„Tele2“ pasirinko partnerį 5G tinklo diegimui regione: juo tapo puikiai žinoma technologijų bendrovė

„Tele2“ pasirinko partnerį 5G tinklo diegimui regione: juo tapo puikiai žinoma technologijų bendrovė

Pranešimas spaudai

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ pasirinko partnerį 5G tinklui Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje diegti – juo tapo technologijų bendrovė „Nokia“.

„Mūsų misija – visiems savo klientams užtikrinti kokybiškas ryšio paslaugas. Pasirinkome patikimą ir patirties turintį partnerį 5G tinklo diegimui visose Baltijos šalyse“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Petras-Masiulis

Operatorius su technologijų bendrove bendradarbiaus diegiant radijo prieigos tinklą (angl. Radio Access Network, RAN). Taip pat šių metų pradžioje „Tele2“ pranešė, kad būtent „Nokia“ pasirinkta centrinės (angl. Core) 5G tinklo dalies diegimui Baltijos šalyse. Naujos kartos tinklą įmonės yra pasirengusios pradėti diegti vos tik bus užsitikrinti pakankami dažnių spektrai kiekvienoje iš šalių.

„Džiaugiamės galėdami su „Tele2“ tęsti ilgalaikę partnerystę Baltijos šalių regione. Didžiuojamės, kad turime įmonės pasitikėjimą atliekant visus 5G tinklo diegimo darbus“, – partnerystę komentavo Tommi Uitto, „Nokia“ mobiliųjų tinklų viceprezidentas.

Kartu su 5G tinklo diegimu operatorius atnaujins ir esamą 4G tinklą – užtikrins didesnį greitį ir talpą bei pagerins ryšio padengimą Baltijos šalyse.

5g-network-technology_2021-04-26-214552

Latvijoje 2021 m. gruodžio 17 d. įvyko antroji 700 MHz aukciono dalis, kur „Tele2” Latvija už 2,36 mln. Eur. įsigijo 738-748 MHz dažnius. Šio spektro licencija galios iki 2042 m. sausio 31 d. Gruodžio 16 d. vykusioje pirmojoje aukciono dalyje „Tele2“ už 2,42 mln. eurų įsigijo 703 MHz-713 MHz ir 758 MHz-768 MHz dažnius. Ši licencija galios iki 2042 m. sausio 31-osios.

Latvijoje „Tele2“ sėkmingai įsigijus tiek 700 MHz ir 3,5 GHz dažnius, operatorius yra visiškai pasiruošęs pradėti 5G ryšio plėtrą šioje šalyje. Planuojama, kad Lietuvoje dažnių aukcionas įvyks šių metų pradžioje. Estijoje aukcionas įvykti turėtų taip pat 2022-aisias, tačiau tiksli data dar nėra numatyta.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.
Temos: Tele2Nokia
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį neatsakome.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas