1924 metais įvyko pirmoji radijo įrangos paroda, kuri šiandien yra žinoma kaip IFA. Šiemet buvo minimos jau šimtosios renginio metinės, kurios sutraukė ne tik gausybę lankytojų, bet į Berlyną atkeliavo ir daugybė mažesnių, didesnių ir didžiausių gamintojų.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Vakar, antradienį, buvo paskutinė „IFA 2024“ parodos diena, o šiemet joje pavyko apsilankyti ir man. Viskas prasidėjo nuo didžiulio „Samsung“ pristatymo, kuris buvo surengtas dar prieš parodai atveriant duris visiems technologijų gerbėjams ar entuziastams.
Mes gyvename dirbtinio intelekto (DI) laikais, o tai, žinoma, buvo ir pagrindinė Pietų Korėjos milžinės tema. Ir nors „Samsung“ prezentacijos metu buvo pristatyta keletas naujų produktų, tokių kaip „Premiere“ namų projektoriai, „Bespoke“ šaldytuvai ar skalbyklės, tačiau pagrindinis akcentas – būtent DI sprendimai.
Lenktynės, kuriose „Samsung“ rodo savo lyderystę
Dirbtinio intelekto sprendimai išmaniuose telefonuose jau tapo kasdienybę. Visi pagrindiniai gamintojai siūlo įvairias opcijas ir įrankius, tačiau „Samsung“ demonstruoja pavyzdinio darbo rezultatus.
Pietų Korėjos kompanijos atstovai jau ne kartą minėjo, kad iki šių metų pabaigos „Galaxy AI“ sprendimai pasieks 200 mln. įrenginių. Tas pats buvo pakartota ir spaudos konferencijoje Berlyne. Ir svarbiausia, kad tai nėra tik kalbos.
Dirbtinio intelekto sprendimai pasiekia vis didesnę dalį „Samsung“ išmaniųjų telefonų ar planšetinių kompiuterių turėtojų, o kai kurios galimybės atkeliauja ir į pigesnius bendrovės produktus. Taip, ne visi DI įrankiai, tačiau bent dalis pasiekiama ir tiems, kurie renkasi pigesnius prietaisus.
Berlyne surengto pristatymo metu buvo prasitarta ir apie „One UI 6.1.1“ vartotojo sąsajos versiją, kuri prieš kelias dienas tapo prieinama vartotojams Europoje. Naujųjų „Galaxy Fold6“ ir „Galaxy Flip6“ DI funkcijas suteiks anksčiau išleistiems „Galaxy S24“, „Galaxy Fold5“ ir „Galaxy Flip5“ modeliams.
Vienos jų – „Tiesioginis vertimas“, kuris realiu laiku verčia pokalbius, ir „Paieška apibraukiant“, leidžianti greitai atlikti paiešką internete apie dominančius atvaizdo ar teksto elementus. Į atnaujinimą įtraukta ir „Sketch to Image“, kuri vartotojams leidžia vizualizuoti savo idėjas naudojant pagal paprastą piešinį sugeneruotus paveikslėlius, ir „Portrait Studio“, padedanti susikurti asmeniškesnį savo avatarą ir jį naudoti internete.
Dirbtinis intelektas VISUR
Išmanieji telefonai – tik viena iš įrenginių kategorijų, kur dirbtinio intelekto sprendimai tampa neatsiejama dalis. „Samsung“ tiki, kad DI turėtų pagerinti vartotojų gyvenimo kokybę per suasmenintas pramogų patirtis.
Tai puikiai iliustruoja ne tik naujieji vaizdo projektoriai, kuriuos netolimoje ateityje tikiuosi išbandyti ir aš, bet ir kitos gamintojo pristatytos naujienos. Stebint „Samsung“ spaudos konferenciją netgi susidaro įspūdis, kad tai, kas kažkada buvo matoma tik televizoriaus ekrane, dabar tampa realybe.
Į šaldytuvo temperatūrų pokyčius reaguojantis dirbtinio intelekto kompresorius, itin išmaniai veikiančios skalbimo mašinos, o ką jau kalbėti apie energijos taupymo galimybes, kurias suteikia būtent DI.
„Samsung“ pažymėjo ir tai, jog išmanus DI paremtas energijos režimas „SmartThings Energy“ gali sumažinti energijos suvartojimą iki 70 proc., o su „SmartThings Away“ vartotojams nebereikia jaudintis dėl pamiršto išjungti televizoriaus ar šviesų.
Ir sunku būtų nesutikti su tuo, ką sako kompanijos atstovai. Įvairūs dirbtinio intelekto sukurti paveiksliukai ar atliekamos vertimo užduotis yra viena, tačiau jeigu DI sprendimai gali palengvinti ir pagerinti mūsų gyvenimo kokybę ir sąlygas – tai skamba kaip tikrai puikus dalykas.
O ką apie dirbtinio intelekto sprendimus, kuriuos siūlo „Samsung“ ar kiti gamintojai manote jūs? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose, o jeigu norite pamatyti daugiau vaizdų iš „Samsung“ pristatymo – spauskite čia.