Gandai apie „Qualcomm“ flagmaną pasitvirtino: paaiškėjo pagrindinės naujojo „Snapdragon 898“ savybės

Gandai apie „Qualcomm“ flagmaną pasitvirtino: paaiškėjo pagrindinės naujojo „Snapdragon 898“ savybės

Leonardas Sindaravičius

Neseniai saują naujų vidutinės klasės procesorių pristačiusi „Qualcomm“ jau ruošia dirvą savo naujajam flagmanui, pavadinimu „Snapdragon 898“. Naujasis lustų rinkinys bus gaminamas naudojant 4nm architektūrą - tokiu pat principu kuriami ir „Mediatek Dimensity 2000“ bei „Samsung Exynos 2200“. Pirmieji išmanieji telefonai, turėsiantys „Snapdragon 898“, turėtų būti atskleisti netrukus po paties procesoriaus debiuto - manoma, kad pirmieji gamintojai naudosiantys šį lustą bus „Xiaomi“, „Vivo“ bei „Samsung“, o procesorių žadama oficialiai pristatyti gruodžio mėnesį.

Tačiau gandai technologijų pasaulyje plinta sparčiai ir prieš porą dienų „Device Info HW“ duomenų bazę pasiekė neįvarytas išmanusis telefonas su „Qualcomm SM8450“ - „Snapdragon 898“ gamykliniu kodu. Deja, kokio gamintojo tai įrenginys atskleisti nepavyko - daugelis entuziastų tiki, jog tai būsimas „Vivo“ mobilusis arba „Xiaomi 12“ serijai priklausysiantis prietaisas. Nors įrenginys kol kas nėra aiškus, akivaizdu, kad jis testuojamas, o to pasekoje aiškėja ir detalės apie būsimąjį procesorių.

Samsung Galaxy A52 Dual 128GB Black (Juodas)

Qualcomm-Snapdragon-898-SoC

„Snapdragon 898“ iš viso turės 8 branduolius - pagrindinis paremtas „Cortex-X2“ architektūra, taip pat bus trys „Cortex-A710“ pagrindo 2.5GHz spartos antriniai branduoliai bei keturi našumą užtikrinsiantys „Cortex-A510“, veiksiantys 1.79GHz dažniu. Tokia specifikacija patvirtina anksčiau vyravusius gandus apie būsimąjį procesorių.

Įdomu tai, jog daugelis naujų flagmanų laikysis panašios specifikacijos, tad didžiausias skirtumas tarp kitąmet pasirodysiančių įrenginių bus vaizdo procesoriai. Pavyzdžiui, „Samsung“ dirba su „AMD“, kad mobiliuose įrenginiuose būtų galima pritaikyti šviesos spindulių sekimo technologiją („ray-tracing“) - tai suteiktų šiai gamintojai neprilygstamą pranašumą prieš konkurentus, ypač mobiliųjų žaidimų sektoriuje. Manoma, jog „Snapdragon 898“ bus integruotas naujas „Adreno 730“ lustas, tačiau jo specifikacija dar nebuvo paviešinta - belieka spėlioti ir tikėtis geriausio.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro Dual 128GB Grey (Pilkas)

Snapdragon-898sd

Paskutinis įdomus faktas apie naująjį lustų kompleksą yra tai, jog „Snapdragon 898“ turės „X65“ 5G ryšio modulį, kuris teoriškai gali pasiekti iki 10 gigabaitų per sekundę atsisiuntimo greitį.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas