Kurį „Samsung Galaxy S21” modelį pasirinkti: užteks pigaus „S21”, o gal reikalingas „S21 Ultra”?

Ignas Petrikonis

2021-01-17, 16:46 (atnaujinta 2021-05-25, 14:03)

1 komentaras
Kurį „Samsung Galaxy S21” modelį pasirinkti: užteks pigaus „S21”, o gal reikalingas „S21 Ultra”?

Jau seniai praėjo tie laikai, kai didieji gamintojai pristatydavo tik vieną vienintelį flagmaną. Tiek „Apple”, tiek „Samsung”, tiek „Huawei” kasmet išleidžia mažiausiai tris savo aukščiausios klasės telefonų versijas, taip stengdamiesi įtikti kiekvieno poreikiams ir piniginei. Deja, tokia strategija turi vieną rimtą šalutinį poveikį - būsimuosius naujų įrenginių pirkėjus priverčia laužyti galvą, kuris gi iš ką tik pristatytų blizgančių pirmūnų bus jiems tinkamiausias.

Tikime, jog būtent taip nutiko ir šįkart, kai „Samsung” prieš kelias dienas pristatė savo naująją „Galaxy S21” seriją, kurią sudaro trys iš esmės nesiskiriantys, bet keletą svarbių skirtumų turintys atstovai: 859 eurus kainuojantis „Galaxy S21”, 1059 eurais įkainotas „Galaxy S21+” ir net 1259 eurų vertės „Galaxy S21 Ultra”. Šiame gide paaiškinsime pagrindinius šių telefonų skirtumus ir, kada kokį modelį pasirinkti.

Skirtingi rūbai

„Samsung” šiemet sulaužė savo tradiciją ir pirmąkart nuo 2014 metų pristatė plastikinę nugarėlę turintį telefoną. Kaip ir galima spėti, juo tapo „Galaxy S21”, kadangi bendrovė iš visų jėgų stengėsi sumažinti jo kainą, lyginant su pernykščiu „S20”. Toks pasirinkimas ganėtinai logiškas, turint galvoje, koks sėkmingas buvo „Galaxy S20 FE” modelis, puikiais pardavimų rezultatais, jog dabartinėmis pandemijos sukelto ekonomikos nuosmukio sąlygomis žmonėms labiau rūpi funkcionalumas ir veikimo kokybė, o ne prabangios surinkimo medžiagos. Be to, gamintojas pasistengė išlaikyti IP68 atsparumą vandeniui ir dulkėms bei, kad plastikas „S21” neprimintų pigių išmaniųjų ir būtų maksimaliai solidus, kiek galima pasiekti su šia medžiaga.

Tuo metu „Galaxy S21+” bei „Galaxy S21 Ultra” atveju nuspręsta neeksperimentuoti ir vartotojams pasiūlyti tradicinį dviejų stiklų lakštų ir juos jungiančio aliuminio rėmo konstrukciją. Gera žinia yra tai, jog visų „Galaxy S21” serijos atstovų ekrano apsaugai panaudotas naujausios kartos „Gorilla Glass Victus” stiklas, kuris gali pasigirti kur kas didesniu atsparumu dūžiams. Tiesa, yra dar vienas skirtumas. „Samsung” nusprendė „Galaxy S21 Ultra” suteikti daugiau prabangos ir jo ekrano kraštus švelniai užlenkė, kaip ir ankstesniuose savo flagmanuose, o „S21” ir „S21+” buvo nuspręsta montuoti visiškai plokščią ekraną, ant kurio lengviau užklijuoti apsauginį stiklą.

Skirtingos dydžio kategorijos

„Galaxy S21” šiemet turi rimtą varžovą - mažylį „iPhone 12 mini”, todėl korėjiečiai smarkiai susikoncentravo į prietaiso kompaktiškumą. Vos 6,2 colio siekianti ekrano įstrižainė ir 170 gramų nesiekiantis svoris reiškia, jog šis telefonas puikiai tilps net ir į mažiausius delnus bei aptemptų kelnių kišenes. Užtat „S21 Ultra” atsidūrė didžiausio svorio kategorijoje - 227 gramai ir 6,8 colio įstrižainė yra tokie nemaži skaičiai, kad kiekvienas perkantysis turėtų rimtai apsvarstyti, ar yra pasirengęs tokią plytą kasdien nešiotis su savimi. Tokie matmenys priimtini netgi ne visiems „Note” išmaniųjų gerbėjams.

Geru aukso viduriuku tarp šių priešingybių galėtų tapti „S21+”, siūlantis nemažą 6,7 colių ekraną ir 200 gramų svorį. Taip, skaičiai artimesni „Ultra” kategorijai, bet būtent apie šią versiją mąstantiems asmenims „S21+” ir yra puiki alternatyva. Akivaizdu, jog gamintojas jums labiau norėtų parduoti „S21 Ultra”, todėl tik jame šiemet įdiegė QHD+ raiškos matricą - mažesnių modelių pirkėjams teks tenkintis FHD+. Laimė, tai tėra vienintelis ekranų skirtumas, kadangi visi serijos atstovai palaiko 120Hz atsinaujinimo dažnį, HDR10+ ir pasižymi akį rėžiančiu šviesumu.

Vienoda galia

Kitaip nei dizaino srityje, kompanija nusprendė visų savo naujųjų flagmanų pirkėjams suteikti vienodą pajėgumą. Visuose trijuose mūsų rinkai skirtuose „Galaxy S21” telefonuose montuojamas naujasis „Exynos 2100” lustas, pagamintas pagal 5nm technologiją ir savo galia praktiškai nenusileidžiantis „Snapdragon 888”, ir vienodas 128GB vidinės talpyklos kiekis. Vieninteliai išmaniuosius skiriantys aspektai susiję su tuo, kad „Samsung” pasistengė suteikti papildomos vertės „S21 Ultra” pirkėjams, todėl jame vieninteliame yra „microSD” kortelių lizdas ir 12, o ne 8GB operatyviosios atminties.

Pastarasis dalykas gali skambėti kaip pakankamai rimtas argumentas rinktis „S21 Ultra” vietoje pliusu paženklinto modelio, tačiau veikimo spartai tai jokios įtakos neturės - didesnis RAM atminties kiekis tiesiog leidžia atidaryti daugiau programėlių vienu metu. Juo labiau, jog 8GB yra pakankamas kiekis net ir daugeliui pažengusių vartotojų, tad tas papildomas gigabaitų ketvertukas yra labiau psichologinis nei praktiškai pritaikomas momentas.

Nesijaudinkite dėl kameros skirtumų - tikėtina, kad jų nepajusite

Jau vien pažvelgus į visų trijų „S21” telefonų nuotraukas, tampa akivaizdu, jog „S21 Ultra” yra kur kas pajėgesnis už likusius du jo brolius. Masyviame kamerų modulyje sumontuotas net 108MP rezoliucijos pagrindinis jutiklis ir net 2 priartinimui skirti sensoriai - prieš porą metų „Huawei” debiutavęs periskopinio tipo 10 kartų ir mažesniam didinimui skirtas 3 kartų. Tuo metu pigesni modeliai turi tenkintis 12MP pagrindiniais ir kur kas silpnesnes priartinimo galimybes siūlančia 64MP „telefoto” kamera.

Tačiau, kitaip nei sufleruoja skaičių proporcijos, „S21 Ultra” nefotografuos smarkiai geriau už „S21” ir „S21+”. 108MP kokybės nuotraukos būtų tikra kančia telefono atmintinei, todėl pagal nutylėjimą jos fiksuojamos kur kas mažesne rezoliucija ir dienos metu yra sunkiai atskiriamos nuo 12MP sensoriaus kadrų. Papildomi megapikseliai praverčia nebent naktį, o kokybiškas vaizdo priartinimas tikrai nėra tai, ko kasdiens reikia didžiajai daliai vartotojų. Maža to, visos „S21” modifikacijos pasižymi vienodomis filmavimo galimybėmis, įskaitant 8K kokybę.

Pirkite „Galaxy S21”, jei:

  • Norite maksimaliai lengvo ir kompaktiško telefono, bet tuo pačiu metu kišenėje norite turėti maksimalią galią.
  • Norite sutaupyti. „Galaxy S21” kainuoja 200 eurų pigiau už „S21+” ir net 400 eurų už „S21 Ultra”, tačiau funkcionalumo prasme jiems nenusileidžia - turbūt daugelis mūsų surastų, kam daug mieliau skirti tuos atlikusius šimtelius.
  • Neplanuojate pirkti naujo „Audi”, „BMW”, „Ford” ar „Genesis” automobilio, kurio atrakinimui gali būti naudojamas UWB ryšys (jį turi tik brangesni modeliai) - plačiau skaitykite čia

Pirkite „Galaxy S21+”, jei:

  • Telefone dažnai žiūrite vaido turinį ar naudojate jį sudėtingoms užduotims - 6,7 colio įstrižainės ekranas suteiks kur kas daugiau naudingo ploto.
  • Norite „S21 Ultra”, bet gąsdina pastarojo dydis ir kaina
  • Norite ištvermingesnės baterijos. „S21+” siūlo 4800mAh talpos akumuliatorių, kuris bus pastebimai ištvermingesnis už 4000mAh celę, esančią „S21”
  • Norite rankoje prabangiai atrodančio išmaniojo
  • Galimai planuojate pirkti naują „Audi”, „BMW”, „Ford” ar „Genesis” automobilį, kurio atrakinimui gali būti naudojamas UWB ryšys - plačiau skaitykite čia

Pirkite „Galaxy S21 Ultra”, jei:

1 komentarų

Mantas

Tokio baisaus uz pinigus Aciu nereikia.... Yra ir bus alternativu.... Kurios bus viens prie vieno... P40pro man idealus dizainas, del to 700 eur sumokejau be didesniu pamastimu

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas