eSIM technologija yra itin aktuali organizacijoms, valdančioms didelį ryšio įrenginių skaičių, pavyzdžiui, mobiliojo ryšio ar daiktų interneto įrenginius. RRT duomenimis, 89 proc. visų eSIM kortelių sudaro būtent daiktų interneto IoT ir/ar įrenginys-įrenginiui M2M paslaugoms teikti, pavyzdžiui, išmanieji skaitliukai, telemetrijos įrenginiai, naudojamos SIM kortelės.
Nuo sausio 1 dienos, kai mobiliojo ryšio vartotojai oficialiai gali tiek paslaugas aktyvuoti, tiek pakeisti tiekėją nuotoliniu būdu, iki liepos bendras eSIM kortelių skaičius išaugo 131 proc. ir pasiekė 631 tūkst., rodo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenys. Daugiausia eSIM kortelių, net 97 proc., priklauso „Bitė Lietuva“.
„Vartotojams eSIM paslauga suteikia galimybę tiek paslaugas aktyvuoti, tiek pakeisti tiekėją nuotoliniu būdu. Svarbiausia sąlyga – jūsų naudojamas ryšio įrenginys turi palaikyti eSIM technologiją“, – pažymi Marijus Balnys, RRT elektroninių ryšių reguliavimo grupės vyriausiasis patarėjas.
Į ryšio įrenginius, kurie palaiko eSIM technologiją, nereikia įdėti naujos plastikinės SIM kortelės, norint aktyvuoti ar keisti paslaugas. Palyginti su SIM kortele, eSIM technologiją palaikančiose kortelėse yra ta pati abonento ir mobiliojo ryšio tinklo identifikavimo ir autentifikavimo informacija. Tiesiog eSIM papildomai sudaro galimybes pakeisti operatorių, fiziškai nekeičiant SIM kortelės, bet valdant esamus ir į eSIM parsisiunčiant naujus operatoriaus SIM profilius.
Mobiliojo ryšio operatoriai turi laikytis RRT nurodytos tvarkos ir savo interneto svetainėse skelbti išsamią informaciją apie galimybę aktyvuoti paslaugas ir pakeisti paslaugų teikėją nuotoliniu būdu.
Tiesa, kol kas su eSIM nėra galimybės naudotis mobiliojo parašo paslauga, nes rinkoje šiuo metu nėra sprendimo, kuris leistų įrenginiuose su eSIM turėti autentifikacijai ir pasirašymui reikalingus sertifikatus.
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite
Tokios žemos kainos nerasite niekur kitur
12 komentarų
Pritariu pasakysiu.
Vilniaus vandenys skaitikliams naudoja Bites e sim užtat toks kosminis skaičius😀😀🤣
Baigkit krusti žmonėms protus,niekas neatsisako,pigūs reklamcikai
Jeigu neklystu visi išmanūs skaitikliai naudoja esim, tai ir ir atsirado toks didelis procentų augimas. Plius visus išmanius skaitiklius bitė ir aptarnauja
Naudoju eSIM ismaniame laikrodyje ir labai patogu. Sportuojant, dviraciuojantis ar suni vedziojant nereikia telefono tampytis. Esu pasiekiama, galiu klausytis muzikos is interneto ir nereikia griozdo tampytis
Amerikoje šis principas seniai jau naudojamas ydomu kodėl neyvardijami minusai, tai ne tik kad papildomas mokestis atsiras bet ir dar daug negerų, nepalankiu vartotojui niuansų
Reklama ir daugiau nieko.
Niekas nesijungia e sim.
Geriau kai sim kortelė yra ydėta y mob.
Kada nori isiimi ir kd nori ysidedi ir keiti sim numerius kada nori.
+ Sim plastikinėje kortelės atmintį gali laikyti yrasęs sms žinutes ir tel knygutėje mob numerius o virtualioje E sim to nėra nes viskas lieka tik mobileko vidinėje atmintyje.
Kiek girdėjau tai išmanūs skaitikliai elektros ir per bite dėl to ir toki skaičiai.
Reklama, niekas nieko neatsisako. Esim kainuoja papildomus eurus kas mėnesi. O Įprastinė sim nieko. Skaičiuokit patys. Tarkim tele2 nori tūrėti esim. ~5eur/mėn. Per metus 60eur.
Idomu kada bitė pajungs 5G?
Seniai pajungė 5G. Reikia atnaujinti sutartį, kad aktyvintų 5G, bet reikia žiūrėti ar jūsų telefonas palaiko 5G ryšį
Labai idomu būtų sužinoti kiek tų esim kortelių yra aktyviai naudojamos🤣
Didžioji dauguma tu esim bitej naudojami telemetrijai.