„ZTE Axon 7" apžvalga

ZTE

Ignas Petrikonis

2018-01-28, 01:00 (atnaujinta 2022-11-30, 12:01)

0 komentarų
„ZTE Axon 7" apžvalga

Pastarieji metai tapo tikru proveržio laikotarpiu kinų išmaniųjų telefonų gamintojams. Pasaulis sužinojo apie „Xiaomi“, „Vernee“ ir „Doogee“, o naujausieji „Huawei“ flagmanai netgi spėjo iš geriausių telefonų sąrašų sosto išstumti rinkos senbuvius – „Apple“ ir „Samsung“. „ZTE“ yra vienas tų gamintojų, bandančių įšokti į šį greitai įsibėgėjantį kiniškų išmaniųjų traukinį.

Telefonai.eu komandą pasiekė jau kiek senstelėjęs, bet kol kas naujausias šio gamintojo telefonas - „ZTE Axon 7”. Nors prietaisas dienos šviesą išvydo 2016 metų gegužę, per tą laiką jis spėjo subręsti, prarasti daugiau nei 50% pradinės kainos bei vėl tapti pakankamai patraukliu pirkiniu. Taigi, siūlome paskaityti apie tai, ar telefonas dar neprarado savo aktualumo.

„ZTE Axon 7” apžvalga - telefono dizainas

„ZTE Axon 7" dizainas

Jeigu reikėtų įvardyti labiausiai telefono amžių išduodančią detalę, tai be abejonės būtų dizainas, kuriam kurti „ZTE“ pasamdė „BMW Designworks”. Galbūt didelė dalis lietuvių nesutiktų, nes, daugelio šios automobilių markės fanų teigimu, „BMW“ automobiliai nesensta, o tik gražėja, bet amžius buvo tai, kas pirmiausia atėjo į galvą paėmus telefoną į ranką. Toks jausmas, kad „ZTE“ tiesiog paėmė visų pamirštą „HTC ONE M7” ir prikėlė jį naujam gyvenimui. Viskas, pradedant stereo garsiakalbių skylutėmis priekyje ir baigiant masyviu aliuminio korpusu, tarsi spinduliuoja senąją „HTC“ eleganciją.

Vis dėlto toks pasirinkimas turi tam tikrų pliusų. Telefonas surinktas itin tvirtai ir jame nerasime pastaruoju metu itin madingos stiklinės nugarėlės, todėl galima nesijaudinti dėl dūžio kritimo atveju. Džiugina ir tai, kad korpusas nerenka pirštų antspaudų. Visgi pati telefono forma nėra patogi - nugarėlė pernelyg išgaubta, todėl aštrūs kraštai nelabai maloniai įsirėžia į delno odą. Į gamintojo daržą akmenį norisi mesti ir dėl išsikišusios kameros - keista, jog jos nepavyko sutalpinti tokiame masyviame ir net 175g sveriančiame korpuse.

Kitų pastabų dėl ergonomikos neturiu. Nors nemėgstu, kai garso reguliavimo mygtukai išdėstomi dešinėje pusėje, virš įjungimo mygtuko, šį kartą pykti negaliu - patys pirštai natūraliai gula į gamintojo parinktą mygtukų poziciją. Tas pats pasakytina ir apie pirštų antspaudų skaitytuvo vietą nugarėlėje.

Apibendrinant galima teigti, kad telefono dizainas tikrai neprivers aiktelėti aplinkinių, bet greičiausiai pavergs senojo „HTC“ dizaino fanų širdis.

„ZTE Axon 7” apžvalga - telefono ekranas

„ZTE Axon 7" ekranas

Šiomis dienomis jau nieko nenustebinsi FullHD ekrano raiška - tiek 100 eurų kainuojantys kinų telefonai, tiek kai kurie flagmanai sėkmingai naudoja šį standartą, o štai „QHD" raiška vis dar laikoma išskirtiniu aukščiausios klasės telefonų bruožu.

„ZTE Axon 7” yra maloni šios taisyklės išimtis. Prietaiso ekranas ne tik yra „QHD" raiškos, bet ir jo kokybė yra verta pagyrimo. Telefone naudojama 5,5 colio įstrižainės „AMOLED" technologijos matrica pasižymi itin gilia juoda spalva ir puikiais matymo kampais, o jos kontrasto lygis - prietaisais neišmatuojamas. Galbūt natūralių ekrano spalvų šalininkai galėtų tarstelėti vieną kitą griežtesnį žodį dėl spalvų kalibravimo (spalvos itin paryškinamos), bet lygiai su ta pačia problema susiduria net ir naujausieji „Samsung Galaxy S“ ir „Note“ serijų flagmanai. Vienintelė sritis, kurioje pastebimas atsilikimas nuo rinkos lyderių, yra nedidelis šviesumas - jo lygis yra beveik 4 kartus mažesnis nei „Samsung Galaxy Note 8”. Tiesa, tai nesudaro diskomforto naudojant telefoną itin saulėtą dieną, nes šviesumo trūkumą atperka puikus kontrastas.

Vis dėlto šiandien į akis krenta stori ekraną juosiantys rėmeliai. Šis elementas bei tradicinis 16:9 kraštinių santykis pabrėžia telefono amžių. Tiesa, dar toli gražu ne visos programėlės yra pritaikytos naujiesiems „ištįsėliams”, todėl senovišką ekrano formatą turėtų atpirkti puiki jo kokybė.

Apibendrindamas galiu pasakyti, kad nors telefone tikėjausi rasti niekuo neišsiskiriančią kinišką matricą, buvau taip nustebintas, jog be sąžinės graužaties galiu teigti - toks ekranas gėdos nepadarytų net ir kelis kartus brangesniems telefonams.

„ZTE Axon 7” apžvalga - telefono veikimas

„ZTE Axon 7" veikimas

„ZTE Axon 7” aparatinę dalį sudaro „Qualcomm Snapdragon 820“ procesorius ir 4GB operatyviosios atminties. Greičiausiai toks duetas šiandien neprivers aiktelėti entuziastų, bet būtent šis komplektas 2016 metais buvo laikomas flagmanišku.

Būtent tą dar neišblėsusį flagmaniškumą ir galima jausti žaidime „Asphalt 8: Airborne”. Pats žaidimas atidaromas itin greitai ir be jokių trukdžių veikia net ir su nustatytais aukščiausiais grafikos nustatymais. Aparatinės įrangos pajėgumo testavimo aplikacija „AnTuTu” vėlgi patvirtina telefono galingumą - teste surinktas 145000 taškų kiekis net ir šiandien daro įspūdį.

Tai justi ir prietaiso veikime - jis be vargo susitvarko ir su socialinių tinklų („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir YouTube programėlėmis. Malonu taip pat ir tai, kad išmanusis, turėdamas „vos” 4GB RAM, sugebėjo visas šias mano išvardytas programėles bei paleistą anksčiau minėtą „Asphalt 8: Airborne” žaidimą išlaikyti fone. Panašu, net ir šiandien 4GB yra pakankamas RAM kiekis kasdieniniam naudojimui.

Nors „ZTE Axon 7” veikianti „MiFavor UI” puikiai tvarkosi su foniniais procesais, turiu jai šiokių tokių priekaištų. Labai nepatiko tai, kad įjungus telefoną jis pats nesugebėjo susirasti operacinės sistemos naujinio ir jį teko įsidiegti rankiniu būdu. Procesas nėra sudėtingas, bet manau, to tikrai buvo galima išvengti. Nemalonu ir tai, jog naujosios OS versijos, pagrįstos Android 7.1.1, dizainas atrodo kiek senstelėjęs - aplikacijų ikonėlės mena 2012 metus, o ir pats dizainas nėra vientisas. Kaip ir būdinga kiniškiems telefonams, „ZTE Axon 7” neturi aplikacijų „kišenės”, vis dėlto nustatymų meniu ir pranešimų juostos dizainas labai artimas „grynakraujam” Android. Nepaisant mano išvardytų trūkumų, kuriuos iš dalies galima išspręsti įsidiegus „Nova Launcher”, kompaniją reikia pagirti už ištikimybę vartotojams - balandžio mėnesį žadamas telefono atnaujinimas į Android 8.0. Toli gražu ne visi Android flagmanai taip ilgai gauna atnaujinimus į aukščiausią OS versiją.

Lietuvius nudžiuginti turėtų ir tai, kad išmanusis (tarptautinė A2017G versija) palaiko visų Lietuvos operatorių dažnius, todėl neturėtų kilti jokių problemų dėl 4G ryšio. Visgi liūdina faktas, jog telefonas nebus pajėgus išnaudoti mūsų operatorių teikiamų galimybių - palaikomas viso labo LTE Cat 6 standartas (atsisiuntimo greitis iki 300Mbps), kai kiti telefonai, išleisti tuo pat metu galėjo pasigirti LTE Cat 12 (atsisiuntimo greitis iki 600Mbps). Kiti ryšiai - Wi-Fi ir Bluetooth - veikia puikiai, galbūt tik NFC reikalauja preciziško kontakto.

„ZTE Axon 7” apžvalga - telefono audio

„ZTE Axon 7" Audio

Jeigu reikėtų įvardyti sritį, kurioje „ZTE Axon 7” žiba ryškiausiai, tai be abejonės būtų garsas. Gamintojas čia itin pasistengė.

Telefono priekinėje dalyje įmontuoti stereo garsiakalbiai yra tikra bomba. Kitaip nei šiandien įprasta, prietaise naudojami 2 visaverčiai dinamikai, sugebantys idealiai perteikti garsą - visi dažniai puikiai girdimi. Tiesa, reikia pripažinti, kad šiųmečiai „iPhone 8/Plus“ ir „X“ skamba šiek tiek garsiau. Visgi „ZTE Axon 7” turi slaptą ginklą - „DOLBY Atmos” garso režimus, leidžiančius ne tik patirti erdvinį garsą, bet ir jį susireguliuoti pagal savo skonį.

Kadangi pokalbiams naudojamas viršutinėje dalyje esantis visavertis garsiakalbis, jokių problemų nei su garsu, nei su kokybe nekilo. Mikrofono kokybė taip pat nenuvylė.

Garsas per ausines yra dar įspūdingesnis, nes telefone naudojamas ne procesoriuje įmontuotas DAC, o atskiras AKM konverteris bei papildomas G klasės ausinių stiprintuvas. Tiesą pasakius, būtent tai ir buvo priežastis, kodėl užsisakiau šį išmanųjį. Visgi iš pradžių teko nusivilti, nes viso telefono audio potencialo nepavyko išnaudoti naudojant „Spotify”. Garsas buvo tik šiek tiek geresnis negu naujausių iPhone. Tiesa, netrukus supratau, kad šių audio mikroschemų duetą išnaudoti galima tik klausant muzikos per telefone įdiegtą muzikos programėlę. Būtent per ją paklausęs FLAC formato dainų supratau, kodėl žmonės taip giria atkuriamą garsą. Klausantis muzikos tiek brangiomis „Bose SoundTrue Ultra”, tiek pigiomis „Xiaomi Hybrid” buvo jaučiamas pranašumas prieš kitus prietaisus - garso itin daug, jis itin švarus ir neužgožtas tam tikru dažnių diapazonu.

Taigi, drąsiai galiu teigti, kad garso srityje konkurentų šiam telefonui sunkiai rasime. Tai vis dar vienas geriausių audiofilo pasirinkimų.

„ZTE Axon 7” apžvalga - telefono kamera

„ZTE Axon 7

„ZTE Axon 7" kamera

Vienas paprasčiausių būdų atskirti flagmaną nuo „flagmanų žudiko” - išbandyti kameras. Bent jau šiuo metu šis aspektas yra tai, ko pigesnių telefonų gamintojams nepavyksta įvaldyti. Deja, „ZTE Axon 7” nėra išimtis.

Iš pirmo žvilgsnio, viskas atrodo labai neblogai. Telefonas naudoja 20MP „Samsung ISOcell“ sensorių. Taip, antro sensoriaus nėra, bet 2016 metų viduryje konkurentai jo taip pat neturėjo. Kalbant apie fotografiją prie gero apšvietimo, telefono kamerai praktiškai neturiu jokių priekaištų. Autofokusas veikia tiksliai ir greitai, o ir pati nuotraukų kokybė labai gera. Spalvos šiek tiek paryškintos, nuotrauka šiek tiek pašviesinta, bet viskas normos ribose, džiugina detalumas. Visgi prietema yra didžiausias šios kameros priešas. Prastame apšvietime padarytos nuotraukos itin stipriai pašviesinamos ir itin iškreipiamas baltos spalvos balansas.

Kameros aplikacija labai stipriai primena iOS, netgi sakyčiau, tai gana įžūli kopija. Visgi funkcionalumo jai netrūksta. Yra galimybė daryti „Live Photo” (tokia pati funkcija kaip ir iOS), kurti „Timelapse”, filmuoti sulėtintą vaizdą 240 kadrų per sekundę greičiu, fotografuoti panoramą, „Super night” ir „Manual” režimai bei galimybė fotografuoti RAW formatu.

Kalbant apie filmavimą, tai yra galimybė fotografuoti 4k@30fps (H.264 ir H.265) 1080@60fps. Filmavimui didelių priekaištų neturiu, bet jis vėlgi nenustebino. Optinė stabilizacija veikia labai gerai, video būna detalūs, spalvingi, bet kartas nuo karto pasimeta fokusas ir tenka jį atstatyti rankiniu būdu.

Priekinė kamera yra 8MP ir siūlo gana platų kampą. Visgi daugiau nieko ypatingo nėra - geroms nuotraukoms reikia gero apšvietimo ir nedrebančios rankos.

Kalbant apibendrintai, telefono kamera yra eilinė ir neišsiskirianti, o dėl to labiausiai kaltas netobulas nuotraukų apdorojimo algoritmas.

„ZTE Axon 7” apžvalga - telefono baterija

„ZTE Axon 7" baterija

Turbūt daugeliui jau teko girdėti apie neįtikėtino dydžio baterijas turinčius kiniškus telefonus. Deja, „ZTE Axon 7” nėra vienas jų. Telefone naudojama praktiškai standartinio 3250 mAh baterija.

Iš pradžių norėčiau pagirti „MiFavor UI” programinę įrangą už tai, kad ji sugeba pasakiškai suvaldyti procesus, kai telefonas nenaudojamas - pavyzdžiui, per naktį nukrenta viso labo pora procentų. Tiesa, tai vienintelis teigiamas dalykas, kurį galiu pasakyti apie prietaiso tarnavimą.

Žinote, 3250 mAh gal ir nėra daug, bet tai jokiu būdų nėra mažai, bet naudojantis telefonu jausmas buvo toks, jog jame buvo mažiausiai perpus mažesnė baterija. Kad ir ką bedaryčiau - žiūrėčiau video „YouTube”, skaityčiau naujienas ar tiesiog klausyčiausi muzikos - baterijos procentai krisdavo akyse. Tiesą pasakius, tai pirmas tokios baterijos talpos išmanusis telefonas, kuris neištverdavo mano darbo dienos ( 5h įjungto ekrano laiko).

Ilgai ieškojau priežasčių, netgi 2 kartus dariau gamyklinių duomenų atkūrimą, bet niekas nepadėjo, todėl priėjau išvadą, jog dėl prasto baterijos laikymo kaltas QHD raiškos ekrano ir „Snapdragon 820” duetas. Kadangi dauguma konkurentų, naudojančių šį procesorių, diegia žemesnės raiškos ekranus, lustas gali dirbti mažesniu taktiniu dažniu ir leisti telefonui veikti bent valanda ilgiau.

Apgailėtiną situaciją iš dalies taiso greito krovimo palaikymas. Su dėžutėje pridėtu, „Qualcomm Quck Charge 3.0" standartą palaikančiu įkrovikliu telefonas nuo 15% iki 100% pasikrauna maždaug per 1h 15min.

„ZTE Axon 7” apžvalga - ar verta pirkti?

Žinote, kuo mane nustebino šis išmanusis? Tai pirmasis kiniškas telefonas, kuriame nesijautė, jog gamintojas stengėsi sutaupyti ir sutilpti į tam tikrą kainos kategoriją. „ZTE“ pasamdė žinomą kompaniją telefono dizainui kurti, įdėjo tuo metu geriausią jiems prieinamą ekraną, flagmanišką aparatinę dalį ir nuostabią audio „geležį”, netgi kameros sensorius nebuvo prastas. Taip, galbūt ne visi sumanymai pasiteisino, bet tai įvyko ne dėl noro sutaupyti, o dėl gamintojo nepatyrimo.

Už maždaug 200 eurų tai bene geriausias ir originaliausias pasirinkimas muzikos mėgėjams ar žmonėms, ieškantiems antro telefono. Deja, „ZTE Axon 7” dėl prasto baterijos tarnavimo negaliu rekomenduoti itin aktyviems vartotojams.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas