Saugokis, „Google”? „Apple” galimai kuria nuosavą paieškos sistemą

Ignas Petrikonis

2020-08-29, 13:30 (atnaujinta 2022-12-07, 13:09)

0 komentarų
Saugokis, „Google”? „Apple” galimai kuria nuosavą paieškos sistemą

„Google” vardas daugeliui mūsų jau spėjo tapti paieškos variklio sinonimu. Draugams, kolegoms ir kitiems asmenims mes siūlome ne „paieškoti informacijos internete”, bet pasigūglinti, šį puslapį netgi esame nusistatę savo naršyklėse kaip pagrindinį ir labai nenoriai naudojamės „Bing” ar „Yahoo”. Tačiau tokia situacija netenkina neseniai įspūdingą 2 trilijonų JAV dolerių vertę pasiekusios ir vertingiausia pasaulio kompanija pripažintos „Apple”. Neseniai pasipylė spekuliacijos, jog Kupertino milžinė kuria nuosavą paieškos variklį.

Prieš porą dienų internetinėje erdvėje įvairūs programinės įrangos kūrėjai ir kiti specialistai pradėjo vienas po kito skelbti apie savo svetainėse stebimą išaugusį „Applebot” aktyvumą. „Applebot” yra „Apple“ automatizuota žiniatinklio dokumentų aptikimo programa, skirta nuskenuoti interneto erdvę ir surikiuoti vartotojo ieškomą informaciją pagal įvairius parametrus, tokius kaip puslapio lankytojų įsitraukimą ir informacijos aktualumą. Tai ir pakurstė didžiausias kalbas apie kuriama nuosavą paieškos sistemą.

Jon Henshaw, „Coywolf” įkūrėjas, pastebėjęs kur kas aktyvesnį „Applebot” aktyvumą nei įprastai, savo kuriamame bloge nusprendė situaciją paanalizuoti giliau. Jo manymu, „Apple” kuriamas paieškos variklis leis „Siri” balso asistentui ir gamyklinei „iPhone” ar „iPad” paieškai išvengti „Google” tarpininkavimo ir tiesiogiai vartotojui pateikti jo ieškomą informaciją.

Tiesa, bent jau šiuo metu tikrai neatrodo, jog „Apple” ruoštųsi kibti į atlapus „Google” ir siekti, kad mūsų naršyklių pagrindiniuose puslapiuose puikuotųsi ne spalvotos apvalios raidės, o baltas obuoliukas. Bendrovė save pateikia kaip vartotojo privatumu besirūpinančią įmonę, o tai visiškai nesiderina su tuo, kuo užsiima „Google”. Greičiausiai sunkiai tikėtina, kad „Apple” paieškos sistema rodytų reklamas, rinktų vartotojų duomenis paieškos rezultatams tobulinti ir atliktų kitus veiksmus, kurie leidžia „Google” būti vienvaldžiu interneto paieškos lyderiu.

Nors „DuckDuckGo” įrodė, jog sėkmingai egzistuoti gali pajamų negaunanti ir duomenų nerenkanti paieškos sistema, kur kas realesnis scenarijus, kad „Apple” nuosavą paieškos variklį kurs tik norėdama pagerinti „Siri” ir „Spotlight” langelio veikimą. Tačiau turėdami omenyje „Apple” galią ir resursus, kovos su „Google” tikimybės ateityje negalime visiškai atmesti.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas