„Xiaomi” saugos vartotojus nuo mikrobų: „Xiaomi Mi 10 Ultra” superflagmane tam bus skiriama daug dėmesio

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-08-09
„Xiaomi” saugos vartotojus nuo mikrobų: „Xiaomi Mi 10 Ultra” superflagmane tam bus skiriama daug dėmesio
0 Pasidalinimai
971 Peržiūros

„Xiaomi” netrukus planuoja išleisti kur kas įspūdingesnę ir stipriai patobulintą savo dabartinio flagmano versiją - „Xiaomi Mi 10 Ultra”. Tai turėtų būti pirmasis išmanusis su po ekranu įmontuota asmenukių kamera, o praktiškai visą jo nugarėlė nusės gigantiški kamerų moduliai (apie šį telefoną plačiau galite paskaityti šiame mūsų straipsnyje). Vis dėlto „Xiaomi Mi 10 Ultra” bus ypatingas ir tuo, jog gamintojas itin didelį dėmesį skirs mikrobų kontrolei ir infekcijų prevencijai.

Apie tai pranešė kompanijos įkūrėjas ir dabartinis generalinis direktorius Lei Jun, „Weibo” platformoje anonsavęs, kad „Mi 10 Ultra” vartotoją pasieks su gamykliškai užklijuota antibakterine apsaugine ekrano plėvele, o pakuotėje bus pridedamas antibakterine danga padengtas dėklas.

Pasak įvairių šaltinių, dangai naudojami sidabro jonai, pramonėje jau ilgą laiką žinomi dėl savo antimikrobinių savybių. Sidabro jonai suardo mikrobo DNR ir neleidžia jam dauginti bei atlikti įvairių kitų gyvybinių funkcijų.

Kodėl bendrovė imasi tokio veiksmo? Greičiausiai tai daryti skatina besitęsianti COVID-19 pandemija, privertusi visuomenę rimtai susirūpinti rankų higiena. Visgi yra vienas kabliukas - Lei Jun kalba tik apie antibakterinę, o ne apie antimikrobinę dangą, kas teoriškai reiškia, jog ji neapsaugos nuo plintančio koronaviruso dauginimosi ant telefono paviršiaus ir veiks tik bakterijas.

Žinoma, tai irgi yra nemažas pliusas, tačiau kyla klausimas, ar „Xiaomi” generalinis direktorius tikrai savo „Weibo” įraše nepadarė klaidos - galbūt omenyje turėta antimikrobinė danga? Kaip ten bebūtų, sidabro jonai neigiamai veikia ir virusus, tad jei ten išties bus naudojama ši technologija, vartotojai iš to vis tiek išloš.

Kita vertus, „Xiaomi” tikrai nėra pirmoji, sugalvojusi pasirūpinti tokiu sprendimu. Ją aplenkė prieš keletą dienų „Galaxy Note20” seriją pristačiusi „Samsung”, pirkėjams jau spėjusi pasiūlyti antimikrobine danga padengtus dėkliukus. 

Greičiausiai galime tikėtis, jog koronaviruso pandemijos fone tokie ir panašūs sprendimai taps standartu, o ne malonia išimtimi, tad bene daugiausiai kartų per dieną paliečiami mūsų daiktai taps kur kas švaresni ir nebebus pavojingų infekcijų šaltiniais.


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Xiaomi Mi 10 Ultra

Aliexpress