Technologijos

Europoje stojama į kovą su dirbtiniu intelektu: svarstomi dideli pokyčiai ir kokios to priežastys

Dirbtinis intelektas (DI) tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi – nuo virtualių asistentų iki pokalbių robotų ir net turinio kūrimo. Tačiau dabar Europos Sąjunga (ES) ragina technologijų įmones pažymėti DI sukurtą turinį, kad būtų kovojama su dezinformacija ir netikromis naujienomis. ES dabar imasi veiksmų norėdama žymėti DI sukurtą turinį.

Europoje stojama į kovą su dirbtiniu intelektu: svarstomi dideli pokyčiai ir kokios to priežastys

Pasak ES Komisijos pirmininko pavaduotojos Jourová, tai yra dalis Europos Komisijos pastangų kovoti su netikromis naujienomis. ES teigia, kad yra pažangių pokalbių robotų, tokių kaip „ChatGPT“, kurie gali sukurti sudėtingą turinį. Šie įrankiai gali sukurti turinį (rašytinį ar vaizdinį) per kelias sekundes.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Kai kuriais atvejais atrodys, kad turinį sukūrė tikras žmogus. Jie gali sukurti „labai tikroviškai“ atrodančius įvykių, kurie niekada neįvyko, vaizdus. Taip pat yra programinės įrangos, kuri pagal kelių sekundžių pavyzdį gali generuoti kalbą, imituojant žmogaus balsą.

Šiame straipsnyje taip pat bus nagrinėjama, kodėl laikas nustoti rašyti naudojant DI ir sutelkti dėmesį į tikrąjį žmogaus kūrybiškumą.

Kaip praneša „The Guardian“, ES paragino socialinių medijų prekių ženklus, įskaitant „Google“ ir „Facebook“, pradėti žymėti DI sukurtą turinį ir vaizdus. ES nerimauja, kad dirbtinio intelekto sukurtas turinys gali būti naudojamas melagingai informacijai ir melagingoms naujienoms skleisti.

ES nori, kad įmonės DI turinį ženklintų prasmingu būdu, kurį vartotojai pastebėtų naršydami turinį, kai yra nukreipę dėmesį į kitus dalykus. Ji taip pat perspėjo „Twitter“, kad jai gresia „greitos“ sankcijos, jei nesilaikys naujų skaitmeninio turinio įstatymų, kurie visame bloke įsigalios rugpjūčio 25 d.

ES plačiai vertinama kaip technologijų įmonių reguliavimo lyderė. Ji rengia atskirus dirbtinio intelekto įstatymus pagal praktikos kodeksą, dėl kurio susitarė 44 įmonės. Pasak „The Guardian“, tai apima „TikTok“ ir „YouTube“. „Twitter“ sprendimas atsisakyti savanoriško kodekso buvo vertinamas kaip priešiškas žingsnis, o Jourová tai apibūdino kaip „klaidą“.

Pasak Jourová, įmonės, diegiančios generatyvinio DI įrankius, tokius kaip „ChatGPT“ ir „Bard“, galinčius generuoti dezinformaciją, turėtų žymėti tokį turinį, kaip dalį savo pastangų kovoti su netikromis naujienomis. „Reuters“ praneša, kad tokios įmonės, kaip „Google“, „Microsoft“ ir „Meta“, pasirašiusios ES praktikos kodeksą, siekdamos kovoti su dezinformacija, liepos mėn. turėtų pranešti apie apsaugos priemones, kurių buvo imtasi siekiant išspręsti šią problemą.

Tačiau technologijų įmonės neprivalo laikytis šios naujausios ES taisyklės. Taip yra todėl, kad tai tik dalis savanoriško elgesio kodekso. Kai kurie analitikai mano, kad naudojant šią naują taisyklę vis dar kyla techninių kliūčių. Viena iš tokių kliūčių yra ta, kad nėra technologijos, kuri šiame etape galėtų greitai ir efektyviai aptikti DI turinį, taigi šiuo metu dauguma įmonių turėtų dirbti tiesiog dėdamos „geriausias pastangas“.

Visgi, Jourová teigia, kad „Google“ generalinis direktorius Sundaras Pichai jai pasakė, kad įmonė kuria technologiją, kuri gali aptikti DI turinį realiuoju laiku. Ji taip pat atskleidė, kad technologija, pasak Pichai, progresuoja labai gerai, tačiau gali prireikti daug laiko, kol ji bus visiškai paruošta.

Be to, „Twitter“ nėra įsipareigojusių įmonių sąraše, nes Elonas Muskas gegužę paskelbė, kad pasitraukia iš savanoriško elgesio kodekso. Jourová pakomentavo, kad atsisakydamas „Twitter“ iš tikrųjų „pasirinko konfrontaciją“. Ji taip pat teigė, kad „Twitter“ sulaukė daug dėmesio, o įmonės elgesys ir ES įstatymų laikymasis bus griežtai ir nedelsiant tikrinami.

Europos Sąjungos „Skaitmeninių paslaugų įstatymas“ įsigalios šių metų rugpjūčio 25 d. Nuo tada didelės internetinės platformos, įskaitant „Twitter“, turės vykdyti teisinius turinio peržiūros įsipareigojimus. Įmonėms, kurios pažeis šį reglamentą, grės teisinės nuobaudos. Joms grės baudos iki 6 % metinės pasaulinės apyvartos. Blogiausiu atveju įsipareigojimų nevykdančios įmonės gali susidurti su galimu draudimu užsiimti verslu ES.

Nors dirbtinio intelekto sukurtas turinys turi savo privalumų, pavyzdžiui, taupo laiką ir išteklius, jis turi ir trūkumų. Dirbtinio intelekto sukurtam turiniui trūksta kūrybiškumo ir žmogiško prisilietimo, kuris yra būtinas rašant. Jis dažnai kartojasi, neturi originalaus prisilietimo ir gali būti lengvai identifikuotas kaip sukurtas mašinos. Dirbtinio intelekto sukurtas turinys taip pat gali būti naudojamas melagingoms naujienoms skleisti. Štai kodėl ES ragina technologijų įmones žymėti DI sukurtą turinį.

Be to, dirbtinio intelekto sukurtas turinys gali būti naudojamas manipuliuoti viešąja nuomone, o tai kelia didelį susirūpinimą ES. Be žiniatinklio, dirbtinio intelekto turinys taip pat gali paskleisti netikras naujienas socialiniuose tinkluose. Jis taip pat gali sukurti klastotes su žmonėmis, kurias galima naudoti manipuliuojant vaizdo įrašais ir vaizdais, siekiant skleisti klaidingą informaciją.

Dėl šių priežasčių reikia sutelkti dėmesį į originalų turinį, kurį sukuria žmogus. Nors dirbtinis intelektas gali būti naudojamas pagalbai rašymo procese, jis neturėtų pakeisti žmogaus kūrybiškumo ir originalumo. Dirbtinio intelekto sukurtas turinys turėtų būti pažymėtas, kad vartotojai žinotų, jog skaito mašinų sukurtą tekstą.

ES žingsnis žymėti DI sukurtą turinį yra žingsnis teisinga kryptimi kovojant su dezinformacija ir netikromis naujienomis. Dirbtinio intelekto sukurtam turiniui trūksta kūrybiškumo ir žmogiško prisilietimo, kuris yra būtinas rašant. Jais taip pat galima manipuliuoti viešąja nuomone, kas ES kelia didžiulį susirūpinimą. Todėl laikas nustoti rašyti naudojant DI ir sutelkti dėmesį į originalaus turinio kūrimą su žmogišku akcentu.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Rolandas

Man tai įdomu, kaip DI apsimokys, jei bus neprivaloma žymėti. Mokysis pats iš savęs? Įsivaizduoju atsakymą į klausimą, kaip žmonės įsivaizduoja tobulą vyrą ar moterį, jei DI darys statistiką iš turinio, kurį jis pats sukūrė. Taip galima labai greitai nusigrybauti, jei DI nesugebės nufiltruoti savo paties sukurto turinio ir informacijos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas