Pastaruoju metu „YouTube“ ir „TikTok“ galite matyti daugybę vaizdo įrašų apie tai, kad „Tesla“ išleido 100 eurų kainuojantį telefoną, tačiau nėra jokių įrodymų, kad šie įrenginiai yra tikri, ir tikėtina, kad tai tik dirbtinio intelekto svetainių, bandančių susikurti tam tikras pajamas, netikros nuotraukos.
Tai nėra naujas dalykas, kaip pamatysite, jei „YouTube“ paieškos sistemoje ieškosite „Tesla phone“, o tai atvers daugybę „ką tik išleistas!“ stiliaus vaizdo įrašų, kuriuose kalbama apie tai, ko niekada nebuvo. Paprastai tariant, tai netikros naujienos.
Greitai apsilankius oficialioje „Tesla“ interneto svetainėje, apie paslaptingąjį telefoną nerandama jokių naujienų, o tai neatrodo kaip rinkodaros metodas, kurio tikėtumėmės iš bendrovės. Taip pat nieko nepateikia ir pats Elonas didžiuliame jam priklausančiame socialiniame tinkle „X“.
Taip pat yra daugybė naujausių pranešimų, kuriuose „Tesla“ „patvirtina“ netrukus pasirodysiantį telefoną, tačiau vėlgi nėra jokio oficialaus pranešimo apie tai, o naudojami vaizdai, atrodo, yra paimti iš koncepcijų, kurias dizaineriai paskelbė per pastaruosius kelerius metus.
Kadangi šios istorijos nepateikia jokia pagrindinė, žinoma technologijų svetainė, įskaitant mus, galite būti tikri, kad tai nėra tikras dalykas. Bent jau kol kas.
Dar daugiau painiavos gali sukelti tai, kad yra išmaniųjų telefonų prekės ženklas „Tesla“, kuris, be šaldytuvų, indaplovių, orkaičių, oro kondicionierių, televizorių ir kitos buitinės technikos, gamina keletą telefonų.
Tačiau ši bendrovė nepretenduoja būti susijusi su E. Musko įmone, nes, trumpai pažvelgus į DUK, galima rasti šį atsakymą į klausimą, ar ji gamina elektromobilius?
„Ne. Tai yra „Tesla Inc.“, kuri teikia saulės energijos, energijos saugojimo, įkrovimo ir transporto priemonių paslaugas, nes jos misija yra paspartinti pasaulio perėjimą prie tvarios energijos. Mes gaminame ir platiname buitinės elektronikos gaminius ir buitinius prietaisus, įkvėptus Nikolos Teslos idėjos aprūpinti technologijomis visus“, – teigiama svetainėje.
Ką Elonas Muskas yra sakęs apie tai, kad „Tesla“ gamins telefoną?
Kai kurios spekuliacijos, susijusios su gandais apie „Tesla“ telefoną, kilo iš Elono Musko komentarų šia tema.
Dar 2020 metais E. Muskas socialiniame tinkle „X“ sakė, kad išmanieji telefonai yra vakarykštė technologija. Vietoj to jis nurodė į „Neuralink“. Tai reiškia, kad kuriamos mikroschemos, kurios gali būti implantuojamos į smegenis, kad prietaisus būtų galima valdyti elektros impulsais, atsirandančiais, kai galvojame.
Viena iš E. Musko bendrovių, „Neuralink Corporation“, jau aktyviai dalyvauja kuriant šią technologiją, tačiau tikriausiai praeis dar daug laiko, kol čipavimas taps realiu dalyku. Vis dėlto yra pagrindo manyti, kad E. Muskas arba kuria telefoną, arba bent jau svarsto apie tai.
Po spekuliacijų, kurias pradėjo pats „Tesla“ vadovas, verta pridurti, kad „Apple“ svarstė galimybę iškeldinti tuometinį „Twitter“ iš „App Store“, naujasis socialinio tinklo savininkas vis dėlto užsiminė, kad jis sukurs savo telefoną, bet tik jei nebus kito pasirinkimo.
Apie naujesnius didžiojo proto komentarus buvo pranešta, kad dalyvaudamas politinėje kampanijoje už Donaldą Trumpą jis kalbėjo apie savo idėjas dėl „Tesla“ telefono.
„Tai daug darbo. Nuo minties gaminti telefoną man norisi mirti. Bet jei teks gaminti telefoną, mes jį gaminsime, bet sieksime negaminti telefono“ – mintimis dalinosi E. Muskas.Tai seka po kitos citatos, kuri buvo pasakyta 2023 metų lapkritį „New York Times“ renginyje, kur E. Muskas sakė – „Jei bus esminis poreikis pagaminti telefoną, aš pagaminsiu telefoną!“.
Šios mintys buvo pakartotos neseniai vykusioje tinklalaidėje „The Joe Rogan Experience“ epizode, kur Muskas komentavo, kad jie nenori gaminti telefono, bet jei „Apple“ ir „Google Android“ pradėtų daryti tikrai blogus dalykus, pavyzdžiui, cenzūruoti programėles arba žalingai veikti kaip sargybiniai, tada, manau, mes sukurtume telefoną“.
Nors neatmestina, kad „Tesla“ staiga paskelbs apie telefoną, Elonas Muskas neatrodo toks entuziastingas, kad norėtų kelti rinkodaros triukšmą.
Kokias funkcijas ir specifikacijas galėtume išvysti „Tesla Model Pi“?
Gerai, laikykitės už kepurių.
Kadangi „Tesla“ „Model Pi“ šiuo metu yra tarsi miesto legenda, gandų malūnas pateko į gana keistą teritoriją, kai kalbama apie tai, kokias funkcijas „Tesla“ galėtų įdiegti savo debiutiniame telefone.
Dizainas
Koncepcijų menininkas Antonio De Rosa sukūrė keletą gražių paveikslėlių, kuriuose matyti galimi „Tesla“ dizaino sprendimai, nors, žinoma, jie yra visiškai konceptualūs ir nepagrįsti jokiais tiksliais scheminiais įrodymais.
Saulės energija
Tikriausiai realiausias iš visų gandų yra tas, kad „Tesla“ į įrenginį įmontuos saulės baterijas, kad būtų galima įkrauti telefoną nenaudojant elektros energijos šaltinio. Tai prasminga, nes atitiktų ekologiškai mąstančio „Tesla“ prekės ženklą, be to, būtų panaudotos bendrovės jau sukurtos saulės energijos technologijos.
Žinoma, visai kitas klausimas, ar saulės energijos įkrovimo technologija yra pasirengusi užtikrinti, kad telefonas būtų įkraunamas visą dieną, ypač kai pats telefonas didžiąją laiko dalį praleidžia kišenėje ar rankinėje.
Taip pat yra gana pagrįstų pasakojimų apie tai, kad „Model Pi“ glaudžiai integruotas į „Tesla“ automobilius, todėl keliaujant bus galima geriau valdyti nustatymus ir funkcijas.
„Starlink“ palaikymas
Pereinant prie fantazijos, yra daugybė pranešimų, kad „Model Pi“ naudosis „Starlink“ paslauga, kurią teikia E. Musko „SpaceX“ kompanija. Tai iš esmės yra palydovinis spartusis plačiajuostis ryšys, kuris turėtų užtikrinti aprėptį daugelyje vietovių, kuriose 5G bijo veikti.
Palydovinis ryšys pradėjo atsirasti dar pagrindiniuose telefonuose, pavyzdžiui, „iPhone 14“ serijoje, „Huawei Mate 50 Pro“ ir taip pat vėlesniuose modeliuose, tačiau įgyvendinimas buvo paprastas ir pirmiausia skirtas paprastam avariniam ryšiui tuo metu, kai įprastas signalas nepasiekiamas.
„Neuralink“
Prisimenate anksčiau minėtą „Neuralink“ technologiją? Na, daugybė gerbėjų tikisi, kad „Pi“ modelis bus suderinamas su „Brain – Machine – Interface“ mikroschemomis, kurios leistų naudotojams valdyti savo prietaisus mintimis.
Nors tai skamba neįtikėtinai įdomiai, jei bandymas priversti „Siri“ paskambinti reikiamam asmeniui arba „Alexa“ parinkti tinkamą muzikos kūrinį yra kažkas panašaus, mintimis valdomo telefono idėja gali būti košmaras.
Marsas atakuoja!
Galiausiai, pats beprotiškiausias iš visų populiariausių gandų, kuriuos matėme, yra tas, kad „Starlink“ technologija leis „Model Pi“ veikti Marse. Taip, Marse.
Atvirai kalbant, mes būtume labiau sužavėti, jei „Tesla“ sugebėtų sutvarkyti ją taip, kad gautume tinkamą signalą vietinėje kavinėje, o ne Marse, va čia tai būtų tikras proveržis.
Kiek kainuotų „Tesla Model Pi“?
Tai galima tik spėlioti. Jei jame būtų bent pusė gerbėjų spėliojamų funkcijų, yra didelė tikimybė, kad jis atsidurtų viršutinėje rinkos dalyje, tačiau kadangi nėra jokių realių įrodymų apie tikrąjį telefoną, bet kokia kaina būtų gryna spekuliacija.
Galite nekreipti dėmesio į tuos „YouTube“ vaizdo įrašus, kuriuose teigiama, kad jis kainuoja 100 eurų.
Jei norite rasti daugiau įperkamų prietaisų, kurie iš tikrųjų egzistuoja, būtinai peržiūrėkite mūsų geriausių telefonų apžvalgas.