„Kospet Magic 2“ išmaniojo laikrodžio apžvalga: kai galimybės ženkliai pranoksta kainą

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2020-09-24
„Kospet Magic 2“ išmaniojo laikrodžio apžvalga: kai galimybės ženkliai pranoksta kainą
0 Pasidalinimai
1281 Peržiūros

Išmaniųjų laikrodžių ar apyrankių populiarumas auga visame pasaulyje, o tai pastebime ir tarp mūsų skaitytojų, kurie vis dažniau skaito įvairias naujienas apie šiuos produktus. Dar visai neseniai publikavome „Haylou Solar“, o šiandien turime Jums naujienų apie kiek mažiau žinomo gamintojo produktą.

Telefonai.eu jau ne kartą yra publikavę įvairių naujienų apie Kinijos kompaniją „Kospet“, kuri savo asortimente turi nemažai įdomių išmaniųjų laikrodžių. Gamintojas yra sukūręs ir itin atsparių laikrodžių, ir tokių kurie turi įmontuotas kameras, o mes išbandėme kiek paprastesnį produktą.

Mūsų redakciją pasiekė neseniai išleistas „Kosmet Magic 2“, kuris šiuo metu kainuoja kiek daugiau nei 20 eurų (jeigu norėsite įsigyti - spauskite čia). Žvelgiant į šio įrenginio nuotraukas nesunku pastebėti jo paprastą dizainą, tačiau kas slepiasi jo viduje ir ar vertas dėmesio yra šis laikrodis? Pažiūrėkime. 

Dizainas

Išmanieji laikrodžiai dažnai pasižymi ganėtinai įdomiais dizaino sprendimais, kurie gali sukelti dvejopus jausmus. „Kospet“ su naujuoju „Magic 2“ pataikė į patį viduriuką ir pasiūlė paprastą, klasikinį laikrodį primenantį produktą. Metalinis jo korpusas, vienas mygtukas dešinėje pusėje ir kone visiškai plokščia viršutinė dalis – tokio dizaino įrenginį nesunku priderinti prie bet kokio apsirengimo stiliaus.

„Kospet Magic 2“ atkeliauja juodos spalvos, o kartu su laikrodžiu, dėžutėje rasite, ir papildomą raudonos arba žalios spalvos apyrankę. Smagu, kad perkant tokį pigų produktą, gamintojas pasirūpina ir papildomais priedais, tačiau bent jau man raudonos spalvos dirželis, kurį gavau su savuoju „Magic 2“, įspūdžio nedaro. Tačiau privalau paminėti tai, jog dėžutėje radau ir apsauginę plėvelę šio laikrodžio ekranui – tai išties sveikintinas priedas, kuris pravers mažiau atsargiems laikrodžių dėvėtojams.

Pats laikrodis ganėtinai lengvas ir sveria maždaug 60 gramų, ekraną juosia valandų skaičiai su mažais brūkšneliais tarp jų. Visumoje „Kospet Magic 2“ atrodo išties dailiai, o pats svarbiausias dalykas yra tas, jog jis labai patogus. Papildomų komplimentų vertas ir silikoninis dirželis, kuris yra itin minkštas ir turi pakankamai daug užsegimui skirtų tarpelių, kas leis Jums rasti pačią patogiausią poziciją.

Išmanusis laikrodis taip pat pasižymi IP67 sertifikatu, kas rodo jo atsparumą dulkėms ir vandeniui. Tiesa, maudytis su juo tikrai nerekomenduočiau, ką sufleruoja ir tai, jog gamintojas nesiūlo jokių sporto režimų, susijusių su vandens sportu. Nors produktas ir nebrangus, tačiau tikriausiai nesinorėtų vietoj išmaniojo laikrodžio nešioti tiesiog rankos aksesuaro.

Ekranas

Išmanusis laikrodis pasižymi 1,3 colių įstrižainės TFT ekranu, o jo skiriamoji geba yra 360 x 360 taškų. Tikriausiai nieko nenustebinsiu pasakęs, jog vaizdelis ekrane tikrai ne toks geras kaip didžiųjų gamintojų produktuose. Tačiau jis tikrai geresnis nei panašaus tipo bei kainos laikrodžiuose.

Kaip jau minėjau, „Kospet Magic 2“ laikrodžio ekranas yra plokščias su labai minimaliai užlenktais jo kraštais. Gamintojas paliko ganėtinai didelę laisvę reguliuojant šio savo produkto ekrano ryškumą, todėl nesunkiai galite rasti Jums tinkamiausią variantą. Man priimtiniausias variantas – vidutinis ryškumas, o tokiu atveju spalvos neatrodo pernelyg ryškios, o tuo pačiu ir baterijos sąnaudos kiek mažesnės.

Šio laikrodžio meniu ganėtinai tvarkingas ir paprastas, o kiekvieną skiltį puošia ganėtinai spalvingos piktogramos. Man norėtųsi kiek daugiau paprastumo šiuo klausimu, tačiau bendras meniu puikiai deri prie daugumos laikrodžio ekrano paveikslėlių, kurių čia rasime 12. Tiesa, jeigu nusipirksite „Magic 2“ ir nerasite kaip pakeisti ekrano dizainą, tai žinokite, kad norint tai padaryti reikia kiek ilgiau palaikyti įspaudus pagrindiniame ekrano lange.

Privalau paminėti ir tai, jog „Kospet Magic 2“ ekranas puikiai reaguoja į prisilietimą, o valdyti jį padeda vienas vienintelis mygtukas, esantis dešinėje jo pusėje. Per daugiau nei mėnesį nekilo jokių bėdų, kurios dažnai pasitaiko daugelyje analogiškų produktų. Jeigu brauksite pirštu žemyn – atsidarys vienas meniu, aukštyn – kitas, į šoną – trečias. Veiksmai fiksuojami tiksliai ir be didesnių problemų.

Tiesa, ekranas turi kelis trūkumus, kurie labai būdingi šiame kainų segmente. Visų pirma, „Kospet Magic 2“ ekrano vaizdas saulėtą dieną matomas ganėtinai prastai, o kitas niuansas – jis labai lengvai tepasi. Jeigu pirmuoju atveju Jums nepadės niekas, tai antruoju – rekomenduoju naudoti gamintojo pridėtą apsauginę plėvelę, kuri tuo pačiu apsaugos ir nuo susibraižymų.

Veikimas

„Kospet“ naująjį „Magic 2“ pristato kaip išmanųjį laikrodį, kuris privers pamilti sportą. Na, arba jeigu jau ir taip esate pamilę, tai tuomet beliks pamilti šį laikrodį. 30 skirtingų režimų – nuo vaikščiojimo iki jogos, badmintono ar krepšinio. Iš esmės kad ir koks sportas būtų Jūsų favoritų sąraše – „Kospet“ jį įtraukė į savo sąrašą.

Be daugybės sporto režimų, „Kospet Magic 2“ Jūs rasite ir širdies ritmo stebėjimo galimybę, o taip pat ir deguonies kiekio kraujyje stebėjimo galimybę. Pateikiami rezultatai atrodo ganėtinai tikslūs – analogiškus rezultatus gavau tiek testuojant šį laikrodį, tiek ir atliekant įvairius testus prieš COVID-19 testavimą. Žinoma, šis produktas turi ir daugiau įvairių galimybių, įskaitant kalorijų skaičiavimą, miego stebėjimą ar Jūsų nueitų žingsnių skaičiavimą.

Išmanusis laikrodis susiejamas su „WearFit“ programėle, kuri turi dvi versijas – „WearFit“ arba „WearFit 2.0“. Nesu tikras dėl jų skirtumų, tačiau pastaroji pasirodė gerokai patogesnė ir naudingesnė nei pirmoji. Susieti „Kospet Magic 2“ su šia aplikacija – labai nesudėtinga, o pačioje programėlėje rasite visus pagrindinius nustatymus bei išsamią informaciją apie įvairius laikrodžio sukauptus rodmenis.

Vienas didžiausių trūkumų – pranešimai iš įvairių programėlių. „WearFit“, kartu su „Kospet Magic 2“, pateikia labai ribotą pasirinkimą, kas kai kuriems gali nepatikti. Aš asmeniškai mėgstu laikrodyje gauti informaciją apie naujienas iš „Google News“ ar kitų programėlių, tačiau su šiuo produktu to padaryti nepavyks. Žinoma, pranešimai iš „Facebook“ ar panašių platformų – jus pasieks.

Apibendrindamas, galiu pasakyti, kad „Kospet Magic 2“ veikia išties gerai ir kažkokių didelių problemų per daugiau nei mėnesį patirti neteko. Naršymas sklandus, programėlė taip pat lengvai suprantama, ir turbūt vienintelis trūkumas yra ribotas aplikacijų pasirinkimas, tačiau tai kuo puikiausiai kompensuoja įvairiausi sporto režimai ar sveikatingumo rodiklių stebėjimo įrankiai.

Baterija

Išmaniųjų produktų baterijos yra viena silpniausių daugelio įrenginių vietų. Dažniausiai nesu linkęs rinktis pigių kiniškų laikrodžių, nes daugelis jų gali pasiūlyti vos dienos ar kelių baterijos tarnavimo laiką. „Kospet“ naujojo prietaiso rezultatai – geresni, tačiau tikrai ne patys geriausi.

„Magic 2“ modelis turi 200 mAh talpos bateriją, kuri įkraunama su ganėtinai keistu įkrovikliu. Kaip tai atrodo galite matyti šiame tekste esančiose nuotraukose, o pilnas įkrovimas užtrunka maždaug pusantros valandos. Priklausomai nuo Jūsų pasirinktų nustatymų – jūs šiuo laikrodžiu galėsite naudotis maždaug savaitę. Nesu didelis sveikatingumo funkcijų naudotojas ir man pilno įkrovimo pakakdavo maždaug 5-6 dienoms.

Toks rezultatas nėra labai blogas, tačiau kai kurie konkurentai gali pasiūlyti gerokai ilgesnį baterijos tarnavimo laiką. Pavyzdžiui, „Haylou Solar“ pilno įkrovimo užtekdavo maždaug dviem savaitėms, o šių produktų kaina yra labai panaši. Plačiau apie pastarąjį laikrodį galite skaityti paspaudę čia.

Verdiktas

„Kospet Magic 2“ gali sukelti dvejopus jausmas – iš pirmo žvilgsnio tai labai paprastai atrodantis, pigus išmanusis laikrodis. Tačiau pažvelgus giliau, jis viduje slepia gerokai daugiau galimybių nei kiti gamintojai siūlo už analogišką kainą.

Taip, šis laikrodis neabejotinai turi trūkumų, tačiau nei vienas iš jų nėra kritinis. Sunkiai saulėtą dieną įžiūrimas ekranas ar galimybės gauti kai kurių programėlių pranešimus tikrai nėra džiugios naujienos, o ir baterijos tarnavimo laiko norėtųsi ilgesnio. Tačiau tai be problemų kompensuoja gausybė sporto režimų, pakankamai tiksliai veikiantys širdies ritmo ar deguonies kiekio kraujyje sensoriai.

Išmanusis laikrodis šiuo metu parduodamas už 21,50 euro. Ir tai yra tikrai patraukli kaina, kuri leis pamiršti tuos nedidelius trūkumus ir mėgautis „Kospet Magic 2“ privalumais. Norite išbandyti? Spauskite čia ir įsigykite jau dabar, o savo įspūdžius galite palikti komentaruose. Jeigu turite papildomų klausimų – rašykite, pabandysime atsakyti.


Parašyti komentarą