Kompiuteriai

Kietieji diskai gyvena paskutines savo dienas: fiksuojamas staigus pardavimų sumažėjimas, laukiama katastrofos

Šiandien savo išmaniuosiuose įrenginiuose saugome daug informacijos: nuo įvairių darbo dokumentų iki kelionių nuotraukų ar vaizdo įrašų. Natūralu, kad laikui bėgant, jos tik daugėja, o mūsų įrenginių saugyklos – labai ribotos. Vienas iš šiandieninių sprendimų – visa tai saugoti išoriniame kietajame diske, kuriame esančius failus pasieksite ir be interneto ryšio. Diskų yra dviejų tipų: HDD ir SSD, o būtent pastaroji opcija į užmarštį siunčia jau pasenusią HDD.

Kietieji diskai gyvena paskutines savo dienas: fiksuojamas staigus pardavimų sumažėjimas, laukiama katastrofos

Naujausioje „Trendfocus“ analitikų ataskaitoje pateikiami trijų didžiausių kietųjų diskų gamintojų – „Seagate“, „Toshiba“ ir „Western Digital Corp.“ (WDC) – ketvirtiniai ir metiniai pardavimų pokyčiai. Analizėje pateikti rezultatai šiems gamintojams nežada nieko gero.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

Trys pagrindiniai gamintojai pastebėjo staigų kritimą 2022 m. Didžiausią smūgį patyrė „Seagate“, kurios HDD pardavimų kritimas svyruoja nuo -41,7 iki -43,7 proc. Beveik tiek pat smuko ir „Western Digital“ pardavimai – nuo 40,7 iki 43 proc. Geriausiai sekėsi „Toshiba“, tačiau pardavimai vis tiek mažėjo 37,7 ir 39,3 proc.

Keista, kad, nepaisant smarkaus tiekimo sumažėjimo, 2,5 colio HDD pardavimai augo beveik 15 proc. ketvirčio atžvilgiu. Tačiau tai buvo vieninteliai kietieji diskai, kurių pardavimai padidėjo. Vartotojų diskų pardavimai sumažėjo apie 5 %, o tai, nors ir nedžiugina, vis dėlto toli gražu neprilygsta prastiems įmonių sektoriaus rodikliams.

Įmonėms skirtų diskų pardavimai smuko dėl mažėjančios debesų kompiuterijos paklausos. „Trendfocus“ nurodo, kad „Seagate“, „Toshiba“ ir WDC kartu pardavė maždaug 11,5-12,5 mln. įmonių diskų, o tai skamba kaip didelis skaičius. Tačiau dėl to per ketvirtį tiekimas vis tiek sumažėjo 25 proc.

Apskritai panašu, kad kietųjų diskų pardavimų mažėjimui nebus galo. SSD kainos sparčiai mažėja ir artėja prie HDD kainų lygio, o 500 GB SSD net susilygino 500 GB HDD kainomis. Yra pagrindo manyti, kad iki 2023 m. pabaigos ši lygybė bus pasiekta ir lyginant didesnės talpos duomenų kaupiklius, o tai gali reikšti katastrofą kietųjų diskų gamintojams.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas