Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Paradoksas: pandemijos metu žmonės pradėjo daugiau judėti

Paradoksas: pandemijos metu žmonės pradėjo daugiau judėti

Ignas Petrikonis

2021-03-07, 17:15

Apibendrinti 2020 metų duomenys rodo, jog COVID-19 pandemijos pradžioje žmonės gerokai mažiau fiziškai judėjo, tačiau pavasarį ir vasarą radus kūrybiškų būdų kasdien nueiti reikiamą žingsnių skaičių ir užsiimti kita fizine veikla žmonių fizinis aktyvumas vėl padidėjo. Siekdama ištirti COVID-19 pandemijos įtaką žmonių gyvenimo būdui, technologijų įmonė „Garmin“ apibendrino programos „Garmin Connect“ vartotojų fizinio aktyvumo pokyčius per 2020 metus ir padarė išvadą, kad ypač mėgstami buvo pasivaikščiojimai, taip pat joga ir kvėpavimo pratimai.

34548-posts.facebook_lg

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Dėl griežto atstumo laikymosi daugumoje pasaulio vietų, darbo iš namų, sportinių ir socialinių veiklų draudimo ir kitų COVID-19 pandemijos sukeltų ribojimų 2020 metų pradžioje žmonių fizinis aktyvumas smarkiai sumažėjo. Vis dėlto bėgant laikui noras judėti, rūpintis sveiku ir aktyviu gyvenimo būdu sugrįžo į žmonių kasdienių prioritetų sąrašą. Kaip matyti iš apibendrintos informacijos, programėlės „Garmin Connect“ naudotojai per 2020 metus užregistravo vidutiniškai 5 % daugiau fizinių užsiėmimų nei per 2019 metus. Nepaisant neapibrėžtumo ir griežtų apribojimų visame pasaulyje žmonės rado būdų skirti daugiau laiko sau ir išlikti aktyviems. Dėl šios priežasties „Garmin“ naudotojai atliko daugiau fizinių užsiėmimų nei bet kada anksčiau. Prisitaikydami prie situacijos ir treniruočių namuose, sporto entuziastai dažniau mėgino naujų rūšių sportą ir pratimus. 8 % daugiau „Garmin“ naudotojų 2020 metais registravo bent dvi skirtingas užsiėmimų rūšis per savaitę.

Svarbu, kad „Garmin Connect“ naudotojai 2020 metais registravo mažiausiai 55 % daugiau pasivaikščiojimų nei 2019 metais, nors nueiti reikiamą žingsnių skaičių buvo daug sunkiau. Tai įrodo faktas, kad per dieną nueitų žingsnių skaičius sumažėjo vidutiniškai 7,31 %, palyginti su 2019 metų duomenimis.

Garmin-Connect-crashing-or-freezing

93 % išaugo registruotų jogos užsiėmimų skaičius. Tai gali būti susiję su tuo, kad joga padėjo žmonėms tiek palaikyti gerą fizinę formą, tiek sumažinti pandemijos sukeltą streso lygį. Nepaisant iš pradžių sumažėjusio jėgos ir ištvermės treniruočių skaičiaus, per metus jų kiekis taip pat paaugo 23 %, palyginti su ankstesniais metais. Duomenys rodo, jog 2020 metų 12-ą savaitę smarkiai padaugėjo vartotojų, darančių kvėpavimo pratimus. Jie, kaip ir joga, ramina, mažina streso lygį, gerina miego kokybę ir padeda susikoncentruoti.

Iš apibendrintų duomenų matyti, kad, nepaisant skirtingo pandemijos reguliavimo skirtingose šalyse, tendencijos visame pasaulyje labai panašios – 2020 metais žmonės pradėjo daugiau sportuoti ir aktyviai bandė naujų rūšių sportą tiek lauke, tiek namuose.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas