Įsigijote „Huawei P40” serijos įrenginį? Gidas, kaip gauti programėlių ir nejausti diskomforto dėl „Google” nebuvimo

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-04-17
Įsigijote „Huawei P40” serijos įrenginį? Gidas, kaip gauti programėlių ir nejausti diskomforto dėl „Google” nebuvimo
0 Pasidalinimai
7090 Peržiūros

Praėjusių metų viduryje įsigaliojusios JAV sankcijos lėmė tai, jog „Google” buvo priversta nutraukti bendradarbiavimą su „Huawei” ir nebesuteikti leidimo naujuose kompanijos Android įrenginiuose diegti savo paslaugų paketo. Tačiau tai nesustabdė Kinijos technologijų milžinės nuo įspūdingų telefonų pristatymų ir todėl Lietuvos prekybininkų parduotuvių lentynose jau guli gražuoliai „Huawei P40 Lite” (apžvalgą rasite čia), „Huawei P40” ir „Huawei P40 Pro”.

Telefonai.eu komanda, jau beveik mėnesį naudojanti šiuos modelius, nusprendė sukurti gidą, kaip išvengti įvairių su „Google” paketo nebuvimu susijusių nepatogumų, gauti įvairių programėlių ir „Huawei P40” naudotis praktiškai taip pat patogiai kaip ir bet kokiu kitu Android telefonu.

1. Pasinaudokite „Phone Clone” paslauga

Įsigijus naują telefoną nemažu galvos skausmu tampa duomenų perkėlimas. „Huawei” jau kurį laiką siūlo „Phone Clone” paslaugą, kuri iš jūsų seno išmaniojo perkels ne tik kontaktus, SMS žionutes, nuotraukas, muziką, bet ir aplikacijas. Pastarasis punktas labai svarbus, nes tai padės atsisiųsti praktiškai visas programėles iš seno telefono, kurių nėra „Huawei AppGallery” aplikacijų parduotuvėje - pavyzdžiui, „SEB” banko programėlę.

Tai atlikti jums bus pasiūlyta pirmojo „Huawei P40” nustatymo metu. Tereikės į savo senąjį įrenginį iš „Google Play” parduotuvės atsisiųsti „Phone Clone” programėlę, joje pasirinkti, kad tai senas telefonas. Tada juo nuskenuosite QR kodą „Huawei P40” ekrane, išmanieji magiškai susijungs, ir po keliasdešimties minučių (priklausomai nuo duomenų kiekio) savo naujajame pirkinyje turėsite didžiąją dalį savo naudojamų programėlių.

Gali būti, kad su jomis persikels įvairios „Google” programos, tokios kaip „YouTube” ar „Google Drive”, tačiau pernelyg nesidžiaukite - nors ikonėles matysite, jos nepasileis, nes „Huawei P40” neturi „Google Play” paslaugų paketo. Panašiai gali nutikti ir su bankų programėlėmis ar dar kai kuriomis kitomis, tačiau nesijaudinkite - žemiau paaiškinsime, kaip tai ištaisyti.

Be to, pirmuoju nustatymu „Phone Clone” aktualumas nesibaigia. Vienas patarimų - pasilikti savo seną telefoną ir toliau, tad jeigu „Google Play” atsiras mėgstama programėlė, ją pirma galėsite įsidiegti savo senajame įrenginyje, o vėliau per „Phone Clone” (galima pasirinkti, kad būtų perkelta tik tam tikra programėlė) ją persiųsti į savąjį „Huawei P40”. Ne pats elegantiškiausias būdas, bet tikrai veikiantis.

2. „Huawei AppGallery” - naujas programėlių centras

Kadangi naujuose „Huawei” telefonuose gamintojui buvo uždrausta diegti „Play Store” programėlių parduotuvę, kompanija sukūrė jos analogą, vadinamą „AppGallery”.Vos per kelis mėnesius ji tapo trečia populiariausia aplikacijų parduotuve pasaulyje, atsiliekanti tik nuo „Apple AppStore” ir minėtosios „Play Store”.

Šiuo metu iš „AppGallery” galima įsidiegti daugumą pagrindinių lietuviškų programų. Čia rasite naujienų portalų („DELFI”, „LRT.LT” ir pan.), operatorių („Mano Telia”, „Bitė”, …), apsipirkimo („Pigu.lt”, …), komunalinių mokesčių mokėjimo („Ignitis savitarna”, „Viena sąskaita”) ir kitas panašias aplikacijas. Tikėtina, kad vienos-kitos reikalingos nerasite, bet tačiau kompanija apie tai žino, tam skiria daug pastangų, todėl labai didelė tikimybė, kad „AppGallery” ji atsiras artimiausiu metu.

Tikėtina, kad jeigu esate nereiklus vartotojas, pasinaudojęs „Phone Clone”, su „AppGallery” ir iš seno telefono įkeltomis programėlėmis puikiai išsiversite.

3. „MoreApps” - visi reikalingiausi įrankiai, kurių nėra „AppGallery”

Kadangi „AppGallery” kol kas nėra visų daugumos amerikietiškų ir kai kurių kitų populiarių programėlių, programuotojai sukūrė „MoreApps” aplikaciją, kurią galite atsisiųsti iš „AppGallery”.

Pasirinkus Lietuvos regioną, jums bus rodomos lietuvių pamėgtos populiarios programėlės, kurių neatsisiųsite iš „AppGallery”. Čia rasite nuorodas, iš kur atsisiųsti „Facebook”, „Messenger”, „Instagram”, „Tinder”, „PayPal”, „Revolut” (norint įdiegti šią aplikaciją teisingai, pirma reikės paspaudus šią nuorodą instaliuoti „XAPK” programą, tada siųstis „Revolut” ir atsidarius „XAPK” pasirinkti atsisiųstą „Revolut” failą). Taip pat „MoreApps” suteikia galimybe atnaujinti jau įrenginyje įdiegtas programėles.

Vėlgi - nesidžiaukite „MoreApps” pagrindiniame puslapyje pamatę „Google” aplikacijas. Paspaudus jų ikonas, jums viso labo bus pasiūlytos jų alternatyvos ar naršyklės versijos.

4. „Aptoide” - plačios kaip pasaulis galimybės

Paspaudę šią nuorodą, savo „Huawei P40” įsidiegsite „Aptoide” aplikacijų parduotuvę, kurioje rasite visų įmanomų programėlių failus. Įspėjame, kad tai nėra oficiali ir prižiūrima platforma, todėl egzistuoja rizika netyčia įsidiegti virusą. Laimė, tokie atvejai nėra dažni ir telefono apsaugos sistemos jus nuo to turėtų apsaugoti. Be to, joje nemažai piratinių mokamų programėlių versijų, tačiau būdami atsakingi patariame jų nediegti ir taip neapiplėšinėti jų kūrėjų.

„Aptoide” taip pat turi kitą naudingą funkciją - jau esančių telefone programėlių atnaujinimus. Tiesa, ja nepiktnaudžiaukite - labai dažnai atnaujinus, aplikacija gali nustoti veikti. Tai ypač aktualu su programėlėmis, kurias įdiegėte su aukščiau minėta „XAPK” - „Aptoide” tiesiog atsiunčia naujesnės versijos .apk failus, o ne kai kuriais atvejais reikalingus .xapk, tad prioritetą reikėtų teikti analogiškai „MoreApps” funkcijai. Visgi jei jau taip nutiko, ištrinkite neveikiančią programėlę ir atsisiųskite ją iš ten pat, kur ir pirmą kartą, arba dar kartą persikelkite iš senojo telefono per „Phone Clone”.

5. Patogiai siųskite elektroninius laiškus iš savo telefono

Nemaloni žinia yra tai, kad „Huawei P40” serijos telefonuose neveiks „Gmail” aplikacija. Tačiau panikuoti neverta, nes jos funkcijas gali perimti daugybė kitų patogių el. pašto programėlių.

Pirma jų - iš anksto įrenginyje įdiegta „El. paštas” aplikacija. Joje nesunkiai galima pridėti „Gmail”, „Yahoo”, „Exchange”, „Hotmail” ir kitas elektroninio pašto dėžutes.

Antra ir mūsų rekomenduojama - „Microsoft Outlook” programėlė. Neišsigąskite pavadinimo, ji taip pat leidžia pridėti minėtąsias elektroninio pašto dėžutes, tačiau, mūsų nuomone, jos dizainas gražesnis ir patogesnis už „Huawei El. paštas”. Šią programėlę galite atsisiųsti iš „MoreApps” aplikacijos.

6. Situacija su „Google” aplikacijomis

Kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, „Huawei P40” telefonuose nėra „Google Play” paslaugų rinkinio, kuris yra gyvybiškai būtinas daugelio „Google” aplikacijų veikimui. Dėl šios priežasties nepasileis „YouTube”, „Google Analytics”, „Drive” ir dauguma mažiau populiarių paieškos milžinės programėlių.

Tačiau dalis jų veikia. Geriausias pavyzdys - „GBoard” klaviatūra, kuria primygtinai rekomenduojame pakeisti ne itin patogią, „Huawei” telefonuose pagal nutylėjimą diegiamą „Swiftkey” („GBoard” įsidiegti galite iš „MoreApps”).

Iš dalies veikiančia galima vadinti „Google Chrome”. Naršyklė leidžia naršyti, tačiau neveikia prisijungimo prie savo „Google” paskyros ir sinchronizacijos su kompiuteriu funkcijos. Panaši situacija su „Google Photos” - programėlė veikia, tačiau tik kaip elementari nuotraukų galerija - nuotraukos nėra siunčiamos į debesies saugyklą, kas iš principo paverčia „Google Photos” beverte.

7. Būdas naudotis visaverte „YouTube” aplikacija

Jau užsiminėme, kad „Huawei P40” išmaniuosiuose originali „YouTube” aplikacija tiesiog nepasileis, o gamintojo patarimas žiūrėti jutubo filmukus naršyklėje ne visiems atrodo patrauklus. Dėl šios priežasties siūlome įsidiegti „YouTube Vanced” - nepriklausomų kūrėjų patobulintą originalią „YouTube” programėlę, kuri dar ir turi įvairių papildomų galimybių. Tiesa, įspėjame, kad sėkmingam įdiegimui reikės griežtai laikytis žemiau nurodytos veiksmų sekos.

  • Spauskite šią nuorodą, spauskite „Download APK”, ir įsidiekite „MicroG” priedą - jo reikės, kad galėtume „YouTube Vanced” aplikacijoje galėtume prisiregistruoti prie savo „Google” paskyros.
  • Eikite į telefono nustatymus>programėlės>programėlės>paieškoje susiraskite „MicroG”>paspaukite ant jo
  • Spauskite ant nustatymų ikonos dešinėje programėlės ikonos pusėje, tada suteikite visus leidimus, kurių prašoma žaliame fone, bei ignoruokite baterijos optimizacijas (taip pat prašoma žaliame fone). Po šių veiksmų žalių juostų turėtų nebelikti.
  • Toliau spaukite „Google Device Registration” ir ją išjunkite. Tą patį atlikite su „Google Cloud Messaging”
  • Eikite į „Account” skiltį ir prisijungiame prie savo „Google” paskyros
  • Spauskite šią nuorodą ir įsidiekite „SAI” programėlę
  • Spauskite čia ir atsisiųskite „YouTube Vanced” failą. Atidarykite prieš tai įdiegtą „SAI” aplikaciją, spauskite „Install APKs”> pasirinkite „Download”> „Browser”> pasirinkite „Youtube Vanced” failą> „Select”
  • Spauskite „Leisti” (diegti programėlės)
  • Viskas, galite džiaugtis visaverte „Youtube” aplikacija ir prenumeruoti Telefonai.eu kanalą!

8. Navigacija ir žemėlapiai

Pagrindinės daugelio mūsų navigacijos ir žemėlapių programėlės priklauso „Google” ir turbūt sunkiai įsivaizduojame savo kasdienį gyvenimą be „Google Maps” ir „Waze”. Laimė, šios programos veikia „Huawei P40” telefonuose ir jas galima atsisiųsti iš „MoreApps”.

Tiesa, „Google Maps” programėlėje negalėsite prisijungti prie savo „Google” paskyros ir matyti savo vietovių istorijos, tačiau tai palyginus nėra didelė programa.

Jei norite „Google” žemėlapių ir navigacijos alternatyvų, jas rasite „AppGallery”. Tai - visiems puikiai žinomos „Here” ir „Maps.me” programėlės.

Tikimės, kad šie patarimai jums buvo naudingi ir įrodė, jog visai neblogai galima išsiversti ir be veikiančių „Google” paslaugų. Galbūt ne viskas idealu ir tam tikrų aplikacijų vis dar trūksta, tačiau esame įsitikinę, kad jos atsiras artimiausiu metu. Mūsų nuomone, tai tikrai neturėtų atgrasyti jūsų nuo „Huawei P40” serijos įrenginio pirkimo.


Parašyti komentarą