Ne paslaptis, jog laikui bėgant išmanieji laikrodžiai darosi vis populiaresni, ir su šiais įrenginiais dabar galime sutikti net ir tuos žmones, kurie kadaise sakydavo, kad klasikinis laikrodis bus vienintelis įrenginys, kurį sutiksime ant jo rankos.
MEGA IŠPARDAVIMAI – NUOLAIDOS NET IKI 80%, SPAUSKITE ČIA IR PASIRŪPINKITE KALĖDINĖMIS DOVANOMIS JAU DABAR
Dėvimųjų įrenginių segmente galima rasti ne tik brangių, tačiau ir ženkliai pigesnių išmaniųjų laikrodžių. Nemaža dalis yra linkusi įsigyti pigesnį modelį, kuris neva siūlo kone identiškas savybes kaip ir ženkliai daugiau kainuojantys variantai.
Nors kai kurie biudžetiniai variantai yra pakankamai funkcionalūs, daugelyje nebrangių išmaniųjų laikrodžių taupoma funkcionalumo ir naudojamų komponentų kaina, ilgaamžiškumas ir bendra naudotojo patirtis. Panagrinėkime priežastis, kodėl investuoti šiek tiek daugiau į kokybišką laikrodį gali būti išmintingesnis pasirinkimas.
Naudojamos pigesnės medžiagos, prasta surinkimo kokybė
Pigūs išmanieji laikrodžiai dažnai būna prastos kokybės, juose naudojamos prastesnės medžiagos, pvz., trapus plastikas, todėl jie dažnai lūžta.
Su įrenginiu atkeliaujantys dirželiai gali būti nepatogūs arba lengvai pažeidžiami, o bendra išvaizda paprastai toli gražu nėra aukščiausios kokybės. Be to, dėl prastesnės kokybės komponentų gali kilti veikimo problemų ir sutrumpėti jų tarnavimo laikas.
Pigesni sensoriai, kurie fiksuoja netikslius duomenis
Už žemesnę kainą parduodami laikrodžiai dažnai susiduria su sveikatingumo ir kitų rodiklių stebėjimo sunkumais. To priežastis – naudojami pigesni jutikliai, kurie yra ne tokie tikslūs, todėl gyvybiškai svarbių rodiklių, tokių kaip širdies ritmas ir kraujospūdis, rodmenys yra nepatikimi.
Tai gali kelti problemų tiems, kurie pasitiki šiais prietaisais, kad galėtų stebėti savo sveikatingumo rodiklius. Tokios funkcijos kaip miego stebėjimas gali būti netikslios arba jų gali visai nebūti, o prastas GPS veikimas gali lemti netikslų atstumo ir tempo stebėjimą veiklos metu, o tai galiausiai gali turėti įtakos fitneso tikslams.
Ribotas laikrodžio funkcionalumas
Aukščiausios klasės išmanieji laikrodžiai turi gausybę funkcijų. Kartais jų tiek daug, kad net ne visomis naudojamės. Brangesni laikrodžiai turi ir geresnį suderinamumą su programėlėmis, pažangius pranešimus ir sklandžią integraciją su išmaniaisiais telefonais. Situacija su pigiais modeliais yra kiek kitokia.
Gali būti, kad programėlių palaikymas ribotas, veikimas lėtas ir sunku sinchronizuoti su telefonu. Taip pat gali sutrikti kai kurių pagrindinių funkcijų veikimas, pavyzdžiui, reagavimas į prisilietimus ar ekrano aiškumas.
Trumpas baterijos tarnavimo laikas
Kita dažna biudžetinių išmaniųjų laikrodžių problema - prastas baterijos tarnavimo laikas. Gali būti, kad teks dažnai įkrauti turimą prietaisą, o tai trukdys jūsų kasdienei rutinai. Taip dažnai nutinka dėl neveiksmingo techninės ir programinės įrangos optimizavimo.
Prastas programinės įrangos palaikymas
Įsigiję pigų išmanųjį laikrodį, mažiau tikėtina, kad sulauksite tinkamo klientų aptarnavimo ar programinės įrangos atnaujinimų. Jei susidursite su prietaiso problemomis, jas išspręsti gali būti sudėtinga ar net neįmanoma.
Aukščiausios klasės išmaniesiems laikrodžiams dažnai suteikiama geresnė garantinė apsauga ir reguliariai atnaujinama programinė įranga, kurioje įdiegiamos naujos funkcijos ir pagerinamas veikimas.