„Xiaomi“ sulaukė kirčio iš Ukrainos: bendrovė kaltinama prisidedant prie karo, atsakė pateikė ir „Xiaomi“ vadovai

Lukas Snarskis

2023-04-15, 10:44 (atnaujinta 2023-04-15, 11:19)

9 komentarai (-ų)

Vos tik prasidėjus Rusijos karinei invazijai į Ukrainą – daugelis Vakarų bendrovių paskelbė apie pasitraukimą iš agresorės rinkos. Tačiau Kinijos gamintojai tokio žingsnio neatliko ir dabar sulaukė kirčio iš Ukrainos.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
„Xiaomi“ sulaukė kirčio iš Ukrainos: bendrovė kaltinama prisidedant prie karo, atsakė pateikė ir „Xiaomi“ vadovai

Ketvirtadienį Ukrainos nacionalinė korupcijos prevencijos agentūra populiarią išmaniųjų telefonų gamintoją „Xiaomi“ įtraukė į tarptautinį karo rėmėjų sąrašą. Toks sprendimas buvo priimtas, nes Kinijos bendrovė ir toliau tęsia savo veiklą Rusijoje ir yra šios rinkos lyderis pagal išmaniųjų telefonų pardavimus.

Neilgai trukus, į tai sureagavo ir „Xiaomi“ kompanijos vadovai, kurie išplatino pareiškimą dėl šios situacijos. Jame teigiama, kad bendrovės produktai yra skirti civiliams ir komerciniam naudojimui, bet ne karui. „Xiaomi“ teigimu, visame pasaulyje esantys vartotojai turi teisę rinktis kokias komunikacijos priemones jie nori naudoti.

„Xiaomi“ taip pat paneigė teiginius dėl karo rėmimo ir pridūrė, kad nepalaiko jokių veiksmų, kurie būtų susiję su karu.

„Mes visiškai palaikome pasaulio taiką. Mūsų misija – leisti visiems pasaulio gyventojams mėgautis geresniu gyvenimu naudojant naujausias technologijas“, - teigiama „Xiaomi“ išplatintame pranešime.

Kinijos technologijų kompanija padidino savo rinkos dalį Rusijoje po to, kai iš šios šalies pasitraukė didžioji dalis vakarietiškų gamintojų. Didėjantys „Xiaomi“ pardavimai Rusijoje reiškia, jog bendrovė sumoka vis didesnius mokesčius, kurie vėliau naudojami karo veiksmams Ukrainoje finansuoti.

Ukraina taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad „Xiaomi“ dabar renka darbuotojus į savo biurus Rusijoje. Ukrainos atstovų teigimu, tai rodo, kad „Xiaomi“ planuoja pilnai atkurti savo veiklą Rusijoje.

Įtraukdama „Xiaomi“ į savo karo rėmėjų sąrašą, Ukraina tikisi, kad bendradarbiavimas su „Xiaomi“ taptų rizikingesnis ir nepageidaujamas. Tik laikas parodys, ar tai veiksminga, ar „Xiaomi“ sėkmingai įrodinėja savo gynybą.

9 komentarų

Elcingeris

Komentatoriai tai silpnapročiai. Geriau išvis nerašyt tokių straipsnių ir nekurstyt vatų

Tiesiog.

Ukraina naudojasi savo padėtimi. Nei jie Nato priklauso nei Europos sąjungai,viskas jiems nepatinka ir netinka tas netinka anas netinka. Tokias parama gauna ir dar jiems maža. Jei orkai nebūtų užpuole tai patys su savo korupcija susinaikinti.

Klp

Vatnikai piktinasi tokiais Ukrainos veiksmais- reiškia tiesa Ukrainos pusėj.

Lietuviai lurbiai

vatnikas tu vatnikas😅gerai gyvenom taikoje su rusija, o dabar liaudžiu bobutes miršta nes
per hahola negali pakluti i poliklinika😁 ir kiek gavot iš haholo naudos? Haholai pasiema bet neatiduoda.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas