Praėjusią savaitę įvyko 13-asis „Microsoft Ability Summit“ susitikimas, kurio tikslas – asmenims su negalia ir prieinamumo specialistams pristatyti šviežiausias prieinamumo technologijų inovacijas. Šiuo kasmetiniu renginiu siekiama įgalinti žmones su negalia pasiekti daugiau pasitelkiant technologijas ir sukurti įtraukesnę visuomenę.
Prieinamumas yra pagrindinė žmogaus teisė. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje gyvena su kokia nors negalia. Tačiau tik 1 iš 10 žmonių su negalia turi prieigą prie jiems reikalingų pagalbinių technologijų, o tai reiškia, kad daugelis negali visapusiškai dalyvauti ekonomikoje ir visuomenėje. „Microsoft“ atkakliai siekia kurti produktus, padedančius žmonėms su negalia išnaudoti visą savo potencialą. 13-ajame „Microsoft Ability Summit“ susitikime bendrovė pristatė įvairių funkcijų, kurios gali padėti žmonėms siekti savo svajonių ir tikslų.
Dalyvaujant 70 prieinamumo specialistų „Microsoft“ valdybos pirmininkas Satya Nadella ir Prieinamumo vadovė Jenny Lay-Flurrie pasidalino savo nuomonėmis ir nubrėžė ateities perspektyvas, o naujovių pristatymą stebėjo daugiau kaip 20 tūkst. dalyvių iš 137 šalių.
„Microsoft“ prieinamumas yra įmonės kultūros dalis ir apima visus produktų portfelio aspektus – nuo programinės įrangos iki įrenginių ir paslaugų, tokių kaip dirbtinis intelektas. Šiais metais „Microsoft“ pristatė daugybę naujų prieinamumo technologijų, tarp jų:
„Microsoft“ daug dėmesio skiria atsakingam dirbtiniam intelektui, o pagrindiniai kūrimo principai yra specifiškai orientuoti į prieinamumą ir neįgaliųjų įtraukimą – kurti prieinamai, įtraukti neįgaliesiems aktualius duomenis ir diegti naujoves. Šie principai ir atsakingas dirbtinis intelektas veikia kartu, spartindami prieinamumą.
Šiam procesui taip pat labai svarbu didinti aktualių duomenų kiekį. Praėjusiais metais „Microsoft“ paskelbė „Speech Accessibility“ projektą – įvairių pramonės šakų partnerystę su Ilinojaus universitetu, „Amazon“, „Apple“, „Google“, „Meta“ ir „Microsoft“, kad būtų sukurti įvairių kalbų duomenys, reikalingi įtraukesnei ir įvairiakalbiams žmonėms naudingesnei balso atpažinimo technologijai.
„Ability Summit“ metu buvo pristatytos naujosios dirbtiniu intelektu paremto „Microsoft Bing“ galimybės. Nuo prieinamos kelionės planavimo iki prieinamo kodo rašymo palengvinimo – tai tik dirbtinio intelekto galimybių panaudojimo pradžia, todėl „Microsoft“ toliau klausosi vartotojų atsiliepimų ir mokydamasi juda pirmyn.
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.
Temos
Taip pat skaitykite
0 komentarų