„Samsung“ lyderystė: kodėl gamintojas yra gyvybiškai svarbus kitoms kompanijoms?

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2020-08-01
„Samsung“ lyderystė: kodėl gamintojas yra gyvybiškai svarbus kitoms kompanijoms?
0 Pasidalinimai
640 Peržiūros

Vienas didžiausių vardų išmaniųjų telefonų rinkoje yra „Samsung“. Ši kompanija kasmet pagamina daugybę įvairiausių telefonų – nuo brangiausių flagmanų iki itin pigių produktų, kurie yra prieinami daugeliui. Tačiau Pietų Korėjos milžinė galėtų sėkmingai gyvuoti net ir negamindama įrenginių, kuriuos daugelis mūsų naudoja kiekvieną dieną.

„Samsung“ gamina daugybę įvairiausių komponentų, kurie yra naudojami kitų kompanijų telefonuose, planšetėse ar kituose panašiuose įrenginiuose. Kone kiekvienas išmanusis, nepaisant to, kuri kompanija jį pagamino, turi bent keletą dalių, kuriuos būtų pagamintos būtent „Samsung“ gamyklose. Ir to pilnai pakaktų, jog ši milžinė galėtų sėkmingai generuoti ne tik didžiules pajamas, tačiau ir pelną.

Pradėkime nuo išmaniųjų telefonų ekranų. Jeigu žvelgsime į rinkoje esančius aukščiausios klasės įrenginius – daugelis jų naudos „Samsung“ pagamintus AMOLED ekranus. Ir labai toli žvalgytis nereikėtų, net ir aršiausi konkurentai naudoja Pietų Korėjos kompanijos pagamintus ekranus. Menka paslaptis, jog „Apple“ kuriamuose telefonuose naudojami būtent „Samsung“ ekranai.

Vienas didžiausių „Samsung“ konkurentų telefonams skirtų ekranų rinkoje yra LG, tačiau jų siūlomi OLED ekranai niekaip negali prilygti tam ką gali pasiūlyti „Samsung“. Besidomintiems išmaniųjų telefonų rinkos naujienomis, tikriausiai, yra tekę girdėti „Google Pixel 2 XL“ flagmanų istorijas, kurios susiję su ekranais. Tai tik dar kartą įrodo, kad „Samsung“ yra absoliutus telefonų ekranų rinkos lyderis, tačiau tai toli gražu nėra viską ką gali pasiūlyti šis gamintojas.

„Samsung“ taip pat kuria geriausius rinkoje atminties lustus , taip pat ir geriausius atminties valdiklius ir su tuo susijusią programinę įrangą. Tai taip pat labai svarbus išmaniųjų telefonų komponentas, kuris užtikrina, jog Jūsų telefonas veiktų kuo sparčiau. Ir vėl, „Samsung“ sukurtus sprendimus rasime daugybėje įrenginių, tarp jų, žinoma, ir „Apple“ kuriamuose telefonuose. Ir net nėra svarbu ar mes kalbame apie operatyviąją (RAM) atmintį arba apie vidines talpyklas.

Pietų Korėjos milžinė savo produktus kuo puikiausiai realizuoja ne tik telefonuose, tačiau ir tokiuose įrenginiuose kaip „Raspberry Pi“. „Samsung“ atmintines rasime ir kompiuteriuose, o daugelis jų naudoja ne tik RAM lustus, sukurtus šio gamintojo, tačiau ir kietuosius diskus ir pan. Jeigu turite stacionarų kompiuterį, tai labai tikėtina, kad ir jo monitorius yra pagamintas „Samsung“. Ar ne?

Daugeliui „Samsung“ pavadinimas skamba kaip išmaniųjų telefonų, televizorių ar skalbimų mašinų gamintojo, tačiau iš tikrųjų ši kompanija yra gerokai didesnė nei Jūs galvojate. „Samsung“ yra vienas didžiausių komponentų gamintojų visame pasaulyje, o didžiulė dalis bendrovės pajamų atkeliauja būtent iš įvairiausių komponentų gaminimo kitoms technologijų kompanijoms.

Žinoma, „Samsung“ šioje srityje nėra vienintelė. LG veikia panašiu principu ir gamina taip pat daugybę įvairių komponentų. Pavyzdžiui, jeigu naudojate „Samsung“ telefoną, tai jame greičiausiai rasite būtent LG pagamintą bateriją. Ir nors išmaniųjų įrenginių rinkoje yra daugybę kompanijų, tačiau niekas iš esmės negali prilygti „Samsung“, kuris kuria ne tik vienus geriausių telefonų rinkoje, bet tuo pačiu aprūpina gausybę kitų kompanijų produktų įvairiausia geležimi.

Šiame tekste apžvelgti du komponentai – ekranai ir atminties lustai. Abiejų šių kategorijų produktai iš „Samsung“ yra tokie geri, jog juos renkasi net ir „Apple“. Niekam ne paslaptis, kad ši JAV kompanija itin smarkiai siekia sumažinti išlaidas ir padidinti pelningumą, tačiau nepaisant to, vis tiek renkasi „Samsung“ produktus. Aukščiausiai kokybės reikalavimai neleidžia į „iPhone“ flagmanus montuoti kažką kito, nei „Samsung“ ekranus.

Net nereikėtų abejoti, jog pačius geriausius komponentus rasime ir tuose pačiuose „Samsung“ telefonuose. Geriausi ekranai, atminties lustai ir daugelis kitų komponentų. Ir nors „Samsung“ pastaruoju metu sulaukia kritikos dėl „Exynos“ lustų, kurie naudojami daugelyje Europos rinkai skirtų įrenginių, tačiau nepaisant to, ši kompanija yra viena rinkos lyderių. O ar Jūs naudojate „Samsung“ sukurtus telefonus? Jeigu taip, tai kokį modelį šiuo metu naudojate? O galbūt renkatės kitų gamintojų telefonus?

Šaltinis: androidcentral.com

Parašyti komentarą