Laikrodžiai

Išmaniojo laikrodžio nebūtina įkrauti kas naktį: kokie nustatymai leis juo naudotis ilgiau?

Išmaniųjų laikrodžių populiarumas kasmet tik auga – technologijų rinkos analizės įmonės „Counterpoint“ duomenimis, pasaulinė šių įrenginių rinka per pastaruosius metus padidėjo dar 13 proc.

Išmaniojo laikrodžio nebūtina įkrauti kas naktį: kokie nustatymai leis juo naudotis ilgiau?

Tai lemia ne tik sparčiai besiplečiantis šių įrenginių funkcionalumas, bet ir vis geresni jų technologiniai parametrai. Tačiau dalis išmaniųjų laikrodžių savininkų iki šiol susiduria su vienu iššūkiu – ką daryti, jei jūsų įrenginio baterija itin greitai išsikrauna?

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Pasak A. Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto, išmaniojo laikrodžio baterijos veikimo trukmė labai priklauso nuo konkretaus modelio – viename miliampervalandžių bus daugiau, kitame mažiau. Tačiau specialistas tikina, kad prailginti įrenginio veikimo laiką gali padėti keli svarbūs nustatymai.

Daugeliu atveju išmanieji laikrodžiai be įkrovimo gali veikti maždaug 7-8 valandas. Tai yra įrenginio aktyvaus veikimo laikas: žinučių bei el. laiškų skaitymas, aktyvumo stebėjimas ir pan. Apribojus šias veiklas, energijos naudojimo intensyvumas gerokai sulėtės. „Samsung Galaxy Watch“ ar „Xiaomi“ vienu įkrovimu turėtų veikti bent parą, aukštos klasės sportinių laikrodžių „Garmin“ modeliai be įkrovimo veikia 1-2 savaites. Jeigu išmanusis laikrodis veikia pastebimai trumpiau, ko gero, derėtų pakoreguoti tam tikrus nustatymus.

GPS funkcijos naudojimas

GPS sistema yra būtinas išmaniojo laikrodžio atributas – ji užtikrina navigacijos ir fizinės veiklos stebėjimo funkcijų veikimą. Tačiau ši technologija yra gana sudėtinga – ją aktyvavus, motininė plokštė turi apdoroti milžiniškus duomenų kiekius, o tai reikalauja nemažai energijos. Pavyzdžiui, įjungus bėgimo ar važiavimo dviračiu maršruto stebėjimo funkciją, laikrodžio baterija senka daug greičiau. Paprasčiausias patarimas – tiesiog nenaudoti GPS be reikalo – nejunkite šios funkcijos trumpam pasivaikščiojimui arba aktyvuokite ją tik tada, kai pradedate kokią nors fizinę veiklą. Netruksite pastebėti, kokią ryškią įtaką šios funkcijos naudojimas turi baterijai.

Muzikos klausymas

Šiuolaikiniai išmanieji laikrodžiai leidžia susieti juos su belaidėmis ausinėmis ir klausytis muzikos ar tinklalaidžių, paliekant telefoną nuošalyje. Tiesa, nuolatinis „Bluetooth“ signalo palaikymas taip pat gana brangus energine prasme. Baterija patiria dvigubas apkrovas, jeigu naudojamės eSIM privalumais ir muziką transliuoja tiesiogiai, kadangi naudojamas ne tik „Bluetooth“, bet ir GPS ryšys. Energijos sutaupysite norimos muzikos ar tinklalaidžių į laikrodį parsisiuntę iš anksto – taip nepatirsite didesnio diskomforto, tačiau pastebimai prailginsite baterijos veikimo trukmę.

Susiejimas su telefonu

Kaip žinia, šiuolaikiniai išmanieji laikrodžiai yra susiejami su telefonu, tad galite stebėti pranešimus, juos siųsti ar net atsiliepti į skambučius. Tačiau svarbu atsiminti, kad taip bendraudami įrenginiai turi nuolat keistis informacija ir palaikyti didžiulius duomenų srautus, todėl baterija greičiau išsenka. Reikėtų peržiūrėti turimas programėles ir jų pranešimus – galbūt ne visi jums yra tokie būtini. Šioje situacijoje laikrodis su eSIM paslauga yra pranašesnis – jam praktiškai nereikia sinchronizuotis su telefonu, pakanka parsisiųsti „Messenger“, „Gmail“ ir kitas reikalingiausias programėles į laikrodį.

Ekrano darbalaukis

Nors didžiausią dalį baterijos energijos išnaudoja sudėtingos funkcijos, reikėtų nepamiršti, kad grafiškai sudėtingas darbalaukis taip pat ją eikvoja. Kuo ekrane daugiau grafinių elementų ir spalvų, tuo greičiau baterija išsikraus. Žinoma, tai nereiškia, kad reikėtų rinktis tik nuobodžius ar minimalistinius darbalaukius, tačiau verta teikti prioritetą tiems, kuriuose yra daug juodos spalvos ir mažiau judančių elementų. Galiausiai, pasirūpinkite ir laikrodžio apšvietimo lygiu – jeigu galite, sumažinkite jį bent iki vidutinio.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas