Rusijai pritaikytos sankcijos keliauja į užmarštį? Rusai ir vėl gali parsisiųsti naujausius „Microsoft“ produktus, tačiau yra vienas niuansas

Vos tik prasidėjus Rusijos karinei invazijai į Ukrainą – daugelis Vakarų bendrovių paskelbė apie pasitraukimą iš agresorės rinkos. Sankcijas rusams taiko ne tik valstybės, tačiau ir daugelis technologijų bendrovių – nuo mažesnių iki pačių didžiausių.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Rusijai pritaikytos sankcijos keliauja į užmarštį? Rusai ir vėl gali parsisiųsti naujausius „Microsoft“ produktus, tačiau yra vienas niuansas

Dar kovo pradžioje, „Microsoft“ paskelbė, jog stabdo savo produkcijos prekybą Rusijos teritorijoje. Tai reiškia, kad rusai nebegalės įsigyti „Xbox“ konsolių, „Windows“ operacinės sistemos, „Microsoft 365“ prenumeratos bei visų kitų paslaugų, kurias gali pasiūlyti ši JAV bendrovė. Tačiau, panašu, kad situacija ir vėl keičiasi.

Rusijos naujienų portalai trimituoja apie tai, jog šalyje nebereikalinga VPN pagalba, norint parsisiųsti „Microsoft“ kuriamus produktus. Pranešama, kad rusams ir vėl atsirado galimybė parsisiųsti produktus iš oficialaus gamintojo puslapio. Vartotojai gali parsisiųsti „Windows 11“, o taip pat ir „Windows 10“, „Windows 8.1“ ar „Windows 7“ operacinės sistemos versijas. Taip pat, atsirado galimybė ir vėl naudotis „Windows Installation Assistant“ programa, kuri skirta programinės įrangos atnaujinimui.

Tiesa, tikėtina, kad tokias korekcijas „Microsoft“ nusprendė atlikti tam, jog jų produktais galėtų naudotis tie vartotojai, kurie juos buvo įsigiję dar prieš karą. Pažymima tai, jog nors atsisiųsti programinę įrangą gali visi, tačiau jos aktyvuoti nepavyks, nes tam reikalingas aktyvacijos kodas. Pastarasis suteikiamas tik įsigijus „Microsoft“ produktus.

Įdomu tai, jog kai kurie šaltiniai praneša ir apie „Microsoft 365“ pakuočių sugrįžimą į Rusiją. Nuo kovo 4 dienos neprieinamas paslaugų paketas ir vėl atsidūrė šalies parduotuvių lentynose. Kol kas nėra žinoma kokius tiksliai pakeitimus pradėjo įgyvendinti „Microsoft“.

Priminsime, kad nuo kovo 4 dienos galiojančios sankcijos paliko rusus be naujausių „Microsoft“ produktų bei paslaugų. Tuomet nebeliko galimybės ir atsinaujinti jau turimų produktų, o rugsėjo mėnesį pasirodė ir pirmieji pranešimai apie rusų bėdas bandant įsidiegti „Windows 11“ operacinės sistemos versiją.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas