Svarbi žinia į pajūrį plūstantiems poilsiautojams: saugokite savo išmaniuosius

Svarbi žinia į pajūrį plūstantiems poilsiautojams: saugokite savo išmaniuosius

Pranešimas spaudai

2021-07-23, 11:55

Šį savaitgalį vyksianti Jūros šventė ir puiki orų prognozė pajūriui žada poilsiautojų minias. Ir nors žmonės vasarą skuba džiaugtis saule, smėliu ir vandens malonumais, išmaniesiems telefonams šis derinys kelia rimtą pavojų.

„Išmanieji telefonai, kaip ir žmonės, per ilgai karštyje būti neturėtų, nes gali perkaisti. Tai gali stipriai pažeisti įrenginio bateriją, ekraną ar kamerą. Pavojų mobiliesiems kelia ir kiti atostogų atributai, tokie kaip smėlis ir vanduo. Tačiau problemų nesunku išvengti“, – sako „Telia“ telefonų kategorijos vadovė Rimantė Marcišauskienė.

Sutaupykite net 102€ pirkdami Roidmi Eve Plus robotą-siurblį

Ji dalinasi svarbiais patarimais, kaip karštomis vasaros dienomis apsaugoti telefoną ir kaip spręsti iškilusias bėdas.

Ir telefoną gali ištikti saulės smūgis

Zuckerberg-Phone

Saulėtą dieną telefoną geriausia paslėpti nuo tiesioginių saulės spindulių, nes jie įrenginį įkaitina labai greitai, o retais atvejais netgi gali įskelti ekraną. Todėl geriausia ragelį laikyti šešėlyje, patraukti nuo lango.

Automobilyje telefoną patartina laikyti neapšviestoje vietoje, pavyzdžiui, puodelių laikiklyje ar daiktadėžėje. O jei poilsiaujate paplūdimyje, telefoną paslėpkite po skėčiu, rankšluosčiu, skrybėle ar palikite krepšyje.

Taip pat išmaniojo nepatariama nešiotis kišenėje – tokiu atveju kūnas jam perduoda dar daugiau šilumos ir neleidžia tinkamai atvėsti.

Leiskite pailsėti ir išmaniajam

Net ir vėsią dieną intensyviai naudojamas telefonas gali įkaisti. Žaidimai, nuotraukų ar vaizdo įrašų redagavimas, vaizdo pokalbiai ir panašūs veiksmai apkrauna telefoną, o karštomis vasaros dienomis tai sukuria papildomą šilumos antplūdį ir padidina riziką telefonui perkaisti.

Taigi jei atostogų metu užklupo nuobodulys, geriau telefoną naudoti muzikos klausymui, o žaidimus, vaizdo pokalbius ir kitas procesoriui bei baterijai imlias veiklas atidėti vakarui ar paieškoti vėsinamų patalpų.

Apkrovas taip pat galite sumažinti išjungę nereikalingas programas, kurios gali veikti fone, pavyzdžiui, žemėlapių, socialinių tinklų aplikacijas, žaidimus ir pan. Jei nebūtina, galite išjungti ir nenaudojamas telefono funkcijas, tokias kaip GPS, „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“.

Ką daryti telefonui perkaitus?

Mask-phone_2021-04-26-073730

Telefonui pasiekus kritinę temperatūrą, jis turėtų automatiškai išsijungti. Neišsigąskite, tai tik apsauginė funkcija, kuria siekiama apsaugoti įrenginį nuo negrįžtamos žalos.

Jei jūsų telefonas perkaito, neskubėkite jo vėl įjungti, verčiau pasistenkite jį atvėsinti. Tiesa, nemažai tam skirtų triukų, kuriuos galima rasti interneto platybėse, įrenginiui gali tik dar labiau pakenkti.

„Net jei jūsų telefonas atsparus vandeniui, nevėsinkite jo po kranu – staigus temperatūrų pokytis jam gali pakenkti negrįžtamai. Dėl tos pačios priežasties nederėtų dėti telefono į šaldytuvą ar šaldiklį, be to, įrenginio vidinius komponentus gali pažeisti kondensatas. Geriausia telefonui leisti atvėsti pačiam, palikus jį 15–30 min. kambario temperatūroje“, – sako „Telia“ ekspertė.

Geriausia – fizinė apsauga

Jei susiruošėte į pajūrį, prie ežero ar baseino, nuo smėlio ir vandens ragelį geriausiai apsaugos specialiai tam skirtos įmautės, kurių rasite daugelyje operatorių salonų ir specializuotų parduotuvių.

Kitas būdas – naudoti užspaudžiamą plastikinį maišelį. Šimtaprocentinės apsaugos tai nesuteiks, bet telefonui įkritus į vandenį ar kilus smėlio audrai rizika jį pažeisti gerokai sumažės.

„Kad ir kokią apsaugą naudojate, išmanųjį vertėtų saugoti nuo smėlio ir vandens. Ypač pavojingas jūros vanduo, kadangi net įrenginiui išdžiūvus druskos gali kenkti jo vidiniams komponentams“, – pastebi R. Marcišauskienė.

Pirmoji pagalba patekus vandens ar smėlio

Jei jūsų išmanusis nėra atsparus vandeniui ir sušlapo, nepulkite į ašaras – galbūt jį dar galima išgelbėti. Svarbiausia kuo greičiau įrenginį nusausinti, nuimti apsauginį dėklą ir kitus aksesuarus. Jei įmanoma, nuimkite galinį telefono dangtelį ir išimkite bateriją, nusausinkite ją ir telefono vidų. Tačiau jei telefonas vientisas, nebandykite jo ardyti patys.

Jei telefonas išsijungė, neskubėkite jo iš karto įjungti, o jei telefonas neišsijungė – verčiau jį išjunkite ir palikite džiūti 24–48 valandas. Deja, ryžių dubuo proceso nepaspartins, o saulėta palangė ar fenas jį gali tik dar labiau sugadinti.

Jeigu poilsiaujant paplūdimyje į telefoną pateko smėlio, galite pabandyti jį išpūsti burna arba su specialiu oro flakonėliu. Nenaudokite jokių valymo ar nešvarumų tirpdymo priemonių, čia gali padėti tik stipri oro srovė.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį neatsakome.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas