5G ryšio pradžia Baltijos šalių regione: „Tele2“ laimėjo dažnių aukcioną Latvijoje

5G ryšio pradžia Baltijos šalių regione: „Tele2“ laimėjo dažnių aukcioną Latvijoje

Pranešimas spaudai

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ prieš kelias dienas Latvijoje įvykusiame aukcione užsitikrino reikšmingą 5G dažnių dalį 700MHz spektro aukcione. Kartu su jau turimais 3,5 MHz spektro dažniais Latvijoje ir būsimais aukcionais Lietuvoje bei Estijoje, operatorius jau yra pasiruošę pradėti 5G plėtrą Baltijos šalyse.

„Pasibaigęs dažnių aukcionas Latvijoje žymi 5G ryšio pradžią Baltijos šalių regione. Naujos kartos mobilusis ryšys prisidės prie naujų technologijų proveržio visame regione, o kartu – padidins interneto greitį, padengimą bei sumažins delsą tiek privatiems, tiek ir verslo klientams“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims.

augantis-vartojimas-didino-tele2-pajamas

Latvija pirmauja diegiant 5G ryšį Baltijos šalių regione – 3,5 GHz spektras čia buvo paskirstytas dar 2019-aisias. Šiandien „Tele2“ laimėjo 2x10 MHz dažnius 700MHz spektro aukciono dalyje.

703-713 MHz ir 758-768 MHz dažnius operatorius įsigijo už 2,42 mln. eurų. Licencija galios iki 2042 m. sausio 31-osios.

Lietuvoje dažnių aukcionas turėtų vykti kitų metų pradžioje – iki 2022 m. sausio 25 d. registruojamos dalyvių paraiškos. Estijoje aukcionas įvykti turėtų taip pat 2022-aisias, tačiau tiksli data dar nėra numatyta.

Kartu su 5G tinklo diegimu „Tele2“ atnaujins ir esamą 4G tinklą – užtikrins didesnį greitį ir talpą bei pagerins ryšio padengimą Baltijos šalyse.

Planuojama, kad 5G tinklą operatorius pradės vystyti savarankiškai. Anksčiau „Tele2“ ir „Bitė“ bendradarbiavo ir siekė išsiaiškinti, ar yra galimybė kurti bendrą tinklą bei dalintis dažnių spektru Lietuvoje ir Latvijoje. Abi bendrovės nusprendė susitarimą nutraukti, nes iš reguliuojančių institucijų gavo tik dalinį leidimą naudotis dažnių spektru.


Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.
Temos: Tele2
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį neatsakome.

Komentarai

Tomas

Tai kiek 3,5 GHz ruože paleido per metus stočių? Ir prie jo čia Latvija? Kokia nauda, jei norint skambinti 5g telefonu jis persijungia į 2g tinklą?

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas