokią video redagavimo programą, baterija dėl išaugusių skaičiavimo poreikių ir aušinimo seks dvigubai greičiau, bet ir tai yra puikus rezultatas, net ir neatsižvelgiant į prietaiso dydį.

Įkrovimu rūpinasi 65W galios dėžutėje pridedamas įkroviklis, pripildantis tuščią bateriją per daugiau nei porą valandų. Žinoma, panaudota greito įkrovimo technologija, tad pirmieji 50% pasiekiami per vos 40 minučių. Beje, kadangi įkrovimui naudojama USB-C jungtis, o pakuotėje pridedamas galingas blokelis, krepšyje ar kurpinėje galėsite nešiotis tik kompiuterio įkroviklį, kuriuo įkrausite ir savo išmanųjį telefoną bei kitus aksesuarus. USB-C kištukas taip pat suteikia galimybę „MateBook X Pro” krauti, naudojant išorinę bateriją.

Verdiktas

„Huawei MateBook X Pro” turi daugybę privalumų. Kompiuteris išsiskiria patraukliu ir solidžiu dizainu, plonas ir lengvas korpusas jį leidžia pasiimti beveik bet kur, šviesus ekranas glosto akį, o veikia jis bene sparčiausiai iš mano naudotų įrenginių su „Windows” operacine sistema. Pridėkime puikią bateriją bei gausią komplektaciją ir gausime tikrą aukščiausios klasės titaną, pasiruošusį atremti net ir stipriausių priešininkų smūgius.

Vis dėlto yra problema – į mūsų rankas pateko pačios brangiausios komplektacijos „MateBook X Pro” versija, kurios kaina prasideda nuo 1999 eurų. Tačiau daugeliui vartotojų nereikia nei „Intel i7”, nei 1TB SSD disko, nei 16GB RAM, todėl tokia astronominė suma kompiuterį užkelia į aukštą lentyną, pasiekiamą nedaugeliui.

Tai „Huawei MateBook X Pro” galime iškart braukti iš pasirinkimo sąrašo? Tikrai ne, kadangi gamintojas mūsų rinkoje siūlo ir kur kas pigesnę versiją su „Intel i5” lustu. Kaip kasdien darbui naudojantis „Huawei P40 Pro Plus”, galiu patvirtinti, jog įvairios integracijos su telefonu funkcijos išties stipriai palengvina gyvenimą ir suteikia naudojimosi malonumą. Taigi, jei turite naujesnį „Huawei” išmanųjį ir esate paruošęs apvalią sumelę kokybiškam „Windows” kompiuteriui, pasirinkę pigesnį „MateBook X Pro” tikrai neapsiriksite. Tačiau visiems kitiems patarčiau pasidairyti ir į alternatyvas - „Huawei MateBook X Pro” labai solidus variantas, bet nebūtinai geriausias, jei naudojate kito gamintojo išmanųjį.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Rekomenduojama

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas