„YouTube“ mažina kokybę visiems: laikini pasiekimai palies ne tik europiečius, bet ir visus kitus

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2020-03-25
„YouTube“ mažina kokybę visiems: laikini pasiekimai palies ne tik europiečius, bet ir visus kitus
0 Pasidalinimai
171 Peržiūros

Dar praėjusią savaitę rašėme, jog „YouTube“, kaip ir dauguma kitų panašaus tipo platformų, nusprendė sumažinti numatytąją vaizdo transliavimo kokybę iki 480p raiškos. Tiesa, iš pradžių šis pakeitimas lietė tik europiečius, o toks sprendimas buvo priimtas siekiant užtikrinti stabilų interneto veikimą regione.

Įsismarkaujantis COVID-19 virusas privertė „YouTube“ vadovus praplėsti regionų sąrašą ir nuo dabar žemesnės kokybės vaizdo įrašai bus rodomi visame pasaulyje.  Teigiama, jog atlikus pakeitimus Europos regionui, platformos vadovai pastebėjo vos keletą didesnių serverio apkrovų.

„Praėjusią savaitę, mes laikinai nustatėme žemesnę kokybę visiems vaizdo įrašams „YouTube“ platformoje Europoje, Jungtinėje Karalystėje bei Švedijoje. Atsižvelgiant į globalų šios krizės pobūdį, mes išplečiame šiuos pokyčius visame pasaulyje, pradedant nuo šiandienos“,- teigia „YouTube“ atstovai.

Tiesa, tokie pakeitimai nereiškia, jog Jūs negalite žiūrėti ir aukštesnės kokybės vaizdo įrašų. „YouTube“ pakeitė tik standartinę kokybę, tačiau jeigu norite žiūrėti aukščiausios įmanomos kokybės įrašus – Jums tereikia tai pasikeisti rankiniu būdu.

Dauguma vaizdo įrašų transliavimo platformų tokių veiksmų ėmėsi po to kai socialiniame tinkle „Twitter“ pasireiškė eurokomisaras Thierry Bretonas. Pastarasis išplato pranešimą, kuriame prašoma naudoti mažiau interneto duomenų kol regione siautėja pandemija. Pagrindinis to tikslas yra užtikrinti sklandų interneto veikimą šiais sunkiais mėnesiais. Tiesa, dauguma platformų laikinus pakeitimus pritaikė tik Europoje.

Verta paminėti ir tai, jog „Netflix“ atlikti paskaičiavimai rodo, kad analogiški pakeitimai sumažins srautą visuose Europos tinkluose maždaug 25 proc. Tikėtina, kad „YouTube“ sprendimas taip pat turėtų smarkiai prisidėti prie to, jog sumažinti interneto srautus Europoje. Apie išaugusį interneto srautą jau kalba ir dauguma didžiųjų interneto tiekėjų, o kai kuriose šalyse dėl milžiniškų srautų buvo pastebėti ir veiklos sutrikimai.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
Kodėl išmanieji telefonai nenaudoja saulės energijos? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kuo skiriasi „Qualcomm Snapdragon“ nuo „Mediatek“, kuris geresnis ir ką reikėtų rinktis? Autorius: Admin
Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin
Straipsnis
„Essential PH-1" - kas tai per telefonas ir ką apie jį reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga