Pristatyta „iOS 14”: „iPhone” taps Android?

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-06-23
Pristatyta „iOS 14”: „iPhone” taps Android?
0 Pasidalinimai
5991 Peržiūros

Vakar tiesioginės transliacijos būdu vykusioje „WWDC 2020”, skirtoje programuotojams ir įvairios programinės įrangos kūrėjams, „Apple” pristatė „iOS 14” operacinę sistemą, nustebinusią įvairiomis funkcijomis, kuriomis jau metų metais džiaugėsi Android telefonų savininkai.

Geriausias to pavyzdys - valdikliai (angl. Widgets) pagrindiniame ekrane. Nuo šiol tarp aplikacijų galima įkurdinti muzikos, nuotraukų, orų, naujienų ir kitus nedidelius informacijos gabalėlius, kurie leis dažnai naudojamus dalykus pasiekti neatidarius programėlės. „Apple” taip pat pasiūlys didelį, dvi aplikacijų ikonų eiles užimantį valdiklį, kuris rodys tą informaciją, kurios jums reikia tuo dienos metu - pavyzdžiui, ryte matysite naujienas (nes dažnai atidarote jų programėlę prie rytinės kavos), popietę - kalendorių, o vakare - treniruotės duomenis. Žinoma, ši seka tik iliustracijai - ką ir kada rodyti, nuspręs dirbtinis intelektas.

Kita naujovė - „App Library” arba tiesiog Android aplikacijų stalčiaus interpretacija. Ji yra pati dešiniausia pagrindinio ekrano dalis, kuri automatiškai suskirsto programėles į grupes pagal jų kategoriją. „App Library” atrodo lyg koks aplankų pilnas darbastalis, tačiau tai nėra aplankai - atidaryti programėlę galite tiesiog paspaudę ant jos ikonos (dažniausiai naudojamos bus didesnės).

Pridėkime ir faktą, jog nuo šiol galote paslėpti namų ekrano puslapius ir išties turėsite kažką panašaus į Android programėlių stalčių.

„Picture-in-Picture” arba video rodymas fone pagaliau pasiekė ir „iOS”. Nuo šiol žiūrint vaizdo įrašą ir staiga grįžus į pagrindinį ekraną ar atidarius kitą programėlę, video bus sumažinamas į nedidelį stačiakampį ir toliau rodomas ekrano kampe. Stačiakampį galėsite padidinti ir slankioti po visą ekraną. Tai patogu, jei norite žiūrėdami mėgstamą serialą norite greitai atrašyti į žinutę ar patikrinti socialinius tinklus.

Šiek tiek pasikeitė ir „Siri” vizualizacijos - jos nuo šiol nebeuždengia viso ekrano ir apsiriboja nedidele animacija. Pats balso asistentas gali pateikti 20 kartų daugiau faktų nei prieš trejus metus ir turi naudingą užsienio kalbų vertimo funkciją, kuri labai primena „Google Translate”. Jos tikslas - padėti susikalbėti su vietiniais svečioje šalyje.

„iMessage” JAV yra viena pagrindinių paslaugų, kodėl žmonės taip myli „iPhone” telefonus, o per metus šioje platformoje išsiunčiamų žinučių skaičius išaugo net 40%. Taigi, „Apple” įdiegė keletą patobulinimų ir čia. Nuo šiol bus galima užtildyti žinutes ir pranešimą gauti tik tada, kai kažkas pamini jūsų vardą. Taip pat pagerintas susirašinėjimas grupėse, turinčiose kelis vartotojus, bei leidžiama populiariausius pašnekovus „iMessage” pradiniame lange užfiksuoti viršuje, kad juos pasiektumėte dar greičiau.

„Apple Maps” pateiks patobulintus žemėlapius Jungtinei Karaleystei, Airijai ir Kanadai vėliau šiemet. Paslauga taip pat pasipildys navigacija dviratininkams - bus rodomas vietovės kalnuotumas ir kai kuriuose didmiesčiuose bus galima pažymėti varnelę, kad planuojant maršrutą būtų vengiama laiptų. Labai patenkinti „Apple Maps” bus ir elektromobilių vairuotojai - pažymėjus įkrovimo jungties tipą, „Apple” žemėlapiai galės rodyti jūsų automobiliui tinkančias įkrovimo stoteles. Na, o „Guides” skiltyje vartotojai matys vietovėje populiarius restoranus, lankytinas vietas ir rekomendacijas iš „gerbiamų prekės ženklų”.

Pagaliau „iPhone” pasipildys ir automobilių entuziastų metų metais pageidauta funkcija, kurią jau kuris laikas geba atlikti Android įrenginiai - tapti automobilio rakteliu. „Apple” spyriojosi ir kūrį laiką nenorėjo automobilių gamintojams suteikti prieigos prie NFC mikroschemos, tačiau ledai buvo pralaužti ir 2021 metų modelio „BMW 5” taps pirmuoju, kurį bus galima atrakinti tiesiog pridėjus „iPhone” prie durų rankenėlės, o užvesti - jį padėjus ant specialios belaidžio įkrovimo stotelės. Virtualius raktelius taip pat bus galima nusiųsti per „iMessage” kitiems „iPhone” naudotojams ir netgi raktui uždėti limitus, kad, pavyzdžiui, ką tik vairuotojo pažymėjimą gavęs paauglys neviršytų greičio.

„App Store” gavo „App Clips” funkcionalumą, kuris labai primena „Android Slices”. Tai yra nedidelės aplikacijų dalys, skirtos atlikti tam tikras ribotas funkcijas, jų iki galo neatsisiuntus. Pavyzdžiui, pridėję „iPhone” prie specialiu simboliu pažymėto ženkliuko, automatiškai pateksite į parkavimo programėlės dalį, leidžiančią sumokėti už automobilio stovėjimą toje vietoje - viskas be jokių aplikacijų atsisiuntimo. Tiesa, tam tikrus „App Clips” bus galima nusiųsti per „iMessage” arba kūrėjai galės juos patalpinti internetinėse svetainėse.

Pačią pirmąją ir išskirtinai tik programinės įrangos kūrėjams skirtą „iOS 14” versiją jau galima atsisiųsti, tačiau platesniam vartotojų ratui skirtas „Public beta” variantas pasirodys šiek tiek vėliau - greičiausiai liepos pabaigoje. Galutinė „iOS 14” versija debiutuos rudenį, po naujųjų „iPhone” pristatymo, ir pasieks visus „iPhone 6s” ir naujesnius modelius.

Šaltinis: GSMarena

Parašyti komentarą