„Bolt“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Markusas Villigas pranešė, kad jo vadovaujamos platformos globalios metinės pajamos pasiekė 2 milijardus eurų.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Šia žinia M. Villigas pasidalino technologijų tinklalaidėje „20VC“, kurioje taip pat pasakojo apie „Bolt“ augimą nuo pat tada, kai 2013 m., būdamas vos 19-os Estijoje įkūrė įmonę gavęs 5000 eurų paskolą iš savo tėvų.
Šiandien, po daugiau nei dešimtmečio nuo įmonės įkūrimo, „Bolt“ siūlo ne tik pavėžėjimo paslaugas, bet ir paspirtukų bei elektrinių dviračių nuomą, greitą maisto ir kitų prekių pristatymą, taip pat ir dalijimosi automobiliais paslaugą. Šiuo metu „Bolt“ veikia daugiau nei 50 šalių ir yra pirmaujanti paslaugų teikėja daugiau nei 20 iš jų.
Kalbėdamas tinklalaidėje „20VC“ M. Villigas taip pat palietė darbo rinkos temą ir išreiškė nuomonę, kad darbuotojai iš Europos yra vienas pagrindinių „Bolt“ sėkmės veiksnių.
„Nesutinku su teiginiu, kad pasaulinio lygio rinkodaros ar inžinerijos sprendimų negalima kurti Europoje, – kalbėjo M. Villigas. – Mūsų patirtis rodo, kad [vietoj specialistų iš JAV įdarbinimo] ženkliai geriau yra pasamdyti talentingus ir darbščius žmones iš Europos, kurie tiesiog niekada neturėjo galimybės konkuruoti pasaulinėje arenoje. Būtent šie žmonės pastatė įmonę ir kartu su ja augo – jų mentalitetas visiškai skiriasi nuo darbuotojų Silicio slėnyje, kurie po dvejų metų gali pasukti kitur.“
Žvelgdamas į ateitį M. Villigas išskyrė autonominius automobilius kaip strateginį prioritetą ir sakė tikintis, kad tokios platformos kaip „Bolt“ bus esminės diegiant autonominio transporto technologijas didesniu mastu.
„Pavėžėjimo įmonės bus geriausias būdas autonominiams automobiliams patekti į rinką. Kai kurie mano, kad šios įmonės kurs savo pavėžėjimo sprendimus, o tokios įmonės kaip mes bus išstumtos iš rinkos. Manau, kad šie žmonės tiesiog nesupranta, kokie tai sudėtingi procesai ir kaip sunku plėsti pavėžėjimo tinklus. Mes tai vystome jau 11 metų su žmonėmis vairuotojais, ir jau tai yra nelengva. Jei pridėtume dar autonominės veiklos valdymo, automobilių valymo, įkrovimo ir kitus aspektus, viskas būtų tik dar sudėtingiau“, – kalbėjo „Bolt“ įkūrėjas.
Vis dėlto M. Villigas ragino atsargiai kalbėti apie tai, kada rinkoje galėtų labiau išsiplėsti autonominių transporto priemonių technologijos, pabrėždamas, kad šioje srityje dirbančioms įmonėms prireiks dar daugelio metų, kol bus pasiektas komerciškai perspektyvus sprendimas, pigesnis už žmogaus vairavimą ir atitinkantis įvairius reikalavimus.