„Google” išleido naują programėlę: galės užblokuoti jūsų telefoną už skolas

Ignas Petrikonis

2020-11-07, 13:20 (atnaujinta 2022-12-07, 13:09)

9 komentarai (-ų)
„Google” išleido naują programėlę: galės užblokuoti jūsų telefoną už skolas

„Google Play Store” aplikacijų parduotuvėje pasirodė keista „Google” programėlė, pavadinimu „Device Lock Controller”. Ji buvo išleista dar birželį ir iki dabar teturėjo maždaug 10 atsisiuntimų, o jos funkcija gali nustebinti ne vieną. Ji skirta padėti kreditoriams, bankams, operatoriams ir kitiems subjektams, kuriems esate skolingi pinigų, užblokuoti jūsų telefoną.

Oficialus programėlės aprašymas skamba taip:

„Device Lock Controller” suteikia prietaiso valdymo galimybes kredito teikėjams. Teikėjai gali nuotoliniu būdu apriboti prieigą prie jūsų įrenginio, jei nemokate kredito įmokų. Apribotas įrenginys galės atlikti tik pačias būtiniausias funkcijas - skambinti pagalbos tarnyboms ir leisti jo savininkui reguliuoti nustatymus.

Remiantis pirmųjų aplikaciją aptikusių ir ištyrinėjusių XDA-Developers pranešimu, programėlė naudoja „DeviceAdminService” aplikacijos programavimo sąsają (API), kuri leidžia jai nuotoliniu būdu kontroliuoti įvairias įrenginio funkcijas. Tą pačią API naudoja įvairios bendrovės, valdydamos savo darbuotojams suteiktus tarnybinius telefonus.

Tai kokia mintis slypi po visais šiais aprašymais? Karantino laikotarpiu suprastėjus ekonominei situacijai daugelyje pasaulio regionų suaktyvėjo sukčiavimo būdas, kai pirkėjas įsigyja išmanųjį telefoną su sutartimi ar lizingu, iškart jį parduoda antrinėje rinkoje bei vėliau nemoka mėnesinių įmokų. Iki šiol kreditoriams nelikdavo nieko kito, kaip tik įtraukti telefono IMEI numerį į juodąjį sąrašą, taip neleidžiant jam prisijungti prie operatoriaus tinklo, tačiau tai nebuvo veiksminga, nes tokie įrenginiai vis tiek sėkmingai veikdavo užsienio valstybėse, o nuo to nukentėdavo nebent antrasis apgautas savininkas.

Manoma, kad gamykliškai įdiegta ir neištrinama „Device Lock Controller” leis operatyviau reaguoti į nemokamas mėnesines įmokas, atgrasys nuo įvairių sukčiavimo schemų ir paskatins skolininką greičiau atsiskaityti su kreditoriais.

Tačiau kad ir kaip inovatyviai skambėtų „Device Lock Controller” idėja, ši programėlė kelia etinę dilemą. Nors kreditoriai ir paslaugų teikėjai turi teisę atgauti nesumokėtus pinigus, šiais laikais telefono suteikiamas ryšys su pasauliu yra tiesiog būtinas, tad vartotojas, ypač jeigu jis nėra sukčius ir įmokų nesumokėjo dėl rimtų priežasčių, su užblokuotu išmaniuoju yra paliekamas labai didelėje bėdoje, kas netgi gali suveikti priešingai - demotyvuoti grąžinti skolas.

Ką manote apie šią „Google” idėją? Pasiteisins praktikoje ar ne? Laukiame jūsų komentarų.

9 komentarų

Arūnas

Google dabar priklauso skaitmeninių technologijų sindikatui į kurį dar įeina amazon, facebook, aplle ir microsoft kompanijos kurios šiuo metu visame pasaulyje perima ir toliau plėtoja kiekvieno žemės gyventojo sekimą ir kontrolę, ateityje išleis savo skaimeninius atsiskaitymo modelius, taip totaliai perimdama visą žmonijos valdymą ir vystymąsi į savo rankas. Tad ruoškitės ponai ir ponios dar įdomesniems ir tragiškesniems įvykiams🧐

Lol

As nesukcius ir nesiruosiu tokiu bet bet nematau dideles bedos tame, jei tarkim ikistu man toki telefa perasai i custom soft android os ir bedos nera...kitas variantas jei kazkas prasuko taip makle ir tikisi kad gali sulaukt bloko,tai nurootina ir tada galima isjungti system apps.istrinti neleidzia bet isjungti imanoma su root teisem...manau veiksmingiau butu sekti savininko nr ir blokuoti tuos irenginius kur idetas tas nr. Tai ir noredamas parduoti turetu dar pavargti kol atblokuos,nes blokuoto niekas nepirks. O pats veiksmingiausias budas butu ivesti koki uzklausos koda su skaiciaias ir grotelem kad suvedus ji ir paspaudus skambinti ismestu ekrane ar sis tel turi isipareigojimu neismoketu ar ne. Tada butu ramu jei randi durniu kur netikrina iskisi,jei ne prietaisas tampa bevertis..

Arvydas

Ji niekada nebus vygdoma. Tada bankrutuos tele 2 kompanija. Užnesuteiktas paslaugas niekas nemokės

Google

Nu ir ka, nurootini telefona eini i sistemos failus susirandi ta device lock ir labai lengvai ištrini iš systemos

...

Gryna nesąmonė jei aš pvz dirbu su telefonu ir dėl tam tikrų priežasčių negaliu apmokėti sąskaitų tai man ir dar darbas baiksi ir skolos augs nes iš vis neturėsi jokių įplaukų.

Daiva

Kvailiau ir su galvoti ne galėjo,bet kas galės blokuoti tave už skolas,o pats net nežinosi,ar tu dar kam skolingas,ar ne,nes žmogus šiais laikas neturėdamas skolų tampa skolingu,nes teisėjai viską atlieka tau už akių,ir teisėjai korumpuoti verslininkų naudai dirba

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas