Išmanusis laikrodis ar apyrankė? Trys naudingi patarimai prieš įsigyjant naują įrenginį

Pranešimas spaudai

2021-08-03, 11:15

0 komentarų
Išmanusis laikrodis ar apyrankė? Trys naudingi patarimai prieš įsigyjant naują įrenginį

Mėgstantiems aktyviai leisti laisvalaikį išmanieji laikrodžiai ir apyrankės yra vienas svarbiausių vasaros aksesuarų. Jie ne tik skaičiuoja jūsų žingsnius, matuoja širdies ritmą ir seka progresą, bet ir padeda ugdyti sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo įpročius.

Jūsų dėmesiui, Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalijasi patarimais, kaip išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį išmanųjį laikrodį arba apyrankę.

1. Išmanusis laikrodis ar išmanioji apyrankė?

Pirmasis sprendimas, nutarus investuoti į nešiojamąjį išmanųjį prietaisą, turėtų būti pasirinkimas tarp išmaniojo laikrodžio ir išmaniosios apyrankės. Didžiausias jų skirtumas – funkcionalumas. Išmanieji laikrodžiai skirti ne tik sporto rezultatų sekimui, bet ir komunikacijai (el. laiškų skaitymui, pranešimams ir kt.). Tuo tarpu išmaniosios apyrankės yra kuriamos būtent fizinės veiklos stebėsenai ir sporto rezultatų sekimui.

Skiriasi ir jų išvaizda. Naujausius išmaniuosius laikrodžius galite derinti net prie suknelės ar kostiumo, o apyrankių dizaine daugiau dėmesio skiriama praktiškumui ir atsparumui. Nutarę, kad norite ne tik aktyvumo, bet ir bendravimo funkcijų bei apsistoję ties išmaniuoju laikrodžiu, susiduriate su dilema – didžiuliu jų pasirinkimu.

Laikrodį geriausia rinktis pagal jums reikalingas funkcijas. Nuo laikrodžio dydžio, muzikos programėlių, įeinančių skambučių valdymo, ekrano apšvietimo, iki žinučių perskaitymo ar atrašymo galimybių. Bėgikams ypač svarbi tiksli GPS funkcija. Jei norite rečiau rūpintis laikrodžio įkrovimu, atkreipkite dėmesį ir į baterijos tarnavimo laiką tarp įkrovimų.

„Apple“ fanai, ypač tie kurie jau turi gamintojo telefoną ir kompiuterį, neprašaus įsigiję „Apple Watch“ laikrodžio modelį, kuris yra sklandžiai integruotas į visų gamintojo įrenginių ekosistemą. „Samsung Galaxy Watch“ laikrodžiai patiks ieškantiems išskirtinio dizaino ir didelio funkcionalumo. Moderniomis technologijomis ir profesionalumu nustebins „Garmin“ laikrodžiai, sveikatingumo funkcijų gausa – „Fitbit“, o galia ir universalumu – „Huawei“ modeliai.

2. Didžiausia judėjimo laisvė – su eSIM laikrodžiais

Geriausi ir patogiausi išmanieji laikrodžiai, kuriuos šiuo metu galima rasti rinkoje, neabejotinai yra laikrodžiai su eSIM technologija. Dėl virtualios SIM kortelės, jais galima skambinti, atsiliepti į skambučius ir naršyti internete, net tada kai telefonas yra toli.

Aktyvavus specialią „Vieno numerio“ paslaugą, telefonas su laikrodžiu susiejamas vienu bendru telefono numeriu. Taip visus skambučius, SMS žinutes ir programėlių pranešimus į abu įrenginius gaunate vienu metu.

Tai suteikia nevaržomą judėjimo laisvę – galite eiti pabėgioti, pasivaikščioti, pavedžioti šunį ar tiesiog išeiti susitikti su draugais, o telefoną palikti namuose.

eSIM technologiją palaiko dar ne visų gamintojų laikrodžių modeliai. Tačiau ją jau turi „Samsung Galaxy Watch 3 LTE“, „Samsung Galaxy Watch Active 2 LTE“ ir kai kurie „Apple Watch“ modeliai.

Tokius laikrodžius verta rinktis tiems, kurie iš savo išmaniojo laikrodžio nori maksimumo ir tiems, kurie nori išlikti visada pasiekiami. Išėjus pabėgioti jūsų rankos bus laisvos, bet muzika, naujienos, pranešimai, socialiniai tinklai ir mobiliojo ryšio paslaugos bus ant jūsų riešo. Atskira skaitmeninė eSIM kortelė išmanųjį laikrodį paverčia savarankišku mobiliu įrenginiu, kuris veikia visur, kur tik veikia mobilusis ryšys.

3. Sporto rezultatų sekimui – išmaniosios apyrankės

Jeigu mėgstate sportuoti ir norite įrankio, kuris padėtų patogiau stebėti krūvius bei organizmo reakciją į juos, rinkitės išmaniąją apyrankę. Ji suteiks daugybę naudingų įžvalgų apie jūsų treniruočių progresą, širdies ritmą, nubėgtus kilometrus ar miego kokybę.

Rinkdamiesi tokią apyrankę įvertinkite jos patogumą ant riešo ir valdymą. Aktyviai sportuodami norėsite, kad valdymas būtų paprastas ir aiškus, be jokių paslėptų niuansų. Taip pat išmanioji apyrankė turi būti lengvai suderinama su jūsų telefonu.

Kitas apyrankių privalumas yra tas, jog jos įprastai tarp įkrovimų veikia ilgiau nei išmanieji laikrodžiai. Pavyzdžiui, pilnai įkrauta išmanioji apyrankė „FitBit Ionic“ atlaikys net keturias dienas.

Kai kalbame apie išmaniąsias apyrankes, „FitBit“ pavadinimą netgi neretai naudojame kaip bendrinį žodį. Nieko keisto, mat šis gamintojas sugebėjo nustatyti savotišką funkcionalumo ir kokybės standartą. Apyrankės išsiskiria savo universalumu, atsparumu, puikiomis drėgmės toleravimo savybėmis, tiksliu žingsnių matavimo mechanizmu ir ištverminga baterija. Be to, jas labai lengva suporuoti su dauguma telefonų.

Tačiau konkurentai taip pat nenusileidžia. „Samsung“ ir „Huawei“ apyrankės išsiskiria aplikacijomis, fiksuojančiomis statistiką apie jūsų aktyvumą ir miegą. O „Xiaomi“ išmaniosios apyrankės stebina itin maža kaina. Todėl „Xiaomi Mi Smart Band“ gali tapti puikiu pasirinkimu, norintiems pirmą kartą išbandyti išmaniąsias apyrankes ir pagrindines jų funkcijas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas