Telefonai

Vis daugiau lietuvių atsisako įprastinių SIM kortelių: skaičiuojamas įspūdingas naujos tendencijos augimas, dominuoja vieno ryšio operatoriaus klientai

eSIM technologija yra itin aktuali organizacijoms, valdančioms didelį ryšio įrenginių skaičių, pavyzdžiui, mobiliojo ryšio ar daiktų interneto įrenginius. RRT duomenimis, 89 proc. visų eSIM kortelių sudaro būtent daiktų interneto IoT ir/ar įrenginys-įrenginiui M2M paslaugoms teikti, pavyzdžiui, išmanieji skaitliukai, telemetrijos įrenginiai, naudojamos SIM kortelės.

Vis daugiau lietuvių atsisako įprastinių SIM kortelių: skaičiuojamas įspūdingas naujos tendencijos augimas, dominuoja vieno ryšio operatoriaus klientai

Nuo sausio 1 dienos, kai mobiliojo ryšio vartotojai oficialiai gali tiek paslaugas aktyvuoti, tiek pakeisti tiekėją nuotoliniu būdu, iki liepos bendras eSIM kortelių skaičius išaugo 131 proc. ir pasiekė 631 tūkst., rodo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenys. Daugiausia eSIM kortelių, net 97 proc., priklauso „Bitė Lietuva“.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

„Vartotojams eSIM paslauga suteikia galimybę tiek paslaugas aktyvuoti, tiek pakeisti tiekėją nuotoliniu būdu. Svarbiausia sąlyga – jūsų naudojamas ryšio įrenginys turi palaikyti eSIM technologiją“, – pažymi Marijus Balnys, RRT elektroninių ryšių reguliavimo grupės vyriausiasis patarėjas.

Į ryšio įrenginius, kurie palaiko eSIM technologiją, nereikia įdėti naujos plastikinės SIM kortelės, norint aktyvuoti ar keisti paslaugas. Palyginti su SIM kortele, eSIM technologiją palaikančiose kortelėse yra ta pati abonento ir mobiliojo ryšio tinklo identifikavimo ir autentifikavimo informacija. Tiesiog eSIM papildomai sudaro galimybes pakeisti operatorių, fiziškai nekeičiant SIM kortelės, bet valdant esamus ir į eSIM parsisiunčiant naujus operatoriaus SIM profilius.

Mobiliojo ryšio operatoriai turi laikytis RRT nurodytos tvarkos ir savo interneto svetainėse skelbti išsamią informaciją apie galimybę aktyvuoti paslaugas ir pakeisti paslaugų teikėją nuotoliniu būdu.

Tiesa, kol kas su eSIM nėra galimybės naudotis mobiliojo parašo paslauga, nes rinkoje šiuo metu nėra sprendimo, kuris leistų įrenginiuose su eSIM turėti autentifikacijai ir pasirašymui reikalingus sertifikatus.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

12 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Simas

Pritariu pasakysiu.
Vilniaus vandenys skaitikliams naudoja Bites e sim užtat toks kosminis skaičius😀😀🤣

Žemaitis

Jeigu neklystu visi išmanūs skaitikliai naudoja esim, tai ir ir atsirado toks didelis procentų augimas. Plius visus išmanius skaitiklius bitė ir aptarnauja

Var

Naudoju eSIM ismaniame laikrodyje ir labai patogu. Sportuojant, dviraciuojantis ar suni vedziojant nereikia telefono tampytis. Esu pasiekiama, galiu klausytis muzikos is interneto ir nereikia griozdo tampytis

Lonas

Amerikoje šis principas seniai jau naudojamas ydomu kodėl neyvardijami minusai, tai ne tik kad papildomas mokestis atsiras bet ir dar daug negerų, nepalankiu vartotojui niuansų

Xx

Reklama ir daugiau nieko.
Niekas nesijungia e sim.
Geriau kai sim kortelė yra ydėta y mob.
Kada nori isiimi ir kd nori ysidedi ir keiti sim numerius kada nori.
+ Sim plastikinėje kortelės atmintį gali laikyti yrasęs sms žinutes ir tel knygutėje mob numerius o virtualioje E sim to nėra nes viskas lieka tik mobileko vidinėje atmintyje.

Praeivis

Reklama, niekas nieko neatsisako. Esim kainuoja papildomus eurus kas mėnesi. O Įprastinė sim nieko. Skaičiuokit patys. Tarkim tele2 nori tūrėti esim. ~5eur/mėn. Per metus 60eur.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas