Tinkamai pasirūpinkite savo televizoriumi: svarbiausi žingsniai ir kaip išvengti nepageidaujamų remonto išlaidų?

TopCom.lt

2022-03-16, 15:10 (atnaujinta 2022-09-28, 10:39)

2 komentarai (-ų)
Tinkamai pasirūpinkite savo televizoriumi: svarbiausi žingsniai ir kaip išvengti nepageidaujamų remonto išlaidų?

Skirdami bent truputį laiko televizoriaus priežiūrai, galite išvengti nepageidaujamų remonto išlaidų, o svarbiausia – prailginti plokščiaekranio televizoriaus tarnavimo laiką. Dažnai pamirštame tokius elementarius dalykus, kaip pavyzdžiui – išjungti televizorių prieš einant miegoti. Nesusimąstome, jog elektros įtampos svyravimai neigiamai veikia vidaus grandines. Pamirštame, kad dulkės – elektroninės įrangos priešas Nr. 1. Jos gali sukelti trumpąjį jungimą ir nepataisomai sugadinti televizorių. Kad viso to išvengtumėte, pateikiame Jums svarbiausius patarimus, kaip prižiūrėti savo televizorių.

Reguliariai išjunkite televizorių

Televizoriaus gyvavimo ciklas yra maždaug 65 tūkst. valandų. Visgi. Jeigu įjungę televizorių atliekate pašalinius darbus arba net einate miegoti, ilgainiui šis procesas tampa įpročiu. Dėl to trumpėja televizoriaus tarnavimo laikas. Gali būti ir taip, kad naujutėlaičio televizoriaus remontas bus reikalingas jau po dvejų metų. Tačiau, panašių nepageidaujamų išlaidų galite išvengti labai paprastai: tiesiog išjunkite televizorių, kuomet jo nežiūrite.

Naudokite įtampos reguliatorių arba apsaugos nuo viršįtampių įrenginį

Elektroniniams įrenginiams, ir žinoma televizoriams, labai kenkia elektros įtampos svyravimai. Tai gali atsitikti staiga nutrūkus ir vėl atsiradus elektros energijos tiekimui, arba perkūnijos atveju. Tačiau įtampos svyravimai gali nutikti ir nepertraukiamo elektros energijos tiekimo metu. Kad viso to išvengtumėte, rekomenduojame įsigyti reguliatorių. Šis įrenginys padės apsaugoti ne tik televizorių, bet ir kitą jūsų elektroninę įrangą, pavyzdžiui kavos aparatą, arba stacionarų kompiuterį. Taipogi rekomenduojame įsigyti apsaugos nuo viršįtampių įtaisą, kuris dar yra ir ganėtinai ekonomiškas.

Optimalus ekrano ryškumas

Labiausiai rekomenduotina visuomet nustatyti optimalų televizoriaus ekrano ryškumą. Tai ne tik prailgins plokščiaekranio televizoriaus tarnavimo laiką, tačiau ir gerokai mažiau vargins jūsų akis.

Tinkamas kontrasto naudojimas

Nuolat naudojant aukšto lygio kontrastą, trumpėja jūsų plokščiaekranio televizoriaus tarnavimo laikas. Per kelerius metus neišvengiamai suprastės ir vaizdo kokybė, nes apdorojant aukštą kontrastą sunaudojama daugiau energijos, todėl šiuo atveju patartina bent retkarčiais pakeisti kontrasto nustatymus.

Televizoriams taip pat reikia kvėpuoti

Plokščiaekranius skystųjų kristalų televizorius rekomenduojama naudoti gerai vėdinamose patalpose, nes vartodami elektros energiją jie išskiria daug šilumos. Geriausia televizorių laikyti atviroje erdvėje, kurioje nesikaupia daug drėgmės. Tokiu atveju televizorių išjungus jis pats savaime atvės greičiau, o darbinio režimo metu, ne taip stipriai įkais vidinė grandinė, todėl jūsų televizorius tarnaus ilgiau.

Aštrius daiktus laikykite kitoje patalpoje

Aštrūs, kieti ir smailūs daiktai, tiesiog elementaraus neapdairumo ar atsitiktinumo dėka gali lengvai pažeisti jūsų televizorių, o ploniems LCD plokščiaekraniams televizoriams gali padaryti dar daugiau žalos. Tokiu atveju neliks nieko kito, kaip tik televizorių remontas. Kad to išvengtumėte, kietus ir aštrius daiktus nuo televizoriaus paprasčiausiai laikykite kiek galima atokiau.

Nepamirškite nuvalyti savo televizorių

Televizorių valymui rekomenduotina naudoti aukštos kokybės priežiūros (šiuo atveju valymo) produktus. Ant televizoriaus nuolat kaupiasi dulkės, kurios įtakoja vaizdo kokybę. Labai svarbu atsiminti – valydami plokščiaekranį televizorių nenaudokite vandens! Tam yra saugios, antistatinės elektros įrangos bei technikos valymo priemonės.

Išsiurbkite dulkes

Kaip žinia, dulkės nusėda ne tik ant jūsų televizoriaus, tačiau labai sėkmingai kaupiasi ir jo viduje. Dėl to jūsų televizorius ilgainiui gali pradėti veikti lėčiau, o tuomet bus reikalingas ir televizoriaus remontas. Dulkes išsiurbti galite naudodami buitinius siurblius.

Venkite žemos temperatūros

Dėl žemos temperatūros susidaro kondensatas, kuris gali prasiskverbti į svarbias televizoriaus vidinės konstrukcijos dalis. Rekomenduotina nejungti televizoriaus esant žemai temperatūrai, kad išvengtumėte papildomų nemalonumų.

2 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

Pranešimas spaudai

2024-04-17, 19:54

0 komentarų

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Dėka lengvos bei kompaktiškos konstrukcijos, objektyvas ne tik užtikrina aukščiausią vaizdų kokybę, tačiau ir yra patogus nešioti.

Naujasis objektyvas pasižymi didele raiška, puikiu bokeh efektu ir greitu, tiksliu, tyliu automatiniu fokusavimu. Įspūdingai lengvas, 409 g sveriantis objektyvas lengvai nešiojamas, todėl galite lengvai mėgautis kasdieniu fotografavimu, iš perspektyvos, kurią galima išgauti tik naudojant plačiakampį objektyvą.

Objektyvas turi tą patį filtro skersmenį, darbines savybes ir yra beveik tokio pat dydžio bei svorio kaip ir 2024 m. vasario mėn. paskelbtas „FE 24-50mm F2.8 G“, todėl lengva fotografuoti fotoaparatą laikant tiek rankose, tiek naudojant stabilizatorių.

„FE 16-25mm F2.8 G“ praplečia tiek fotografijos tiek videografijos galimybes fiksuojant įvairias scenas, pavyzdžiui kraštovaizdžius, architektūrą ar portretus.

Pagrindinės FE 16-25mm F2.8 G savybės

  • Kompaktiškas ir lengvas dizainas su naujausia optine ir mechanine konstrukcija.

  • Filtro skersmuo φ67 mm, didžiausias skersmuo 74,8 mm, ilgis 91,4 mm, svoris apie 409 g.

  • Efektyviai išdėstant tris ypač mažos dispersijos stiklus ir keturis asferinius lęšius, įskaitant vieną mažos dispersijos asferinį lęšį, sumažinamos įvairios aberacijos, pvz., chromatinė aberacija, ir pasiekiamas aukštos skiriamosios gebos vaizdas nuo ekrano centro iki kampo.

  • 11 lapelių žiedinė diafragma ir sferinių aberacijų optimizavimas užtikrina gražų bokeh efektą, kuris yra skiriamasis „Sony G“ objektyvų bruožas.

  • Labai gera fotografavimo stambiu planu geba - mažiausias fotografavimo atstumas yra 0,18 m, o didžiausias didinimas - 0,20x.

  • Įmontuoti du linijiniai varikliai leidžia greitai, tiksliai, bei tyliai fokusuoti net ir greitai judančius objektus. Taip pat palaikomas greitas, nepertraukiamas fotografavimas su AF/AE sekimu iki maždaug 120 kadrų per sekundę kartu su α9 III pilno kadro veidrodiniu fotoaparatu. Sklandus sekimas net ir filmuojant 4K120p/FHD240p didelės kadrų spartos vaizdo įrašus, kuriems reikia tikslaus fokusavimo. Naudojant rankinį fokusavimą, linijinis atsakas leidžia tiksliai išgauti aukštos kokybės vaizdą.

  • Kvėpavimo kompensacija leidžia stabilizuoti vaizdą filmuojant.

  • Suderinamas su α serijos fotoaparato vaizdo stabilizavimo funkcija „Active mode“, pasiekiamas aukštas vaizdo stabilizavimo efektas.

  • Ypač patogus valdymas naudojant fokusavimo išlaikymo mygtuką, diafragmos žiedą, diafragmos paspaudimo įjungimo / išjungimo jungiklį ir fokusavimo režimo jungiklį.

  • Sukurtas taip, kad būtų atsparus dulkėms ir drėgmei, padengtas fluoro danga, neleidžiančia purvui prilipti prie priekinio objektyvo paviršiaus.

Kaina ir prieinamumas

Naująjį FE 16-25 mm F2,8 G bus galima įsigyti xx m. už maždaug xxx. Jį parduos „Sony“ įgaliotieji platintojai visoje Europoje.

Čia galima rasti įvairių išskirtinių istorijų, vaizdo įrašų ir įdomaus naujo turinio, nufilmuoto naujausiais fotoaparatais ir kitais „Sony“ gaminiais. „Sony“ Europos fotografijos centras prieinamas 22 kalbomis, jame pateikiamos naujienos, konkursai ir naujausias „Sony“ renginių kiekvienoje šalyje sąrašas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas