Specialistai dalinasi naujienomis, kurios nepradžiugins telefonų gamintojų: sužinokite, kas čia vėl vyksta

Išmaniųjų telefonų gamintojai kasmet pristato gausybę įvairiausių naujienų, tačiau tai niekaip nepadeda įtikinti vartotojų atsinaujinti. Šioje rinkoje jau kuris laikas fiksuojami mažėjantys pardavimai, o situacija nesikeis ir šiemet.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
Specialistai dalinasi naujienomis, kurios nepradžiugins telefonų gamintojų: sužinokite, kas čia vėl vyksta

Išmaniųjų telefonų rinkoje šiemet buvo prognozuojamas atsigavimas, tačiau analitikai savo prognozes jau pradėjo koreguoti. Tikėtina, kad 2023 metais pardavimai ir vėl kris, teigiama naujausioje IDC kompanijos ataskaitoje. Numatoma, jog šiemet telefonų pardavimai mažės 1,1 proc., o iš visų jų bus parduota maždaug 1,19 mlrd.

Kiek anksčiau, daugelis analitikų, įskaitant ir IDC, prognozavo šios rinkos augimą, o būtent IDC spėjo, kad pardavimai šiemet augs maždaug 2,8 proc. Kaip bebūtų, šiemet augimo jau nebesitikima, o išmaniųjų telefonų rinkos atsigavimas dabar prognozuojamas tik kitąmet, 2024 metais.

„Augančios kainos ir kylančios problemos patenkinant rinkos poreikius į 2023 metus daugelis gamintojų žiūri itin atsargiai. Mes pagaliau išgirdome gerų naujienų iš Kinijos, kur jau kalbama apie atsidarymą, tačiau visa ši situacija turi daug neužtikrintumo, o taip pat pastebimas ir pasitikėjimo trūkumas“, - kalbėjo IDC tyrimų vadovė Nabila Popal.

IDC ekspertė pažymėjo ir tai, jog rinkos atsigavimas turėtų būti pastebimas jau 2024 metais, kuomet pavyks išspręsti visas esamas trumpalaikes problemas. Dėmesys atkreipiamas ir besivystančias rinkas, kur savo produkciją pradeda siūlyti vis daugiau gamintojų, o tai įvardijamas kaip vienas iš faktorių, kuris gali nulemti išmaniųjų telefonų pardavimų augimą.

Verta pastebėti, jog šiemet labiausiai turėtų nukentėti „Android“ išmaniuosius telefonus gaminančios kompanijos. Būtent jiems piešiami ganėtinai prasti metai, lyginant su „Apple“. IDC atstovų teigimu, „Android“ įrenginių pardavimai gali mažėti 1,5 proc., kuomet „iPhone“ populiarumas susitrauks tik 0,5 proc.

Pagrindine to priežastimi įvardijama infliacija, kuri gali stipriai įtakoti žmonių galimybes atsinaujinti biudžetinės ar vidutinės klasės įrenginius ir jie gali nuspręsti tai padaryti kitąmet. Būtent pigesni „Android“ telefonai sulaukia didesnio susidomėjimo. Nors tai ir nėra geros naujienos gamintojams, tačiau IDC pastebi ir pozityvių dalykų.

Šiemet tikimasi dar didesnio 5G ryšio technologiją palaikančių įrenginių populiarumo, o jų rinkos dalis turėtų išaugti iki 62 proc. Prognozuojamas ir vidutinės telefonų kainos kilimas, kuris turėtų perkopti 400 eurų ribą.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas