Tokių produktų liniją turi ir Japonijos milžinė „Sony“, o dar liepos mėnesį turėjau galimybę išbandyti „ULT Field 7“ modelį. Tai vienas didžiausių, tačiau tikrai ne pats didžiausias, gamintojo modelių, kuris nustebins ne tik savo dydžiu, bet ir galimybėmis.
Pastaruoju metu pavyko išbandyti ir dar vieną „ULT Field“ serijos modelį, tačiau šįsyk gerokai mažesnį – tai „Sony ULT Field 1“. Ši belaidė kolonėlė pasižymi puikiomis atsparumo savybėmis, itin kompaktišku korpusu, tačiau pagrindinis klausimas – o kaip su garso savybėmis?
„ULT Field 1“ garso kolonėlė Lietuvoje kainuoja kiek daugiau nei 95 eurus, o pirkėjai gali įsigyti vieną iš trijų skirtingų spalvinių opcijų – juoda, balta ir pilka. Mano testuojamas produktas buvo juodos spalvos, o dabar pažvelkime į viską kiek detaliau.
„Sony ULT Field 1“ apžvalga
„Sony ULT Field 1“ yra gera belaidė kolonėlė, kuri užima nedaug vietos, tačiau rinkoje galima rasti ir geresnių opcijų. Didžiausi trūkumai – labai vidutiniškas baterijos tarnavimo laikas, ilgas įkrovimas ir atgyvenusi „Sony“ programėlė.
Privalumai
- Gerai groja net ir didžiausiu garsumu
- Kompaktiškas dydis, solidus dizainas
- Atsparumas dulkėms ir vandeniui
- ULT režimas!
Trūkumai
- Erzinanti programėlė ir jos veikimas
- Vidutinis baterijos tarnavimo laikas
- Ilgai trunkantis įkrovimas
Dizainas
„Sony ULT Field 1“ belaidė kolonėlė pasižymi labai panašiu dizainu kaip ir mano anksčiau testuotas „ULT Field 7“ modelis. Pailgas korpusas, kraštuose plastmasiniai apvadai, vienoje kraštinėje valdymo mygtukai, kitoje „Sony“ logotipas, o kitoje – guma uždengtas įkrovimo lizdas.
Didžiausias skirtumas – kompaktiškas dydis, o taip pat čia yra ir virvutė, kurios reikalingumo nelabai suprantu. Kolonėlė ir taip nedidelė, o jos matmenys - 7,7 x 20,6 x 7,6 cm, svoris – vos 650 gramų. Galbūt šita virvė skirta norint ją pakabinti ant medžio šakos? Nežinau, jūs galite įvardinti priežastį komentaruose.
Kas patiko – korpuso tvirtumas. „Sony“ sako, kad šis modelis yra atsparus smūgiams ir gali nukristi iš daugiau nei metro aukščiau, tačiau tokiems testams nepasiryžau. Kaip bebūtų, gaminys atrodo itin kokybiškai ir tvirtai, o taip pat jis turi ir IP67 reitingą, kas rodo atsparumą dulkėms ir vandeniui. Prasidėjus rudeniui – tai tikrai svarbi savybė.
Mygtukams panaudota pakankamai minkšta silikoninė medžiaga, kuri yra kiek šviesesnė nei visa kolonėlė. Čia rasime įjungimo, „Bluetooth“, grojimo/pauzės, garsumo ir specialų ULT režimo mygtuką. Iš esmės čia viskas atrodo ir juntama taip pat kaip ir anksčiau bandytame „ULT Field 7“ modelyje, tačiau be LED efektų, kurie puošė pastarosios kolonėlės garsiakalbius.
Čia rasime ir silikonine medžiaga uždengtą skyrelį, kuris nėra pralaidus vandeniui. „Sony“ čia paslėpė USB-C įkrovimo lizdą. Ir, žinoma, viena iš briaunų papuošta sidabrinės spalvos gamintojo logotipu. Visumoje, dizainas kiek nuobodus, tačiau pats produktas atrodo itin kokybiškai, ko ir galima tikėtis iš šios Japonijos milžinės.
Veikimas
Pakalbėkime apie tai, kaip veikia šis „Sony“ produktas. Aš jau minėjau čia įmontuotus minkštus mygtukus, kuriuos spaudinėti yra labai malonu. Jais naudotis labai paprasta ir, sakyčiau, malonu. Tvirtas paspaudimas ir gaunamas norimas rezultatas – daugiau šioje vietoje norėti ir nereikia.
Kaip ir įprasta tokiuose produktuose, su savo išmaniuoju telefonu kolonėlę galėsite susieti pasitelkiant „Bluetooth“. Viskas kaip ir daugelyje kitų tokio tipo įrenginių – paprasta, sklandu ir greita. „ULT Field 1“ gali būti valdoma ir per „Sony Music Center“ programėlę. Taip, tai ta pati aplikacija kai pir „ULT Field 7“ modeliui.
Taip, jūs čia rasite pagrindines parinktis, tokias kaip garso nustatymai, derintuvas ar baterijos taupymo opcijos. „Sony Music Center“ pagrindiniame lange taip pat yra nuorodos į kai kurias muzikos programėles, tačiau ir tokios galimybės poreikio aš nelabai suprantu. Pavyzdžiui, aš naudoju „Tidal“ ir galvojau, kad „Sony“ man duos kažkokių specifinių parinkčių. Paspaudžiu. Ir mane tiesiog perkelia į „Tidal“ programėlę. Okay, ačiū.
Ši „Sony“ programėlė atrodo ganėtinai pasenusi ir sakyčiau, kad tai yra vienas didžiausių trūkumų. Kaip bebūtų, pačios garso kolonėlės veikimas – puikus. Su mano išmaniuoju susieta labai greitai, prisijungiama greitai, o ryšio kokybė taip pat gera. Jokių problemų.
Verta paminėti ir tai, jog garsiakalbis suderinamas su „Bluetooth 5.3“, veikia su AAC ir SBC kodekais ir palaiko „Google Fast Pair“ galimybę. Viskas kaip ir turėtų būti tokios klasės kolonėlėje.
Garsas
Kaip ir sufleruoja pavadinimas, „Sony ULT Field 1“ yra mažasis šios serijos modelis. Čia rasime du grojimo režimus – su įjungtu ULT ir be jo. Jeigu labai trumpai – tai rekomenduočiau jį laikyti įjungtą, nes tuomet skambėjimas yra žymiai geresnis.
Su įjungtu ULT režimu – žemi dažnai yra žymiai sodresni, o ir aukštieji skamba kur kas geriau. Išjungus šį režimą – garsas skamba sodriau. Sakyčiau, kad viskas priklauso nuo to, kokios muzikos klausotės. „ULT Field 1“, atsižvelgiant į jos dydį, skamba tikrai neblogai ir man visai patiko.
Dar ką pastebėjau – norint patiems susireguliuoti ekvalaizerį galima išgauti gerus rezultatus, tačiau jie vis tiek neprilygs tam, ką suteikia įjungtas ULT režimas. Panašu, kad „Sony“ stengiasi išlaikyti šios galimybės privalumus išskirtiniais ir jeigu norite kuo daugiau žemų dažnių – laikykite ULT įjungtą.
Jeigu tikitės, kad ši „Sony“ kolonėlė taps jūsų vakarėlio siela – drįsčiau su tuo nesutikti. Sakyčiau, kad belaidė kolonėlė puikiai tinka ramesniems pasisėdėjimams. Garsas visuomet yra ganėtinai subjektyvus dalykas, nepaisant to, manyčiau, jog „ULT Field 1“ šiek tiek nusileidžia savo konkurentams.
Baterija
„Sony ULT Field 1“ baterijos veikimas yra ganėtinai vidutiniškas. Pats gamintojas sako, jog pilno įkrovimo turėtų pakakti maždaug 12 valandų klausantis su 50 proc. garsumu ir su išjungtu ULT. Jeigu įjungiate ULT režimą ir padidinate garsą – rezultatai gerokai prastesnis.
Tačiau didesnė blogybė nei vidutinis baterijos tarnavimo laikas – įkrovimo trukmė. Pilnas „ULT Field 1“ modelio įkrovimas trunka maždaug 5 valandas, o tai yra labai labai daug. Šis procesas, kaip jau minėjau apžvalgos pradžioje, vyksta pasitelkiant paslėptą USB-C lizdą.
Verdiktas
Išbandžius „Sony ULT Field 7“ tikėjausi, kad ir šis modelis mane sužavės, tačiau likau šiek tiek nusivylęs. Taip, skamba ji pakankamai kokybiškai, tačiau lyginti su didesniu broliu būtų labai sudėtinga. Džiugu, kad čia yra ULT režimas, o ir korpusas tvirtas ir atsparus.
„Sony ULT Field 1“ yra gera belaidė kolonėlė, kuri užima nedaug vietos, tačiau rinkoje galima rasti ir geresnių opcijų. Didžiausi trūkumai – labai vidutiniškas baterijos tarnavimo laikas, ilgas įkrovimas ir atgyvenusi „Sony“ programėlė.