Kur ritasi pasaulis: Kinijoje pagaminti BMW automobiliai tuoj pasieks Europą

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-11-21
Kur ritasi pasaulis: Kinijoje pagaminti BMW automobiliai tuoj pasieks Europą
0 Pasidalinimai
15421 Peržiūros

„Mercedes-Benz” ar BMW sedanai, pageidautina juodos arba pilkos spalvos, jau dešimtmečius laikomi vokiškos kokybės ir inžinerijos kruopštumo simboliu. Iki smulkmenų nugludintas salonas, puikiai tarpusavyje derantys mazgai ir sudėtingos technologijos praeityje stipriai kontrastavo su azijietiška technika bei buvo laikoma etalonu rinkoje. Tiesą sakant, minėtų vokiškų automobilių vairuotojai būtų sunkiai galėję net susapnuoti, kad jų transporto priemonės galėtų išriedėti pro gamyklos vartus ne Vokietijoje ar bent jau Austrijoje, o kur nors toli Rytuose. Tačiau šie laikai, panašu, eina į pabaigą - kitąmet europiečiai važinės Kinijoje pagamintais BMW.

Įspūdis, jog BMW gamybą vykdo tik Vokietijoje, Austrijoje ar JAV, jau keletą metų yra klaidingas. Bendrovė jau kurį laiką Kinijoje turi du didelius automobilių fabrikus, mokslinių tyrimų centrą bei variklių gamyklą, kurie iki šiol tenkino itin stipriai augančią Kinijos prabangių automobilių rinką. Tiesą sakant, visi BMW pajėgumai Šiaurės Rytų Kinijoje jau kurį laiką yra kur kas didesni nei Europoje ar bet kurioje kitoje šalyje, tiesiog jie ilgą laiką buvo skirti tenkinti tik Kinijos poreikiams ir dėl suprantamų stereotipinių priežasčių nebuvo pernelyg aktyviai viešinami.

Vis dėlto šiuo metu sparčiai didėjant vietinei automobilių paklausai, BMW nusprendė dar labiau išplėsti savo gamyklą Shenyang mieste, kas leistų padidinti per metus pagaminamų automobilių skaičių iki net 650 000. Tiesa, gamybos pajėgumų plėtra turi ir kitą tikslą - planuojama, jog čia pagamintos transporto priemonės jau kitąmet bus eksportuojamos į Europą ir Jungtines Valstijas.

Pirmuoju Kinijos eksporto modeliu turėtų tapti elektrinis visureigis „BMW iX3”, kuris Europoje kainuos maždaug 65 tūkstančius eurų.

Kita vertus, pykti ant BMW nevertėtų - Kinijoje savo gamyklas turi praktiškai visi garsiausi automobilių gamintojai, tad tik laiko klausimas, kada Kinijoje surinktos transporto priemonės pradės riedėti Europos keliuose. Štai prieš dvejus metus milžinišką gamyklą Kinijoje atidarė ir vertingiausia pasaulio automobilių kompanija „Tesla”, joje surinkinėjanti visiems puikiai pažįstamus „Tesla Model 3”. Tai rodo, jog net ir solidžiausios automobilių rinkos bendrovės ieško būdų vartotojams pasiūlyti savo gaminius pigiau bei patenkinti milžinišką paklausą.

Vargu, ar tai reiškia, jog nuo šiol jų automobiliai bus prastesnės kokybės, nes šiais laikais tai lemia ne gamybos vieta, o kokybės kontrolės procesai. Taigi, netrukus teks atsikratyti stereotipų apie prastos kokybės kinišką produkciją ir susitaikyti, kad kaip ir didžioji dalis elektronikos, taip ir automobiliai šiais laikas bus gaminami tolimuosiuose Rytuose, nepriklausomai nuo jų kainos ar gamintojo.

Tuo metu pačioje Kinijoje sparčiai auga ne tik prabangių, bet ir elektrinių automobilių populiarumas. Neseniai skelbėme, jog šalies geriausiai parduodamų elektrinių automobilių tope jau trečią mėnesį iš eilės pirmauja keturių tūkstančių eurų nekainuojantis mažylis, kuriam populiarumu neprilygsta net „Tesla” (plačiau skaitykite čia).


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Straipsnis
Kuo skiriasi „Qualcomm Snapdragon“ nuo „Mediatek“, kuris geresnis ir ką reikėtų rinktis? Autorius: Admin
Naujiena
Kinijos kompanija „Bluboo“ taip pat kuria pirštų antspaudų jutiklį ekrane Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Oukitel“ paskelbė išmaniojo su 11000 mAh talpos baterija specifikacijas bei konkursą (VIDEO) Autorius: Lukas Snarskis
Patarimas
Penki dalykai, kuriuos norėsite pakeisti tik įsigiję naują išmanųjį telefoną Autorius: Admin
Naujiena
„ZTE“ planuoja kurti antros kartos „ZTE Axon M“ išmanųjį telefoną su dviem ekranais Autorius: Artūras Nalivaiko
Naujiena
Trys naujausi „Sony“ išmanieji telefonai jau pasiekė ir Europą Autorius: Artūras Nalivaiko

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei Mate 20 Pro“ apžvalga