Elektros tiekėjai informuoja apie pokyčius, kuriuos privalo žinoti kiekvienas: netrukus už elektrą mokėsime mažiau, tačiau kainos skirtumas gali sukelti juoką

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino, kaip nuo balandžio 1 d. keisis reguliuojama elektros kainos dalis.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Elektros tiekėjai informuoja apie pokyčius, kuriuos privalo žinoti kiekvienas: netrukus už elektrą mokėsime mažiau, tačiau kainos skirtumas gali sukelti juoką

Perskaičiavus elektros persiuntimo paslaugos mokestį, ji mažės 0,0048 Eur/kWh. Šis kainos pokytis vienodai palies visus elektros vartotojus ir nepriklauso nuo pasirinkto elektros energijos tiekėjo.

Nepriklausomo elektros tiekimo kainą sudaro dvi dalys – tiekėjo dalis ir valstybės reguliuojama dalis. Nors tiekėjo kainos dalis fiksuotus elektros kainos planus pasirinkusiems klientams visą kainos fiksavimo laikotarpį nesikeičia, tačiau keičiantis persiuntimo paslaugos mokesčiui, bendra kilovatvalandės kaina klientams mažės 0,0048 Eur/kWh – apie pusę cento už kilovatvalandę.

Galimybė mažinti persiuntimo paslaugos tarifą atsirado dėl „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) permokos grąžinimo vartotojams.

Kitos valstybės reguliuojamos elektros kainos dedamosios nesikeis – viešuosius interesus atitinkančių paslaugų tarifas ir toliau bus 0,00 Eur/kWh, skirstymo paslaugos papildoma dedamoji liks 0,0005445 Eur/kWh.

Persiuntimo paslaugos tarifo pasikeitimas nuo 2024 m. balandžio 1 d. įvyks automatiškai, klientams nereikia nieko daryti. Realius kainos pokyčius gyventojai pajus 2024 m. gegužę, kuomet gaus sąskaitas už balandžio mėnesį sunaudotą elektros energiją.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

4 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas