Dideli pokyčiai „Windows“ - operacinėje sistemoje pamažu panaikinamas valdymo skydas

Dideli pokyčiai „Windows“ - operacinėje sistemoje pamažu panaikinamas valdymo skydas

Leonardas Sindaravičius

, atnaujinta 2021-12-21, 00:55

„Microsoft“ programinės įrangos kūrėjai deda daugiau pastangų į klasikinio „Windows“ valdymo skydo (angl. control panel) panaikinimą - šis operacinės sistemos nustatymų įrankis buvo kone visose grafinę vartotoją sąsają turinčiose „Windows“ versijose. Vietoje jos stengiamasi visus nustatymus perkelti į naująją nustatymų skiltį. „Microsoft Insider Program“ nariai jau gavo išbandyti naujausią „Windows 11“ versiją, kurioje išplėstinės tinklo parinktys atsidūrė bendroje nustatymų aplikacijoje - įskaitant failų bei aplankų dalinimosi tinkle parinktis bei įrenginių pasiekiamumą.

Tai nėra vienintelė naujovė, sufleruojanti, jog valdymo skydas netolimoje ateityje gali būti visiškai panaikintas, o jame esančios tvarkyklės perkeltos į bendrą nustatymų sekciją. Jau dabar testuojamose „Windows 11“ versijose kai kurios valdymo skydo nuorodos paprasčiausiai veda į atitinkamas nustatymų programos skiltis. Šiuo metu toks nukreipimas yra įgalintas tinklo, išorinių įrenginių, OS naujinimo ir aplikacijų pašalinimo skiltyse.

1285-700x394

Pirmieji bandymai panaikinti gana komplikuotą valdymo skydą buvo pastebimi jau „Windows 8“ versijoje, kur pagrindiniai nustatymai buvo integruoti į atskirą, lengviau pasiekiamą, aplikaciją. Pavyzdžiu sekė ir „Windows 10“, tačiau panašu, kad ši nustatymų migracija baigsis tik „Windows 11“ gyvavimo metu.

Geresnė nustatymų aplikacijos integracija yra nemažai metų vystomas „Microsoft“ projektas, tad galutinis valdymo skydo panaikinimas tėra laiko klausimas - atsisakant jo, daugelis svarbių nustatymų turėtų būti žymiai lengviau prieinami bei suprantami tiek pažengusiems, tiek mažiau patyrusiems vartotojams.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Juozas

O Linuxe dar geriau. Ką nori tą darai: sudo apt ir pirmyn. Worda buvau į Wine įdieges. Ir puikiai veikė.

Aluzas

Mėšlas ten tos 'tvarkyklės'!. Jau nuo 8 versijos. Protingi naudosis komandinę aplinką , lūzeriai galės knebinėti tas menkavertes aplikacijas nes svarbesni nustatymai 'saugiai' paslėpti. Tik naudos iš to beveik nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas