Stebėti gamtą iš arti yra smagu, netgi įkvepia, galbūt todėl „Bird Buddy“ naujos produktų linijos pavadinimas „Wonder“ CES 2025 pristato dar kelias skaitmenines gamtos stebėjimo technologijų idėjas – „Wonder Blocks“ ir „Petal“.
„Petal“ yra HD kamera ant sulenkiamo kotelio, kuris gali atrodyti kaip didelė oranžinė gėlė. Ji turi netikrų lapų, kurių vienas gali būti pasirinktinis saulės baterijos skydelis, kad kameros baterija būtų įkrauta.
Šį gėlės žiedą galima statyti sode vieną arba ją galima sujungti su „Wonder Blocks“ – moduline buveinių sistema, kurioje galima sodinti gėles, pakviesti bites statyti avilio ir net pasiūlyti paukščių sėkloms tinkamų padėklų.
Modulius sudaro bičių viešbutis, vabzdžių viešbutis, sėklų lovelis, augalų pagrindas ir pjedestalai, ant kurių galima sudėti visus šiuos modulius. Žiedlapių kotelį, kuris turi 1/1,9 colio jutiklį ir fotografuoja 12 MP nuotraukas ir iki 4K vaizdo įrašus, galima įkišti į vieno iš šių modulių žemę ir stebėti, kaip, tarkime, drugelis nusileidžia ant vienos iš jūsų „Wonder Blocks“ blokeliuose augančių gėlių.
Kaip ir „Bird Buddy“ atveju, stebuklas iš tikrųjų prasideda tada, kai dirbtinio intelekto palaikoma kamera pradeda fiksuoti paukščių, vabalų ir kitų gamtos gyventojų nuotraukas bei vaizdo įrašus ir siunčia juos į „Wonder“ programėlę. „Bird Buddy“ dirbtinis intelektas, tas pats, kuris naudojamas paukščiams atpažinti programėlėje „Bird Buddy“, gali atpažinti vabalus ir kitus laukinius gyvūnus, kurie lankosi jūsų „Wonder Blocks“ ir „Petal“.
Šiuo metu „Wonder Blocks“ sistema neturi jokių jutiklių, tačiau kūrėjai sako, kad ilgainiui ji galėtų, pavyzdžiui, sekti į ją įdėtas sėklas ir pranešti, kiek jų liko ir kiek dienų galima maitinti paukščius. Be to, „Bird Buddy“ planuoja sujungti visus „Wonder Products“ gaminius, įskaitant „Bird Buddy“, į vieną programėlę, kurioje galėsite stebėti visas savo gamtos stebėjimo kameras.
Panašiai kaip ir „Bird Buddy“, sistemos dirbtinis intelektas realiuoju laiku ir kasdien pateiks ataskaitas apie visų rūšių vabalus, apsilankančius blokeliuose, kurie yra maždaug tokio pat dydžio kaip didelis sodo vazonas. Galite peržiūrėti vabzdžių nuotraukas ir vaizdo įrašus, o jei norite, net jais pasidalyti.
Stebuklingi blokai ir gėlės žiedlapis nėra būtinai naudojama kartu. Prisimenate tą lankstų kotelį? Jis pakankamai lankstus, kad galėtumėte jį apvynioti aplink medžio šaką ir užfiksuoti nusileidžiančių paukščių ir vabzdžių, keliaujančių nuo lapo iki brūkšnelio, vaizdus. Taip pat yra papildomi „Peta“l objektyvo priedai, skirti paukščių, bičių ir vabalų vaizdams stambiu ir plačiu kampu.
Nepaisant to, kad „Wonder Block“ sistema yra modulinė, ji yra pakankamai didelė ir sunki, todėl mažai tikėtina, kad ją nuvers alkana voverė ar didesnis paukštis. Kadangi saulės kolektorius nėra privalomas, įdomu, ar ilgai tarnaus „Petal“ akumuliatorius. „Bird Buddy“ naudojo šiek tiek pasenusį 2,4 GHz Wi – Fi dažnį, todėl tikiuosi, kad abu šie naujai pristatomi produktai naudoja Wi-Fi 5.0.
Tikimasi, kad „Petal“ kaina bus apie 99 eurus, kai jis bus pristatytas vėliau šiais metais. Nors atskiros saulės kolektoriaus kainos nėra, „Wonder“ atstovai pranešė, kad tikisi pardavinėti paketus, kuriuose už maždaug 250 eurų gausite porą „Petal“ kamerų ir saulės kolektorių. Kompanija tikisi abu produktus pardavinėti pavasarį, t. y. kovo – gegužės mėnesį.