Lustų trūkumas niekur nesitraukia: atmintinių gamyba nevyksta kaip planuota, laukiama kainų augimo

Lustų trūkumas niekur nesitraukia: atmintinių gamyba nevyksta kaip planuota, laukiama kainų augimo

MiTech.lt

Elektronikos gamintojai šiemet išgyvena ne pačius geriausius laikus. Dėl rinkoje susidariusio lustų trūkumo itin nestabiliai jaučiasi automobilių bendrovės, tačiau su problemomis susiduria ir kiti sektoriai. Išmaniųjų telefonų, televizorių, žaidimų kompiuterių ir įvairiausių kitų produktų gamyba nevyksta kaip planuota, tačiau tai dar tikrai ne viskas.

DDR5

Artimiausiu metu DDR5 atminties gali pabrangti dar labiau ir pirmieji perkantys sistemas su tokia atmintimi permokės dar daugiau. Visi puslaidininkių gamintojai susiduria su logistikos problemomis ir komponentų trūkumų, bet iki šiol DRAM atminties sektorius nuo to buvo beveik nenukentėjęs. DRAM atmintis ir net DDR5 atmintis yra gaminama naudojant senesnes subrendusias litografijas, tokias kaip 14 nm. Dėl to DRAM atminties pagaminama užtektinai, nes nereikia kovoti su kitais produktais dėl vietos ant gamybos konvejerio.

DDR520DRAM20SK

Nepaisant to, kad pačių DDR5 atminties lustų gamyba vyksta gerai, bet yra kitos problemos gaminant pačius DDR5 atminties modulius. Čia koja kiša logistika ir komponentų trūkumas, nes energijos valdymo lustų (Power Management Integrated Circuit (PMIC)) tenka laukti labai ilgai. Šiuo metu PMIC lustų reikia laukti apie 35 savaites, dėl to DDR5 atminties tiekimas į rinką gali būti banguotas, o kainos, tikriausiai, didės. Dar reikėtų paminėti, kad DDR5 atminties lustai energijos valdymui yra 10 kartų brangesni palyginus su naudojamais DDR4 atmintyje.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas