Kovo mėnesį „Nvidia“ paskelbė apie pirmuosius savo produktus, sukurtus naudojant „Blackwell“ architektūrą, tačiau jau po kelių mėnesių pasirodė pranešimų, kad bendrovė susidūrė su architektūros problemomis.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Tuo metu „Nvidia“ tiesiogiai nekomentavo šio klausimo, tačiau dabar „Reuters“ patvirtino, kad bendrovės generalinis direktorius Jensen Huang patvirtino, jog problema buvo tikra.
„Nvidia Blackwell“ lustai turėjo dizaino trūkumų, kurie dabar jau ištaisyti. Pasak „Reuters“, generalinis direktorius pripažino, kad naujausioje architektūroje buvo problema, dėl kurios lustai nebuvo neveikiantys, tačiau dėl jos kilo pavojus išeigai.
Huang taip pat paminėjo, kad siekiant išspręsti problemą, septynios mikroschemos buvo „suprojektuotos iš naujo“, o gamyba tuo pat metu didėjo. Tai nesukėlė jokios įtampos tarp „Nvidia“ ir TSMC, nes jis pripažino, kad problema kilo dėl „Nvidia“, o ne dėl TSMC.
„Turėjome „Blackwell“ projektavimo trūkumų. Ji (architektūra) buvo funkcionali, tačiau dėl konstrukcinio trūkumo išeiga buvo maža. Tai buvo 100 % „Nvidia“ kaltė […] Tai, ką padarė TSMC, buvo pagalba mums atsigauti po sunkumų, susijusių su išeiga, ir atnaujinti „Blackwell“ gamybą neįtikėtinu tempu.“
– „Nvidia“ generalinis direktorius Jensen Huang
„Nvidia“ generalinis direktorius toliau komentavo, kad būtent TSMC padėjo išspręsti šią problemą ir neįtikėtinu tempu atkurti išeigą. Šiuos komentarus jis išsakė dalyvaudamas renginyje Danijoje, kur buvo pristatytas naujas superkompiuteris „Gefion“. Jame įrengti 1 528 „Nvidia“ grafikos procesoriai, nors jie nėra pagrįsti „Blackwell“ architektūra.