Bėgimas ir išmanieji laikrodžiai: kaip tai gali padėti įveikti net ir pirmąjį maratoną?

Bėgimas ir išmanieji laikrodžiai: kaip tai gali padėti įveikti net ir pirmąjį maratoną?

Pranešimas spaudai

2021-07-21, 13:55

Bėgimas mūsų dienomis neabejotinai yra vienas efektyviausių ir mėgstamiausių sveikatą ir savijautą gerinančių sportinių užsiėmimų. Nauda sveikatai yra neįkainojama – bėgant mūsų audiniai prisotinami reikalingo deguonies, stiprėja širdies ir kraujagyslių sistemos. Taip pat stiprėja kūno raumenys ir gerėja bendra sveikatos būklė bei savijauta. Vis dėlto, jei pradėjai kasdien bėgioti visai neseniai arba šį sezoną nori nubėgti savo pirmąjį maratoną be profesionalo pagalbos ir kompetentingo specialisto patarimų, gali būti sunku parinkti tinkamą treniruočių procesą savo tikslams pasiekti. Būtina atsižvelgti į tai, kad per didelė apkrova gali sukelti traumų. Sužinok, kaip asmeninius rekordus pagerinti greičiau naudojantis kasdienėmis išmaniosiomis technologijomis.

Išmanieji laikrodžiai, tapę viena populiariausių kasdienio sveikatos stebėjimo priemonių, taip pat siūlo analitines, duomenimis pagrįstas ir profesionalų parengtas treniruočių proceso organizavimo rekomendacijas. Programėlė „Garmin Coach“ siūlo ekspertų parengtus 5, 10 kilometrų arba pusmaratonio distancijoms tinkamus dinaminius treniruočių planus. Remdamasi išsikeltu tikslu ir pasirinktu atstumu, dabartiniais sveikatos duomenimis ir treniruočių įpročiais, programa sukuria asmeninį treniruočių planą, kasdien duoda taiklių patarimų ir paskatina siekti tikslo. Vis dėlto net ir su skaitmeniniu treneriu reikia pajusti ryšį, todėl „Garmin“ siūlo rinktis iš trijų profesionalių trenerių, į kurių patarimus galėsi atsižvelgti siekdamas tikslo.

Sutaupykite net 102€ pirkdami Roidmi Eve Plus robotą-siurblį

1_2021-07-21-075110_bkpj

Jeffas Galloway gali būti laikomas „bėk-eik-bėk“ metodo išradėju. Treniruočių su šiuo treneriu režimas bus šiek tiek saugesnis, sportuodamas išvengsi traumų, didelio nuovargio ir jėgų išsekimo. Apgalvotai derinant bėgimą ir ėjimą treniruotės metu galima pasiekti užsibrėžtus tikslus neperkraunant organizmo ir leidžiant jam prisitaikyti prie pamažu didėjančio krūvio. Jeffas Galloway yra įkvepiantis kalbėtojas, suteiksiantis paramą pritrūkus motyvacijos.

Fiziologas ir bėgimo treneris Gregas McMillanas kuria gerai apgalvotus pamokų planus tiek ilgų nuotolių bėgikams, tiek pradedantiesiems. Jo metodai yra pagrįsti sąsaja tarp kūno fiziologijos ir pajėgumo prognozavimo, kad mankštos procesas būtų kuo efektyvesnis.

Garmin-1

Fizioterapeutė ir bėgimo ekspertė Amy Parkerson-Mitchell labiausiai tiks tiems, kurie nori didinti krūvį pamažu, palaipsniui siekdami užsibrėžto atstumo ir greičio, treniruočių metu derindami bėgimą su kitais sportiniais užsiėmimais, padedančiais padidinti ištvermę ir jėgą. Jos užsiėmimų planai skirti bėgimo traumų profilaktikai.

Treniruočių procesas bus dar efektyvesnis pasirinkus tinkamą išmanųjį laikrodį. Tiek naujiems, tiek patyrusiems bėgikams „Garmin“ siūlo naują funkcionalų ir praktišką „Forerunner“ serijos priedą „Forerunner 55“ su tokiomis pažangiomis bėgimo funkcijomis:

  • PacePro, kuri pritaiko tempo palaikymo strategiją pagal pasirinktą distanciją;

  • finišo laiko prognozė pagal pasirinktą maršrutą ir vidutinį sportininko bėgimo greitį;

  • bėgimo ritmo stebėjimas ir pranešimai apie nukrypimus nuo leidžiamo ritmo diapazono;

  • įvairūs treniruočių režimai: lauko trasos ar virtualios bėgimo galimybės, plaukimas, pilatesas, didelio intensyvumo intervalinės treniruotės (HIIT) ir kt.

  • Treniruočių ir poilsio laiko stebėjimo funkcija.

    Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!
    Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį neatsakome.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas