„Bolt“ pateikia šokiruojančią statistiką: per mažiau nei mėnesį dingo didžioji dalis prie paspirtukų pridėtų šalmų

Pranešimas spaudai

2024-05-10, 07:15

1 komentaras

Per mažiau nei keturias savaites nuo tada, kai Vilniuje prie 600 elektrinių paspirtukų buvo pridėti šalmai, dingo beveik 500 šių saugumo priemonių, skaičiuoja judumo platforma „Bolt“. Įmonė planuoja, kad iki gegužės pabaigos į miestą išriedės dar keli šimtai paspirtukų su šalmais ir tikisi, kad su jais paspirtukų naudotojai elgsis atsakingiau.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Bolt“ pateikia šokiruojančią statistiką: per mažiau nei mėnesį dingo didžioji dalis prie paspirtukų pridėtų šalmų

Šalmai prie dalies elektrinių „Bolt“ paspirtukų Vilniuje buvo pridėti Seime ėmus svarstyti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, kuriomis norima įvesti privalomą šalmų dėvėjimą mikrojudumo priemonių, pavyzdžiui, elektrinių paspirtukų ir elektrinių dviračių, naudotojams. Šiuo pilotiniu projektu „Bolt“ siekia įvertinti, kaip sektųsi įstatymo pataisų projekte aprašytą įpareigojimą vykdyti ir kaip į jį reaguotų vartotojai.

„Pradėdami šią iniciatyvą numatėme, kad tam tikra dalis šalmų gali būti prarasta, tačiau tokio spartaus šalmų dingimo nesitikėjome. Suprantame, kad elektrinio paspirtuko naudotojas kelionės pabaigoje gali netgi tiesiog pamiršti, kad šalmas vis dar yra ant galvos – žinome, kad taip tikrai yra nutikę ir esame dėkingi visiems, kurie sugrįžo prie paspirtuko ir šalmą grąžino. Deja, tai vienetiniai atvejai, o dauguma – 80 proc. šalmų dingo, tikriausiai buvo pamesti ar tiesiog pavogti“, – skaičiavimais dalinasi Benas Jurlovas, „Bolt“ dalijimosi paslaugų operacijų vadovas Lietuvoje.

Įmonės atstovas sako, kad vartotojai raginami su šalmais elgtis atsakingai: kelionę elektriniu „Bolt“ paspirtuku Vilniuje pradedantys vairuotojai „Bolt“ programėlėje mato raginimą dėvėti šalmą, jei šis yra užkabintas ant paspirtuko, o kelionės pabaigoje gauna priminimą šalmą vėl užkabinti ant paspirtuko, kad juo galėtų pasinaudoti kitas vairuotojas.

„Džiaugiamės, kad per beveik penkerius metus, kiek Vilniuje yra prieinama elektrinių paspirtukų dalijimosi paslauga, ši transporto priemonė tikrai prigijo ir tapo svarbia dažno miestiečio kelionių dalimi. Džiugu ir tai, kad neatsakingo ar piktybiško elgesio su dalijimuisi skirtais paspirtukais atvejų pasitaiko itin retai. Tiesa, įvertinus kelių šimtų šalmų dingimą, akivaizdu, kad dar turime puoselėti abipusės pagarbos ir rūpinimosi nuosavybe, kuria dalijasi daugybė žmonių, supratimą“, – sako B. Jurlovas.

„Bolt“ atstovas priduria, kad nei įmonės klientų aptarnavimo specialistai, nei komanda, kuri rūpinasi saugiu ir tvarkingu el. dviračių ir paspirtukų naudojimu Vilniuje, neaptiko ir neturi žinių apie apgadintus šalmus.

„Šiuo pilotiniu projektu siekiame suprasti, ar vartotojai būtų linkę dėvėti šalmus ir ar parlamentarų siūlomas reikalavimas galėtų būti įgyvendintas, o tai, kad dingo didelė dalis šalmų, kiek apsunkina mūsų galimybes įvertinti šias tendencijas. Kadangi Vilniuje atsiras dar keli šimtai paspirtukų su šalmais, labai raginame paspirtukų naudotojus ir kitus gyventojus su šiais šalmais elgtis atsakingai“, – sako B. Jurlovas.

Iki gegužės pabaigos Vilniuje dar keli šimtai paspirtukų bus padabinti šalmais. Iš viso šiam pilotiniam projektui skiriamas maždaug tūkstantis šalmų.

„Bolt“ elektrinių paspirtukų dalijimosi paslauga šiuo metu veikia 14-oje miestų, o Vilniuje bei Kaune galima išsinuomoti ir elektrinius dviračius.

1 komentarų

Tomas

kazkaip senjoru neteko matyt besinaudojanciu tais paspirtukais, tai jiems ir neaktualu vogti. Lieka kas? Negi tas laimingasis jaunimas prisidejo prie sokiravimo?

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas