„Samsung Galaxy A8 (2018)” apžvalga

Julius Sabaliauskas

2018-03-28, 01:00 (atnaujinta 2021-05-30, 07:20)

1 komentaras
„Samsung Galaxy A8 (2018)” apžvalga

Šiandien nostalgiškai prisimenu laikus, kai „Samsung” telefonai buvo pigios išvaizdos girgždantys, muilinę primenantys plastiko gabalai, kuriais, atvirai tariant, neįmanoma buvo naudotis, nes visi Korėjos kompanijos ne flagmanai tiesiog negalėjo palaikyti stabilios „Android” sistemos darbo. Šiandien situacija kardinaliai pasikeitė ir į mano rankas pateko naujausias „Samsung Galaxy A8”, su kuriuo aš jau praleidau dvi savaites ir esu pasiruošęs jums apie jį plačiau papasakoti.

„Samsung Galaxy A8 (2018)” apžvalga - telefono dizainas

Nors gali susidaryti įspūdis, kad esu fanatikas, šališkas „Samsung” gaminiams, šis telefonas man yra labai gražus. Tiesą pasakius, mane ypač sužavėjo juodos spalvos versija, kurią ir teko garbė testuoti. Turbūt visi pamenate „Samsung Galaxy S2”, savais laikais tai buvo labai galingas, labai išmanus bei labai gražus flagmanas. „Samsung Galaxy A8”, mano kuklia nuomone, yra ištobulintas būtent tų laikų flagmano dizainas. Šiandien mes turime labai kokybišką surinkimą, kuriame naudojamos pačios geriausios medžiagos - stiklas iš abiejų pusių bei metalas briaunose. Bravo, kaip vidutinės klasės išmaniajam, tai yra tikrai nuostabus rezultatas.

Kairėje briaunos pusėje išdėstyti garso mygtukai, „SIM” kortelės lizdas, dešinėje - įjungimo mygtukas bei virš jo, dėmesio... Garsiakalbis. Užbėgsiu įvykiams už akių ir pasakysiu iš anksto - tai yra dalykas, kuris išmaniajame nepatiko labiausiai. Kad ir kaip laikyčiau telefoną - mano pirštai natūraliai „užlipa” ant tos vietos, kurioje įmontuotas garsiaklabis. Tai yra bene nepatogiausia įmanoma šio komponento montavimo vieta ir kadangi jis tik vienas - garso lygis beveik visada nukrenta iki nulio.

Viršutinėje briaunoje buvo kai kas, kas mane nustebino - antras „SIM” kortelės ir papildomos „microSD” kortelės lizdas. Tai yra, šis telefonas palaiko dvi „SIM” korteles ryšiui ir „microSD” atminties kortelę. Kai „Apple” nuolat skundžiasi, kad jiems trūksta vietos savo išmaniuosiuose ir jie po truputį naikina telefono lizdus, įskaitant ir ausinių, „Samsung” lyg šaipydamasi stengiasi į savo telefonus „sugrūsti" visus įmanomus priedus. Ai, beje, apatinėje briaunoje, taip taip, ausinių lizdas. Aplodismentai iš mano pusės, vartotojai jus jau myli. Taip pat norėčiau pagirti ir „USB Type C” lizdą, tad šis išmanusis su malonumu atsisveikina su senu ir nepatogiu „microUSB”. Taip pat yra viena maloni, man asmeniškai patinkanti smulkmena - nėra atskiro „Bixby” mygtuko. Jis tikrai nereikalingas, nors ir šiame telefone virtualus pagalbininkas „Bixby” yra.

Pereikime prie ergonomikos. Rankoje telefonas guli maloniai, tačiau neužtikrintai. Visuomet apima ta lengva paranoja, kad jis tuoj iškris, kadangi dėl stiklo iš abiejų pusių įrenginys yra šiek slidus. Visiems perkantiems iškart rekomenduoju jį kuo greičiau įdėti į dėklą, aš tai taip pat ir padariau. Dar papildoma motyvacija dėklui būtų jūsų pirštai, o tiksliau jų antspaudai - juos telefono nugarėlėje matysite nuolat.

Atvirai tariant, testuodamas „Samsung Galaxy A8” jaučiausi lyg testuodamas flagmaną. Jis nei išvaizda, nei ergonomika, nei medžiagomis nenusileidžia naujajam „Galaxy S9” ir tai yra puikus sprendimas, žinant tai, kad anksčiau „Samsung” mėgdavo tyčia gaminti savo vidutinės klasės išmaniuosius ne itin adekvačios kokybės bei išvaizdos.

Samsung Galaxy A8 (2018)” apžvalga - telefono ekranas

Testuodamas bet kurį „Samsung” išmanųjį, aš jau iškart mintyse tikiuosi išvysti labai kokybišką su perryškintomis spalvomis „Super AMOLED” technologijos ekraną. „Samsung Galaxy A8” ekrano kategorijoje manęs visiškai nenuvylė. Tai yra puiki 5.6 colių įstrižainės matrica su 1080 x 2200 raiška, kurios visiškai pakanka komfortiškam naudojimui. Ekranas ryškus, kontrastingas bei labai traukia akį, naudotis šiuo telefonu malonu jau vien dėl šio aspekto. Taip, šis modelis kiek atsilieka nuo šiųmečių berėmių standartų, tačiau reikia suprasti, kad tai nėra flagmanas ir tokių kriterijų jam netaikau. Juolab rėmai nėra tragiški, ekrano dydis - pats tas tiek norint naudotis viena ranka, tiek talpinti jame pakankamai daug informacijos.

Dabar pakalbėkime apie „AMOLED” ekrano privalumus. „Samsung” savo telefonuose jau kuris laikas diegia „Always On” funkciją, kuri leidžia užgesintame ekrane atvaizduoti jūsų norimą informaciją tam tikroje jo dalyje. Tokiu būdu jums nereikia kaskart telefono atrakinti ir eikvoti laiką bei telefono bateriją. Primenu, jog „AMOLED” ekrano technologija paremta individualių vaizdo taškų veikimu, kuomet visi pikseliai šviečia savarankiškai, tokiu būdu jeigu ekrane atvaizduojama juoda spalva, pikselis tiesiog išjungiamas ir eikvojama mažiau energijos. Trumpai tariant - kuo šviesesnė spalva ekrane, tuo ji daugiau naudoja energijos. „Always On” funkcija mano atveju rodo laiką, datą, baterijos likutį bei naujus pranešimus, taip tik mažoje ekrano dalyje įjungiant baltus pikselius. Ši funkcija žaibiškai nesiurbia telefono baterijos ir yra itin patogi. Tiesą pasakius, net keista, kodėl „iPhone X”, būdamas super flagmanu su „OLED” ekranu, neturi šios funkcijos. „Always On” yra pakankamai protingas, ir naudoja akselerometrą, kad nustatytų, ar telefonas guli ant jūsų stalo, ar yra jūsų kišenėje, ir jeigu pastarasis atvejis pasitvirtina, tuomet informacijos atvaizdavimą išjungia išvis, tuo pat taupydama jūsų bateriją. Išmanu, patogu ir paprasta - štai ko turime siekti.

Apibendrinant, ekranu esu labai patenkintas, šaunuoliai „Samsung”!

„Samsung Galaxy A8 (2018)” apžvalga - telefono veikimas

Šiuo metu mano rankose esantis „Samsung Galaxy A8” turi ne pačią naujausią „Android 7.1.1” programinės įrangos versiją su tradicine „Samsung Experience” vartotojo sąsaja. Mano įspūdžiai apie sistemos darbą pakankamai dvejopi. Iš vienos pusės, man „Samsung” požiūris į vartotojo sąsajos dizainą labai patinka. Ji tikrai graži ir jau po truputį turi savo atskirą ideologiją, dėl kurios, manau, ir dauguma pirks „Samsung” gaminamus produktus. Pasakysiu daugiau, dizainas man yra gražesnis net už nemodifikuotą „Android”.

Išmanusis taip pat yra pakankamai greitas, net drįsčiau teigti, kad labai greitas savo kategorijoje, tačiau tam tikrais momentais, visiškai nepriklausomai nuo to, ar telefonas labai apkrautas, ar ne, įrenginys nusprendžia pademonstruoti „principus”. Kai kur šiek tiek užstringa, kai kur, buvo atvejų, kad programėlė tiesiog „pakimba”. Negalėčiau pasakyti, kad sistemos darbas yra sklandus, jis geras, labiau teigiamas, nei neigiamas, bet nėra sklandus, kas kiek keista, žinant, kad „Samsung Galaxy A8” darbą užtikrina aštuonių branduolių procesorius „Exynos 7885 Octa” bei 4 gigabaitai operatyviosios atminties (RAM).

Taip ir sėdžiu pasimetęs, ir galvoju, kad apibendrintai „Samsung Galaxy A8” esančią sistemą galima būtų pavadinti dviveide. Ji graži, greita, viliojanti ir iš pradžių suteikia daug pasitikėjimo, tačiau naudojantis ja išlenda smulkios spragos. Pavyzdžiui, kam „Samsung” reikalingas „S Voice” asistentas, kai jie išleido naująjį „Bixby”? Atrodo, reiktų jį tiesiog pašalinti, bet jis vis dar ten. Tokių nesusipratimų visoje sistemoje pasitaiko ir jei jau dabar telefonas neparodo save iš geriausios pusės, kas bus po metų?

Samsung Galaxy A8 (2018)” apžvalga - telefono audio

Nors daugelyje sričių „Samsung" kompanija garsėja kaip inovatorė, audio tikrai nėra viena jų. Prieš kelerius metus apžvalgininkai nuolatos skųsdavosi šio gamintojo flagmanų atskuriama garso kokybe, jau nekalbant apie žemesnės klasės prietaisus. Tiesa, „Samsung" neseniai įsigijo garsią audio technikos gamintoją „AKG" ir nuo tada buvo galima stebėti teigiamus pokyčius garso srityje.

Mano įvardyti pokyčiai neaplenkė ir „Samsung Galaxy A8". Apart jau paminėtos tragiškos garsiakalbio pozicijos, didesnių priekaištų jam neturiu. Atkuriama garso kokybė daugiau nei adekvati šios klasės prietaisui - garso lygis pakankamas, netgi sakyčiau geras, o svarbiausia, kad atkuriamas garsas itin „švarus" net ir klausantis muzikos maksimaliu garsumu. Tradiciškai norėtųsi stereo garsiakalbių konfigūracijos ir didesnio garso „tūrio", bet bent jau kol kas šios savybės būdingos tik kompanijos flagmanams.

Kalbant apie garso kokybę per vartotojų taip mylimą 3.5mm jungtį, galiu įvardyti tik du teigiamus dalykus - mano jau minėtą garso „švarumą" ir jos buvimą. Garso lygis ir kokybė tokie vidutiniški, kad apie juos kalbėti net neverta.

Taigi, jeigu nesate audiofilas ir nekeliate ypatingų reikalavimų garsui, šis telefonas neturėtų jūsų nuvilti.

Samsung Galaxy A8 (2018)” apžvalga - telefono kamera

Šiuo metu rašydamas apžvalgą mąstau, kas man šiame telefone patiko labiau - ekranas ar kamera? Taip, jau galite suprasti, kad „Samsung Galaxy A8” kamera parodė save iš gerosios pusės. „A8” gali pasigirti 16 megapikselių jutikliu su pakankamai įspūdinga f/1.7 diagragma, kurios dėka nuotraukos, padarytos šiuo telefonu, atrodo pasakiškai praktiškai bet kokiomis sąlygomis. Pradžiai paminėsiu, ko labiausiai pasigedau šioje kameroje - stabilizacijos. Jos nebuvimas priverčia kiek pasistengti, norint išgauti tinkamą kadrą, ypač tamsesnėse sąlygose, kadangi vos tik jūsų rankos pradeda judėti, rezultatas - išsiliejusi nuotrauka. Jeigu į šį trūkumą užmerksime akis, kamera yra flagmano lygio, net pasakysiu daugiau - ši kamera jau dabar lenkia tokius flagmanus, kaip „OnePlus 5T”, „LG G6”, „Xiaomi Mi6” bei „Sony Xperia XZ1”.

Nuotraukose apstu kontrasto, detalizacijos bei jau mums visiems pažįstamos tradicinės „Samsung” spalvų gamos. Kadruose spalvos nėra natūralios, kai kam tai gražu, nes nuotraukos atrodo gyvesnės, aš asmeniškai nesu tokio sprendimo šalininkas, tačiau nepasakysiu, kad tai blogai. Šis išmanusis puikiai tiks tiek labiau įgudusiam, tiek pradedančiajam fotografui.

Vos nepamiršau paminėti, „Samsung Galaxy A8” turi dvi priekines kameras. Pirma 16megapikselių - elementari ir labai kokybiška, o antra - plataus kampo, 8 megapikselių kamera, kuri labai tinka grupinėms asmenukėms. Nors, mano nuomone, kompanija galėjo palikti tik vieną plataus kampo priekinę kamerą, kadangi pirmoji mano naudojime visiškai neranda jokios paskirties, „Samsung” mums leidžia rinktis tai, kas mums patinka labiau, o toks sprendimas visuomet yra sveikintinas.

Samsung Galaxy A8 (2018)” apžvalga - telefono baterija

„Samsung” turi vieną problemą - jų naujausi telefonai tiesiog greitai „miršta". Ši problema yra globalinė, taikoma tiek flagmanams, tiek ir šiam mano rankose esančiam „Samsung Galaxy A8”, kurio viduje yra 3000 mAh talpos baterija. Nepasakyčiau, kad telefonas tarnauja tragiškai vienu pakrovimu, tačiau asmeniškai aš jį kraunu kelis kartus per dieną. Tai nėra pagirtini, tai yra labiau patenkinami rezultatai.

„Samsung” taip pat mums suteikia kelias galimybes greitai įkrauti savo akumuliatorių. Pirmas - greitasis įkrovimas naudojant standartinį įkrovimo laidą ir blokelį. Nesu nuomonės, kad įkrovimas labai greitas. Susidaro įspūdis, kad po fiasko su „Galaxy Note 7” „Samsung” labai atsargiai elgiasi su baterijomis. Deda jas šiek tiek mažesnės talpos į savo išmaniuosius, greitasis įkrovimas tapo lėtesnis, net tradicinės greito pakrovimo „tabletės” turi vėdinimo ventiliatorių, kuris labai įkyriai ūžia. Antrą įkrovimo būdą ką tik paminėjau, tai - belaidis įkrovimas. Palyginus, jis yra lėtas, tačiau patogus, jį mėgstu naudoti nakčiai.

Apibendrinant, baterija manęs nenustebino, labai ir dar kartą labai vidutiniška.

Samsung Galaxy A8 (2018)” apžvalga - ar verta pirkti?

„Samsung Galaxy A8” gali jau dabar gauti bet kuris norintis vartotojas, Lietuvoje jo kaina siekia beveik 500 eurų ir mane kamuoja įkyri mintis: „Ar galiu Jums šį išmanųjį rekomenduoti?”. Mano atsakymas - taip. Tai nuostabus telefonas, galbūt net kiek perfrazuosiu, tai praktiškai flagmanas. „Samsung Galaxy A8” turi flagmano dizainą bei surinkimą, flagmano kamerą bei flagmano ekraną, jame yra visi įmanomi lizdai, apstu funkcijų kiekvieno skoniui ir poreikiams, tai labai solidus bei brangiai save pateikiantis telefonas, kuris šiuo metu konkuruoja su vidutinės klasės išmaniaisiais bei biudžetiniais flagmanais ir, mano nuomone, šiose lenktynėse jis yra vienas pirmųjų. Jeigu norite įsigyti šį telefoną, tai „Samsung Galaxy A8“ kainą galite stebėti portale kaina24.lt, kur tikrai rasite patraukliausią kainos variantą.

1 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas