Paradoksas: „Apple” pardavimai auga, o konkurentai skaičiuoja pandemijos nuostolius

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-08-01
Paradoksas: „Apple” pardavimai auga, o konkurentai skaičiuoja pandemijos nuostolius
0 Pasidalinimai
599 Peržiūros

Užvakar „Canalys” paviešino ataskaitą, kurioje išanalizuota antrojo 2020 metų ketvirčio išmaniųjų rinkos situacija. Joje netrūko siurprizų - „Huawei” aplenkė „Samsung” ir tapo didžiausiu išmaniųjų telefonų gamintoju (plačiau skaitykite čia). Vis dėlto galbūt netgi didesniu netikėtumu tapo faktas, kad „Apple”, lyginant su analogišku laikotarpiu pernai, sugebėjo pademonstruoti pardavimų augimą, kol visi konkurentai buvo priversti skaičiuoti nuostolius, vienaip ar kitaip susijusius su COVID-19 pandemija.

Pasaulinė išmaniųjų telefonų rinka šį ketvirtį smuko 14% - parduota 284,7 milijono vienetų, lyginant su 331,8 milijono pernai. Labiausiai nuo viruso protrūkio sukeltos suirutės nukentėjo „Samsung”, patyrusi net 30% kritimą, kas padėjo į priekį išsiveržti „Huawei”, nukentėjusiai tik 5%. „Oppo” ir „Xiaomi” atitinkamai skaičiavo 16% ir 10% pardavimų nuosmūkį.

Tuo metu „Apple” lyg niekur nieko sugebėjo patirti net 25% augimą, kas atrodo lyg stebuklas besitraukiančioje rinkoje. Visgi viskas yra kur kas paprasčiau - šiemet pristatytas „iPhone SE (2020)”, kai kuriose rinkose kainuojantis mažiau nei 400 eurų paskatino išmanųjį atsinaujinti „iPhone 7” ir senesnių modelių savininkus bei suviliojo finansiškai nukentėjusius vartotojus, nusprendusius naujam išmaniajam skirti mažesnę pinigų sumą.

Be to, praėjusių metų pabaigoje debiutavęs „iPhone 11” vis dar yra parduodamas kaip karštos bandelės ir pardavimais lenkia bet kurį kitą flagmaną. Kadangi beveik neabejojama, kad rudenį debiutuosiantis „iPhone 12” dėl įvairių gamybos sutrikimų ant pardutuovių pasirodys vėliau nei įprasta, analitikai taip pat tai mato kaip papildomą veiksnį, galintį dar labiau padidinti parduotų „iPhone SE” ir „iPhone 11” skaičius.

Akivaizdu, jog visi išmaniųjų gamintojai privalės prisitaikyti prie pandemijos sudrebintos rinkos, kurioje nauji ir brangūs įrenginiai tampa vis mažiau patrauklūs vartotojams. Kadangi pirkėjus taps dar sunkiau įtikinti, kad jiems reikalingas naujas išmanusis, bendrovės turės surasti naujų argumentų ir inovacijų, o premium klasės prietaisų gamintojai bus priversti atsigręžti į vidutinį ir biudžetinį kainų segmentą.


Parašyti komentarą