Naujosios „Microsoft“ technologijos neįgaliems žmonėms suteiks daugiau galimybių

Pranešimas spaudai

2023-03-20, 07:17

0 komentarų

Praėjusią savaitę įvyko 13-asis „Microsoft Ability Summit“ susitikimas, kurio tikslas – asmenims su negalia ir prieinamumo specialistams pristatyti šviežiausias prieinamumo technologijų inovacijas. Šiuo kasmetiniu renginiu siekiama įgalinti žmones su negalia pasiekti daugiau pasitelkiant technologijas ir sukurti įtraukesnę visuomenę.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Naujosios „Microsoft“ technologijos neįgaliems žmonėms suteiks daugiau galimybių

Prieinamumas yra pagrindinė žmogaus teisė. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje gyvena su kokia nors negalia. Tačiau tik 1 iš 10 žmonių su negalia turi prieigą prie jiems reikalingų pagalbinių technologijų, o tai reiškia, kad daugelis negali visapusiškai dalyvauti ekonomikoje ir visuomenėje. „Microsoft“ atkakliai siekia kurti produktus, padedančius žmonėms su negalia išnaudoti visą savo potencialą. 13-ajame „Microsoft Ability Summit“ susitikime bendrovė pristatė įvairių funkcijų, kurios gali padėti žmonėms siekti savo svajonių ir tikslų.

Dalyvaujant 70 prieinamumo specialistų „Microsoft“ valdybos pirmininkas Satya Nadella ir Prieinamumo vadovė Jenny Lay-Flurrie pasidalino savo nuomonėmis ir nubrėžė ateities perspektyvas, o naujovių pristatymą stebėjo daugiau kaip 20 tūkst. dalyvių iš 137 šalių.

„Microsoft“ prieinamumas yra įmonės kultūros dalis ir apima visus produktų portfelio aspektus – nuo programinės įrangos iki įrenginių ir paslaugų, tokių kaip dirbtinis intelektas. Šiais metais „Microsoft“ pristatė daugybę naujų prieinamumo technologijų, tarp jų:

  • Nauji pritaikomi priedai. Vėliau šiais metais bendrovė pridės prie esamo „Surface Pen“ rašiklio tinkinamus 3D spausdintus priedus, kuriuos šiuo metu galima naudoti su „Microsoft Business Pen“ ir „Microsoft Classroom Pen 2“. Su 3D atspausdintos rankenos spausdinamos naudojant „Shapeways“ ir riboto judumo vartotojams siūlo naujus būdus sugriebti ir naudoti rašiklius. Tai didina jų kūrybiškumą ir produktyvumą naudojantis „Surface“ įrenginiais.
  • „Accessibility Assistant“ su M365. Taip pat paprastai, kaip ir rašybos bei gramatikos tikrinimas, pristatytas naujasis „Microsoft 365“ „Accessibility Assistant“, kuris padės vartotojams kurti prieinamesnį turinį. Šie asistentai siūlo geresnius numatytuosius nustatymus, taisymą realiuoju laiku ir pateikia aiškias gaires, kaip padidinti prieinamumą neįgaliesiems. Neseniai prie „Visual Studio“ pridėjus prieinamumo neįgaliesiems tikrintuvą, dabar lengviau kurti ir kūrėjams, ir programuotojams.
  • Microsoft Translator“. „Microsoft Translator“ pristatė 13 naujų Afrikos kalbų, įskaitant jorubų, hausų ir igbų kalbas. „Microsoft Translator“ dabar palaiko kalbos keitimo į tekstą galimybes 125 kalbomis ir leidžia vartotojams realiuoju laiku kalbėtis keliomis kalbomis, versti meniu ir gatvių ženklus, interneto svetaines, dokumentus ir kt., todėl visame pasaulyje ši technologija yra labiau įtrauki kurtiesiems ar neprigirdintiems.
  • Naujas įtraukaus dizaino pažinimo vadovas. Išleistas naujas įtraukaus dizaino pažinimo vadovas, padedantis kurti produktus, skirtus žmonėms, turintiems įvairių pažinimo gebėjimų.
  • „Azure“ patobulinimai. Pranešta apie du patobulinimus, kuriuose naudojama „Azure“ platforma:
  • Dirbtinis intelektas regėjimui „Seeing AI“. „Microsoft“ programėlė „Seeing AI“ naudoja „Azure“ ir dirbtinio intelekto galią, kad akliesiems ir silpnaregiams būtų suteikta galimybė orientuotis juos supančiame pasaulyje. Pristatyta nauja „Seeing AI“ partnerystė su „Haleon“ ir į „Seeing AI“ kodų biblioteką įtraukta daugiau kaip 1500 produktų. Be to, „Seeing AI“ pristatė naują orientavimosi patalpose funkciją, leidžiančią akliesiems ar silpnaregiams savarankiškai judėti pastate pagal erdvinius garso signalus.
  • „LinkedIn“: Šiandien daugiau nei 40 proc. „LinkedIn“ įrašų yra su bent vienu vaizdu. „LinkedIn“ prideda automatinius alternatyvius teksto aprašymus ir antraštes savo platformoje, naudodama „Azure Cognitive Services“ regėjimui.
  • „Windows 11“: Bendrovė neseniai pasidalijo „Windows 11“ patobulinimais integruotam ekrano skaitytuvui „Narrator“, kad būtų palaikoma daugiau Brailio rašto ekranų, įskaitant tris naujus „HumanWare Surface“ ekranus. Dabar „Narrator“ skaitytuvas gali sklandžiai sąveikauti su prieinamumo priedais, o balso prieigos funkcija yra be išankstinės peržiūros, todėl galima pasiekti kalbos naršyklę naudojant „Microsoft“ programėles „Windows 11“ sistemoje.

Atsakingas dirbtinio intelekto naudojimas

„Microsoft“ daug dėmesio skiria atsakingam dirbtiniam intelektui, o pagrindiniai kūrimo principai yra specifiškai orientuoti į prieinamumą ir neįgaliųjų įtraukimą – kurti prieinamai, įtraukti neįgaliesiems aktualius duomenis ir diegti naujoves. Šie principai ir atsakingas dirbtinis intelektas veikia kartu, spartindami prieinamumą.

Šiam procesui taip pat labai svarbu didinti aktualių duomenų kiekį. Praėjusiais metais „Microsoft“ paskelbė „Speech Accessibility“ projektą – įvairių pramonės šakų partnerystę su Ilinojaus universitetu, „Amazon“, „Apple“, „Google“, „Meta“ ir „Microsoft“, kad būtų sukurti įvairių kalbų duomenys, reikalingi įtraukesnei ir įvairiakalbiams žmonėms naudingesnei balso atpažinimo technologijai.

„Ability Summit“ metu buvo pristatytos naujosios dirbtiniu intelektu paremto „Microsoft Bing“ galimybės. Nuo prieinamos kelionės planavimo iki prieinamo kodo rašymo palengvinimo – tai tik dirbtinio intelekto galimybių panaudojimo pradžia, todėl „Microsoft“ toliau klausosi vartotojų atsiliepimų ir mokydamasi juda pirmyn.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas