„Bitė“ sukėlė konkurentų įsiūtį: kreiptasi į Vartotojų teisių apsaugą dėl klaidinančios informacijos reklamoje, sužinokite, kas čia vyksta

Mobiliojo ryšio operatoriui „Bitei“ skelbiantis 5G spartos nugalėtojais, „Telia“ kreipėsi į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą dėl klaidinančios ir neleidžiamos „Bitė Lietuva“ reklamos.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
„Bitė“ sukėlė konkurentų įsiūtį: kreiptasi į Vartotojų teisių apsaugą dėl klaidinančios informacijos reklamoje, sužinokite, kas čia vyksta

„Telia“ vadovės Giedrės Kaminskaitės-Salters teigimu „Bitė“ manipuliuoja Ryšių reguliavimo tarnybos skelbiamais duomenims ir nuslepia nuo vartotojų esminę informaciją, taip sudarydama vartotojams klaidingą įspūdį apie tariamą 5G ryšio greitaveikos pranašumą.

„Konkurencija yra sveikintinas dalykas, tačiau tik tada, kai priešininkai elgiasi garbingai. Investavome į Lietuvos naujos kartos ryšį daugiau nei 100 mln. eurų, tad jaučiame pareigą kovoti su rinkos dalyvių gudravimais ir technologijas pateikti kuo suprantamiau. Stengiamės, kad vartotojai gerai suvoktų 5G spartą, aprėptį bei kitus parametrus ir nepatektų į apgaulingą situaciją“, – teigia G. Kaminskaitė-Salters.

Ne visas 5G yra vienodas

„Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius paaiškina, kad penktos kartos tinklas yra kompleksiška ir nevienalytė technologija, kurią sudaro kelios skirtingiems scenarijams skirtos dažnių juostos. Dėl šios priežasties, kalbant apie 5G, labai neteisinga viską suplakti į vieną „katilą“. Per daug nesileidžiant į technines subtilybes, 5G galime suskirstyti į „Greitą 5G“ ir „Platų 5G“.

Pirmasis yra kur kas spartesnis ir skirtas miestams, kur nedidelėje teritorijoje reikia užtikrinti maksimalų greitį dideliam skaičiui vartotojų, kai antrasis kur kas geriau padengia didelius teritorijos plotus ir dažniau sutinkamas atokesniuose regionuose, kur aprėptis yra svarbesnė už spartą. Deja, šiuos abiejų dažnių juostų privalumus išnaudoja ne visi operatoriai.

„Telia“, vos gavusi žalią šviesą iš valstybinių institucijų, užsibrėžė kuo greičiau 5G ryšiu padengti visą Lietuvos teritoriją, todėl savo tinkle naudojo tiek „Greitąjį 5G“, tiek „Platųjį 5G“. Tuo metu kiti ryšio paslaugų teikėjai 5G kol kas nusprendė siūlyti tik miestų gyventojams ir „Plačiojo 5G“ nenaudoti visai. Tą labai akivaizdžiai šių operatorių klientai gali matyti ir savo išmaniuosiuose – kirtus miesto ribą 5G ženkliukas kaipmat pasikeičia į 4G“, – aiškina pašnekovas.

Greičiausi nebent lenktynėse su savimi

Po vienu 5G pavadinimu besislepiančios skirtingų savybių dažnių juostos kuria savotišką pilkąją zoną, kuri sudaro sąlygas vartotojų klaidinimui. Nenaudojantys „Plačiojo 5G“ arba jo smarkiai neišvystę operatoriai gali nepagrįstai girtis vidutiniu 5G greičiu savo tinkle, bandydami visuomenei sudaryti klaidingą įspūdį, kad jų 5G yra greitesnis už kitus, manipuliuodami RRT matavimais.

Visa tai dar aiškiau iliustruoja skaičiai. Pavyzdžiui, Vilniaus mieste naudojant „Greitojo 5G“ dažnių juostą „Telia“ tinkle buvo pasiektas 386,1 megabitų per sekundę (Mb/s) atsisiuntimo greitis, kai „Bitės“ tinkle jis siekė tik 304 Mb/s. Tačiau Rietavo rajone kur prisijungus prie „Telia“ teikiamo „Plačiojo 5G“ buvo užfiksuota 154,7 Mb/s atsisiuntimo sparta, „Bitės“ grafoje yra apskritas nulis, nes operatorius čia paprasčiausiai neturi 5G stočių. Pagal tuos pačius matavimus „Telia“ 5G yra greitesnis ne tik Vilniuje, bet ir Kaune bei Klaipėoje – trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose.

„Užuot ieškojusi būdų 5G pasiūlyti regionų gyventojams, „Bitė“ reklamuoja „ištrauktus iš konteksto“ skaičius. Šiose lenktynėse pralaimi vartotojas, kuriam klaidingai sudaromas įspūdis, jog bet kuriame Lietuvos kampelyje jis galės pasiekti didesnį 5G greitį pasirinkęs būtent „Bitės“ 5G“, – paradoksą iliustruoja ekspertas.

Apibendrindamas tikrovę iškreipiančią statistikos interpretaciją, A. Šemeškevičius pabrėžia, kad 5G kokybė matuojama ne vien megabitais per sekundę. Labai svarbu įvertinti dažnai nutylimą kitą statistikos skyrių – aprėptį. Pernai „Bitės“ 5G aprėpė mažiau, nei 5 proc. Lietuvos teritorijos, „Tele2“ padengtis siekė 5-10 proc., o „Telia“ galėjo pasigirti net 80-85 proc. rodikliu, kuris šiemet dar pakilo iki 99 proc.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

20 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Tomas

O Tele2 reklama "Tele2 greičiausias 5g namų internetas" Telios nesiutina? Bitė reklamuoja tik vieną RRT ataskaitoje pateiktą skaičių, kuris yra palankus Bitei. Kai mokysitės marketingo, į klausimą "tavo prekė yra prastesnės kokybės nei konkurentų, bet ją reikia parduoti. Ką darysite?". Tai Bitės vadybininkai tą ir padarė, kas vadybos vadovėliuose yra parašyta

HmTomas

Aš tai kitaip suprantu reklama tele2 - kad jos siūlomas greičiausias 5g namų interneto planas :D

Jurijus ko

Bitė tai didelė tragedija💩 moki pinigus prekės negauni taigi Vokietijoje prabuvau be bitės interneto du mėnesius,internetas atsirado kaip ivažiavau į Lietuvą ,ir nekaip negaliu atsisakyti Bitės nepasibaigus sutarčiai velnių kontora👹

Ramas

Iš telia perėjau/grįžau į bitę, viskas ok su jais. 5g jie stato naujai, o telia ant 4g stulpų tik priedėlius 5g signalui kabina, kur yra signalas silpnesnis jei ką. Beje dėl kainos, tai už 9 EUR gaunu neribotai viską 5g, nežinau ar tai brangu, nes telkia 17 EUR už 10 GB mokėjau ir be 5g.

Rolandas

Atsidarius Bitės žemėlapį apie 5G aprėptį, viskas paraudonavo per mėnesį. Raudona spalva, alia yra 5G. Tai realiai jokio 5G nėra. Žemėlapį mat nuspalvino. Pasileidi nPerf appsą, kuris turi 5G skenerį, ir viskas matosi. Kaip nebuvo 5G prieš mėnesį, taip ir dabar nėra.

Na

Naudoju mėnesį su xiaomi t11 greitis būna virš 500 ribota pasienį su Kaliningrado sritimi miestelis

fu

Tikrai taip, nesigilindamas pasirašiau sutartį su Bitė dėl 5G plano (papildomo mokesčio naudojantis 5G planu), nors tikrai mano gyvenamojoje vietoje tik 4G., Vienu žodžiu moku pinigus, bet prekės numatytos sutartyje negauna, ir neaišku kada gausiu.

Jonas

Bite tai yra nesąmonė ryšys ypač kaimuose, gal būt mieste tai vietomis yra geras ryšys o apie kaimą Bite net negalvoja tik gyrėsi koroce sudas yra sudas

Svetimšalis

Nedarykit nesamoniu, nes telia yra susikurusi iš 2imoniu. O tele2 ir bite -yra po vienios įmones . Beto bite geresnis ryšis negu tele2 ir pigesnis už telia. Telia visada buvo pats brangiausias ryšis LT . Nes kainas užsikele 110-120%

malderSvetimšalis

Baik juokus su savo Bite ir nedrisk lygint su Tele2. Jie atsilieka sviesmeciais ne tik pagal rysio kokybe/aprepti, bet ir aptarnavimo kokybe.

OSvetimšalis

Gal kazkada taip ir buvo. Dabar bite keiciam i Tele 2 nes rysio kokybe Tele 2, tapo geresne nei bites, kainos mums 50% pigiau nei Biteje. Bendravimas ir susikalbejimas su verslo vadyba, Tele 2 fainesnis nei bites robotu.
Imone pakeitus bites operatoriu i tele 2 turi geresni rysi ir mazesnes sanaudas.
Bite tampa luzeriais, ka patvirtina ir sis straipsnis.
Kainos kosmosas, kokybes 0. Neskaitant melo klientams. Kas meluoja,.tas ir vagia.

VytautasSvetimšalis

Tele 2 klientu buvau niolika metų ,su ryšiu buvo problemų
Perėjus į Bitę jos dingo (kokybės ,kiekybės,ir finansiniu atžvilgiu)

Tadas

Taip tikrai po naujuju metu ir as maragavau savo kailiu ka reiskia 5G bites namu internetas emiau pati sparciausia plana kuris turejo traukti iki 1gb bet beveik dvi savaites prasikamaves megindamas atrasti kazkoki stebuklinga vieta namie kur jis trauktu reikiama greiti bet daugiausia ispesiau kakur tik 40mb o jie teigia kad mano namas zolioja zonoja greitis turi buti geras givenu Panevezyje netoli centro ir se tau apgaudineja zmones kaip tik gali ir dar po menesio atsiunte sakaita uz interneta susimoketi kurio atsisakiau,o kai paskambinau pasake kad atsiprasom isivele klaida. Ta bite apgaviku irstva.

MartynasTadas

Tai, kad norit turėti 5G, kad ir Bitė teikiama internetą tam reikalingas atitinkamas 5G maršrutizatorius jie jis prastai ir negausi to greito 5G, nes kai dariausi Bitė 5G namų interneto planą tai išsistudijavau kokį modemą geriausia turėti ir šeip Bitė neskelbia dar visur siūlanti 1 Gbps gereičio plano tiesiog siūlo neriboto greičio plana jei kalba apie brangiausia. Kėdainiuose 800 Mbps be problemų internetas traukia.

ITTadas

Pas mus panasiai buvo, pranesm bitei, kad netraukia ju 5G su ju ruteriu. Atvaziavo ju specai su visokiom antenom stiprintuvais.., jau kabinti ruosiasi, sakom jus pirma ta 5G suraskite. Pradejo ziureti, nera jokio 5G, paieskojo, pavaiksciojo ir isvaziavo. Vilnius
Bite :)

Vytautas

Tai kas draudzia telia girtis savo privalumu- didesne tinklo apreptimi? Nes man uztektu ir bites 4g, deja mano namie Vilniuje, Aukstuose paneriuose ir 4g ne visuose kambariuose apskritai veikia, tik ten kur netoli lango i vakaru puse greitis +/-, ir tai trukineja, tele 2 isvis beveik neveikia.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas