Didžioji Britanija pradeda blokuoti klaidinančias mobiliųjų žaidimų reklamas

Rokas Gaidys

2020-10-16, 16:10 (atnaujinta 2021-04-27, 00:40)

0 komentarų
Didžioji Britanija pradeda blokuoti klaidinančias mobiliųjų žaidimų reklamas

Tikriausiai kiekvienas iš mūsų esame susidūrė su įvairiomis reklamomis, kuriose reikia išspręsti tam tikrą dėlionę. Kartais atrodo, kad kas antra „Youtube“ ar „Facebook“ žaidimų reklama, kurioje yra rodoma, kad paprasčiausias užduotis yra atlikti neva labai sunku ir tik vos keletas procentų „išrinktųjų“ iš viso gali tai atlikti. Na tikrai tos užduotys nėra jau tokios sunkios, o nuo šiol Didžiojoje Britanijoje tokių reklamų rodyti nebegalės vienas iš didesnių mobiliųjų aplikacijų kūrėjų, nes jos bus traktuojamos kaip klaidinantis turinys.

Žaidimų kūrimo įmonė „Playrix“, kuri yra atsakinga už tokių, kaip pasirodo populiarių projektų kaip „Manor Maters“ ar „Wildscapes“ kūrimą užsitraukė Didžiosios Britanijos organizacijos atsakingos už reklamas nemalonę. „Andvertising Standart Authority“ arba „ASA“ uždraudė populiarinti savo žaidimus tokiomis priemonėmis. Na Lietuvoje pats „GardenScapes“ ir „HomeScapes“ tikrai nėra tokie populiarūs, tačiau tikriausiai ne vienas esame matę reklamą, kai reikia ištraukti kažkokius kaiščius, kad herojus pasiektų lobį ar kažką panašaus. „Playtrix“ nemažą dalį savo projektų ir reklamavo būtent tokiu būdu, bet greitu metu šios reklamos bus uždraustos Jungtinėje Karalystėje dėl vartotojų klaidinimo.

Kaip yra teigiama oficialiame pranešime, abu ankščiau paminėti populiarūs žaidimai naudojo reklamas, kuriose vartotojams buvo pateikta užduotis, kurios sprendimas yra akivaizdus ir po to jie yra nukreipiami į atitinkamą „Playrix“ projektą. Tačiau pačioje programėlėje esančios užduotys ir galvosūkiai yra žymiai sunkesni, o reklamose neretai yra skelbiama, kad šiuos ganėtinai nesunkius uždavinius gali išspręsti vos 5 procentai žmonių. Tokių reklamų yra šimtai, tačiau panašu, kad nuo dabar jų turėtų tik mažėti.

Šis sprendimas įsigalios jau greitu metu, tačiau nemanau, kad Lietuvoje galime sulaukti panašių sprendimų. Klaidinančių reklamų tikrai yra visur, tačiau ar jomis tikėti ar ne ir ar atidaryti iššokusią nuorodą yra kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Bet pirmasis žingsnis šioje kovoje jau yra žengtas, o mano manymu, ateityje tokių atvejų turėtume išvysti tik daugiau.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas