VERT paaiškina dėl ESO gautų lėšų grąžinimo: atskleidė, kiek daugiau pelno buvo gauta ir kada priims sprendimą dėl grąžinimo gyventojams grafiko

Siekiant paaiškinti, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) teikia papildomą informaciją dėl AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) gautų lėšų grąžinimo.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
VERT paaiškina dėl ESO gautų lėšų grąžinimo: atskleidė, kiek daugiau pelno buvo gauta ir kada priims sprendimą dėl grąžinimo gyventojams grafiko

VERT, bendradarbiaudama su ESO, 2016‒2021 m. sumodeliavo investicijas, reikalingas tinkamai atnaujinti bendrovės valdomą infrastruktūrą bei taip pagerinti elektros energijos tiekimo kokybę vartotojams. Įgyvendinus investicijas, įmonės reguliuojamo turto vertė turėjo siekti 1,38 mlrd. Eur.

2021 m. atlikus vertinimą paaiškėjo, jog bendrovė investavo beveik 30 % mažiau lėšų (žr. pav.). Dėl to gauta 213,7 mln. Eur daugiau pelno bei nusidėvėjimo sąnaudų, nei planuota.

Įmonė, vykdydama VERT sprendimą, jau yra grąžinusi gyventojams 53 mln. Eur per mažesnius elektros energijos skirstymo paslaugos tarifus. 

„ESO turi identifikuoti Valstybės kontrolės audito ataskaitoje „Elektros energetikos sektoriaus valdymas“ nurodytos 160 mln. Eur sumos, kurią apskaičiavo VERT, gražinimo grafiką – ji bus vertinama ir grąžinama vartotojams per mažesnes elektros energijos kainas ateityje. Be to, lėšoms, kurias ESO turi grąžinti, kasmet yra skaičiuojamos palūkanos – šiuo metu įmonė jau yra sumokėjusi 12 mln. Eur“, – nurodė VERT pirmininkas Renatas Pocius.

VERT, įvertinusi ESO pateiktą informaciją ir atsižvelgdama į Valstybės kontrolės audito ataskaitoje pateiktas rekomendacijas dėl vartotojų apsaugos, įmonės finansinio tvarumo, investicijų į elektros energijos skirstomąjį tinklą, sprendimą dėl 160 mln. Eur grąžinimo grafiko numato priimti iki šių metų pabaigos.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas