Ar „Lootboxes“ atėjo galas? EA paduota į teismą dėl savo veiksmų

Ar „Lootboxes“ atėjo galas? EA paduota į teismą dėl savo veiksmų

Rokas Gaidys

2020-08-19, 15:15

Pastarųjų metų praktika rodo, kad neretai žaidimuose esantys pirkimai atneša daugiau pelno gamintojams, nei pačių kopijų pardavimai. Vadinamosios „lootboxes“ kūrėjams neša milijoninius pelnus, o neretai jos yra pavadinamos azartinių žaidimų atmaina. Jau kurį laiką sklandė kalbos apie griežtesnę JAV kontrolę šiuo klausimu, tačiau realių rezultatų tame nėra iki šiol. Tokiomis funkcijomis dažniausiai pasižymi vadinamieji sporto simuliatoriai (FIFA, NBA 2K), „battleroyale“ ar „MOBA“ žanro žaidimai. Būtent vieni iš kūrėjų buvo visai nesenai paduoti į teismą, dėl tokių savo veiksmų.

cristiano-ronaldo-fifa-18-walkout-celebration

Sutaupykite net 102€ pirkdami Roidmi Eve Plus robotą-siurblį

Oficialus ieškinys buvo iškeltas prieš Amerikos milžinę „Electronic Arts“, kuriame yra teigiama, jų projektuose esantis rėžimas „Ultimate Team“ pažeidžia azartinių žaidimų įstatymą. Pasak „VGC“ ieškinį pateikė Kevin‘as Ramirez‘as, kuris atstovauja dar 100 asmenų Kalifornijos valstijoje ir kuriame yra reikalaujama atlyginti jiems padarytą žalą, kuri siekia 5 milijonus JAV dolerių.

1331696023953_2

Pasak iškeltos bylos „EA“ kuria priklausomybę vartotojams ir taip generuoja milžinišką pelną. Pats Ramirez‘as teigia, kad šio žaidimų „FIFA“ ir „Madden“ „Ultimate Team“ režimuose nuo 2011 metų išleido daugiau nei 600 dolerių. Taip pat jis teigia, kad naudojant realius pinigus „Ultimate Team“ kortelių pirkimui yra viso labo sudaroma galimybė visiškai atsitiktine tvarka laimėti vertingų žaidėjų korteles. Šitas ieškinys, pagal Kalifornijos valstybės nelegalių azartinių žaidimų įstatymą yra apibūdinamas kaip azartinis lošimas. Įstatyme teigiama, kad mašina ar prietaisas, kurio laimėjimas yra lemiamas šanso yra traktuojamas kaip azartinis.

madden_nfl_20_ultimate_team_guide_9

Ieškovą atstovauja ta pati įmonė, kuri taip pat vykdo panašaus pobūdžio bylą prieš „Apple“. Kol kas nėra aišku ar „nukentėjusieji“ laimės bylą, bet tai yra ne pirmas kartas kai dėl naudojamų „lootboxes“ įmonės yra paduodamos į teismą. Tačiau tokių atvejų vis daugėja ir visi vartotojai ir gamintojai turėtų apsvarstyti ar verta rizikuoti su tokio pobūdžio lošimais.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas