„Apple” įrenginiuose „Xbox” debesijos žaidimų paslaugos nebus: prisidengiama taisyklių pažeidimais

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-08-09
„Apple” įrenginiuose „Xbox” debesijos žaidimų paslaugos nebus: prisidengiama taisyklių pažeidimais
0 Pasidalinimai
183 Peržiūros

Rugsėjo 15 dieną „Microsoft” ketina pristatyti atnaujintą „Xbox Game Pass Ultimate” narystę kartu su „Project xCloud” debesijos paslauga, kuri leis už nedidelį prenumeratos mokestį konsolių žaidimus žaisti telefonuose ir planšetėse, tiesiog prisijungus prie interneto - panašiai kaip transliuojame filmus „Netflix” paltformoje. Blibioteka apims daugiau nei 100 populiariausių žaidimų, tarp kurių bus tokios žinomos franšizės kaip „Forza”, „Halo” bei jau klasika tampantys „The Witcher 3” ir „GTA 5”. Deja, šia revoliucine paslauga galės pasinaudoti tik Android įrenginių savininkai, kadangi „Apple” prieš šią iniciatyvą stojasi piestu.

Kupertino milžinė nesiruošia leisti, kad „Project xCloud” atsidurtų „App Store”, kadangi ji pažeidžia programėlių parduotuvės taisykles. „Apple” visada siekė, kad „App Store” būtų saugi ir kokybiška platforma, todėl kiekviena aplikacija prieš ją patalpinant yra akylai patikrinama, siekiant užtikrinti puikią veikimo kokybę ir saugumą. „Project xCloud” atveju, neva, to nebūtų galima atlikti, nes „Apple” turėtų peržiūrėti kiekvieną iš daugiau nei 100 platformoje siūlomų žaidimų ir procesą kartoti, vos pasirodžius naujam. Kitaip tariant, bendrovė nori patikrinti kiekvieną žaidimą, kuris pasirodo „iPhone” ar „iPad” ekrane, nepaisant to, ar jis yra fizinėje įrenginio atmintinėje, ar transliuojamas iš serverio, kaip „Project xCloud” atveju.

Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad „Apple” analogiškos politikos laikosi ir analogiškų paslaugų - „Google Stadia” bei „Nvidia GeForce Now” - atveju, tad nėra taip, jog įmonė bandytų specialiai kišti pagalius į ratus „Microsoft”.

Be abejonės, „Microsoft” tokiu konkurentų sprendimu yra labai nepatenkinta, kadangi didelė „Xbox” gerbėjų ir paslaugų prenumeratorių bazė yra Jungtinėse Valstijose, kur „Apple” mobilieji įrenginiai tiesiog begėdiškai dominuoja. Tačiau programinės įrangos gigantė nesiruošia taip lengvai pasiduoti ir sukandusi ieško sprendimo - gali būti, jog kiekvienas platformos žaidimas išties bus pateikiamas „Apple” sertifikavimui.

Visgi tokia situacija džiaugiasi kai kurių Android įrenginių gamintojai. Pavyzdžiui, „Samsung” aktyviai dirba su „Microsoft”, siekdama papildomai optimizuoti „Project xCloud” naujai pristatytai „Galaxy Note20” flagmanų serijai bei nemokamai padovanoti 3 mėnesių paslaugos prenumeratą iš anksto užsisakiusiems šiuos telefonus.


Parašyti komentarą