Kurį „iPhone” pasirinkti šiemet - seną ar naują? „iPhone 12” palyginimas su „iPhone 11” ir senesniais modeliais

Paskelbė:   Justas Stasiulaitis | 2020-10-16
Kurį „iPhone” pasirinkti šiemet - seną ar naują? „iPhone 12” palyginimas su „iPhone 11” ir senesniais modeliais
0 Pasidalinimai
1359 Peržiūros

Šią savaitę pagaliau išvydome naujausiu „iPhone” modelius ir jei svarstote atsinaujinti jau turima modelį ar nusprendėte pereiti iš „Android’ ir norite išsirinkti geriausią modelį pagal kainą ir kokybę, gali būti kiek sudėtinga. Tad, šiandien palyginkime penkis paskutinius modelius - „iPhone XS”, „iPhone 11”, „iPhone 11 Pro”, „iPhone 12” ir „iPhone 12 Pro”. Juos lyginsime penkiose kategorijoje ekranas, baterija, lustas, kamera ir kaina. 

Ekranas

„Apple” palyginus neseniai pradėjo diegti „OLED” tipo ekranus į savo telefonus. Apskritai šis gamintojas neskuba su naujausiomis technologijomis ir pirmiausia įvertina jų patikimumą. Iš mūsų lyginamų modelių, seniausias „iPhone XS” tikrai neturi pačio prasčiausio ekrano. Jo turimas „OLED” tipo ekranas nėra pats naujausias, tačiau tikrai geresnis nei „iPhone 11” esantis „LCD” tipo ekranas. Likusieji trys modeliai turi „Super Retina XDR” ekranus, tik naujausių modelių ekranai yra šiek tiek ryškesnis ir turi geresnę ekrano apsaugą. Šioje kategorijoje taškai išsidėlioją taip: „iPhone 11” - 0 taškų, „iPhone XS” - 6 taškai, „iPhone 11 Pro” - 8 taškai, „iPhone 12” - 10 taškų, „iPhone 12 Pro” - 10 taškų.

Baterija

Lyginti baterijas tiesiog pagal jų dydį negalime. Ekrano dydis, lustas ir kiti vidiniai parametrai turi didelę įtaką, kiek jums užteks viduje esančios baterijos. Dėl to baterijas vertinsime pagal tai kiek ilgai telefonai gali atkurti video turinį ir audio failus. Prasčiausius laikus šioje kategorijoje turi „iPhone XS” modelis - 14 valandų video turinio atkūrimui ir 60 valandų audio failams. Tačiau toliau yra kiek įdomiau. Trys modeliai: „iPhone 11”, „iPhone 12” ir „iPhone 12 Pro” gali tiek pat laiko atkurti video ir audio failus (17 ir 60 valandų atitinkamai), o būtent „iPhone 11 Pro”, gali valanda ilgiau atkurti video įrašus. Tad šį kart turime tokius taškus: „iPhone XS” - 0 taškų, „iPhone 11” - 8 taškai, „iPhone 12” - 8 taškai, „iPhone 12 Pro” - 8 taškai, „iPhone 11 Pro” - 10 taškų.

Kamera

Šiais laikais renkantis telefoną yra itin svarbu, kokiu kameros modulių yra aprūpintas telefonas. „Apple” žinoma kasmet vis stengiasi gerinti savo kameras, tačiau įvertinti skirtumus tarp jų šį kartą paliksime „DxOMark” ekspertams, kurių darbas būtent ir yra įvertinti, kuri kamera yra geriausia. Mes neturime duomenų apie „iPhone 12” ir „iPhone 12 Pro” kamerų sugebėjimus, tačiau, remiantis pateiktais nuotraukų pavyzdžiais ir parametrais, tai yra vienas didžiausių žingsniu į priekį ir šių metų modelių kamerų galimybės atrodo įspūdingai, dėl to šiems modeliams skirsime pirmas dvi vietas.

Toliau remiantis „DxOMark” pateiktais duomenimis, „iPhone 11 Pro” yra surinkęs daugiausiai - 117 taškų, už jo rikiuojasi „iPhone 11” su 109 taškais ir „iPhone XS” su 106 taškais. Pagal mūsų reitingavimą telefonai išsirikiuoja realiai pagal išleidimo datą ir nulio taškų skirti nekyla ranka, nes kameros tikrai yra geros.  „iPhone XS” - 5 taškai, „iPhone 11” - 6 taškai, „iPhone 11 Pro” - 8 taškai, „iPhone 12” - 8 taškai, „iPhone 12 Pro” - 10 taškų. Po vertinimo yra didelė tikimybė, jog „iPhone 11 Pro” gali aplenkti „iPhone 12”, dėl to šiems modeliams yra skiriama po lygiai taškų.

Lustas

Kiekvienais metais „Apple” parodo savo raumenis ir sugeba nustebinti vis galingesniais lustais. Šių metų „A14 Bionic” lustas, kuris yra diegiamas į naujausios serijos iPhone telefonus yra toks galingas, jog tikėtina, kad jis bus diegiamas ir į „MacBook” kompiuterius. Žinoma, „iPhone” vartotojai sunkiai pajus skirtumus tarp skirtingų lustų, kurie yra šiuose telefonuose ir kad ir kurį pasirinksite, jis tikrai veiks puikiai. Tačiau mes šiandien renkame geriausią, dėl to taškai susidėlioja taip: „iPhone XS” - 6 taškai, „iPhone 11” - 7 taškai, „iPhone 11 Pro” - 8 taškai, „iPhone 12” - 10 taškų, „iPhone 12 Pro” - 10 taškų.

Kaina

Na tai yra kategorija kuri kelia aistras ir „Apple” tikrai negali pasigirti itin pigiais telefonais. Palyginsime kainas, kurios yra šiuo metu yra siūlomos oficialių atstovų. Žinoma kainos gali keistis tiek į vieną tiek į kitą pusę, tačiau proporcijos turėtų būt išlaikomos. 

„iPhone XS” - nuo 799 eur - 8 taškai

„iPhone 11” - nuo 679 eur - 10 taškų

„iPhone 11 Pro” - nuo 1014 eur - 4 taškai

„iPhone 12” - nuo 919 eur - 5 taškai

„iPhone 12 Pro” - nuo 1179 eur - 0 taškų

Verdiktas

Tad susumavus visus taškus gauname štai tokį rezultatą:

„iPhone XS” - 25 taškai

„iPhone 11” - 31 taškas

„iPhone 11 Pro” - 38 taškai

„iPhone 12 Pro” - 38 tašai

„iPhone 12” - 41 taškai

„iPhone 12” iš tiesų yra geriausias pasirinkimas šiemet. Labiausiai taškus sumaišė kaina ir šioje vietoje jūs turite pasirinkimą siųstis telefoną iš Amerikos ir sutaupyti nuo 50 iki maždaug 100 eur. Tačiau reikėtų apsvarstyti ar tikrai verta mokėti 100 eur mažiau, bet prarasti garantiją metams. Taip pat turime dar neaptartą ir „Mini” modelį. Taip, jis yra pigesnis nei „iPhone 12”, tačiau jo baterija net 10 valandų trumpiau leis klausytis audio įrašų ir dviem valandom mažiau galėsite mėgautis video turiniu, bet jei jūs svajojate apie kompaktiškesnį telefoną, tikrai yra verta jį apsvarstyti. Oficiali „iPhone 12” rezervacija prasidės spalio 23 dieną, jau kitą penktadienį, o jūsų namus ir parduotuvių lentynas turėtų pasiekti dar po savaitės, spalio 30 dieną.


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Apple iPhone XS

Aliexpress

Geriausios kainos

Apple iPhone 11

Aliexpress

Geriausios kainos

Apple iPhone 11 Pro

Aliexpress

Geriausios kainos

Apple iPhone 12

Aliexpress