„Citroen“ atnaujino itin pigų miesto elektromobilį: pristatyta naujoji „Ami“ versija, kuri nustebins naujais dizaino sprendimais, tačiau techninės savybės išliko nepakitusios

Lina Snarskienė

2024-10-16, 19:55

1 komentaras

2020 metais „Citroen“ pristatė „Ami“ – įperkamą elektrinį automobilį, skirtą važinėti tik mieste. Nors jis dažnai buvo pašiepiamas dėl mažo greičio, supaprastintos išorės, abejotino valdymo ir pigaus plastiko interjero, per ketverius metus, kol buvo parduodamas, jis vis tiek rado 65 tūkst. pirkėjų.

Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
„Citroen“ atnaujino itin pigų miesto elektromobilį: pristatyta naujoji „Ami“ versija, kuri nustebins naujais dizaino sprendimais, tačiau techninės savybės išliko nepakitusios

Dabar „Citroen“ smarkiai pakeitė pirmtako išorę ir jis atrodo daug drąsiau nei anksčiau. Perdarytas priekinis ir galinis fasadai, o ant priekinių sparnų atsirado dirbtinės lamelės. Jis atrodo daug drąsiau nei anksčiau, beveik kaip komiksų knygos herojus ar kažkas, ką sukūrė „Pixar“, su priekiniais žibintais, kurie atrodo kaip atskiros kapsulės, o ne integruoti į priekinį skydelį.

Pakeisto dizaino priekiniai žibintai skirti priminti klasikinį „Citroen 2CV“, kuris, sprendžiant iš to, kaip konkurentas „Renault“ atgaivina senus pavadinimus naujiems elektriniams automobiliams, turi visas galimybes atgimti iš naujo kaip modernus elektromobilis. Seserinė „DS“ markė nevengė perkurti „SM“ į efektingą naujo elektromobilio kupė koncepciją.

Tačiau ryškiausia pertvarkyto modelio dalis yra ne nauji priekiniai sparnai, o ratai. Jie turi drąsius stebulių dangtelius su kubo motyvu, kuris iš tiesų išryškina automobilį. Nesame tikri, kaip gerai jie atrodys automobiliui pradėjus važiuoti, tačiau matomose nuotraukose jie atrodo gana šauniai ir padeda atitraukti žvilgsnį nuo mažiau įdomių eksterjero dalių.

Interjeras, kaip ir transporto priemonės specifikacijos, atrodo nepakitęs. Kadangi Europoje „Ami“ priskiriamas L6 klasės keturračiams motociklams, todėl legaliai vairuoti gali vos 15 metų paaugliai, jo maksimalus greitis elektroniniu būdu reguliuojamas iki 45 km/val. Jis turi tą patį 5,5 kWh akumuliatorių, kaip ir anksčiau, todėl jo nuvažiuojamas atstumas yra 75 km.

Įkrovimo galia vis dar ribojama iki 3,6 kW, todėl sieninė dėžutė, kuri gali tiekti tokią galią, visiškai įkraus akumuliatorių per mažiau nei 4 valandas.

Kartu su serijine atnaujinto „Ami“ versija „Citroen“ parodė ir koncepcinį „Ami Buggy Vision“, kurį apibūdina kaip sklandų charakteringo, smagaus ir jūrinei laisvalaikio veiklai skirto modelio įvaizdį. Jis turi stambias bekelės padangas, dėl kurių papildomo pločio reikia nedidelių užpakalinių sparnų, banglentes primenančias duris ir didelę LED šviesos diodų šviesos juostą.

Kad ir kaip šauniai atrodytų šis automobilis – ir kad ir koks patrauklus jis galėtų būti nuomojamas pajūrio turistiniame miestelyje – „Citroen“ neplanuoja gaminti šios versijos. Gamintojas pasiūlė riboto tiražo „My Ami Buggy“, įkvėptą ankstesnės paplūdimiui pritaikytos koncepcijos, tačiau buvo pagaminta tik 50 egzempliorių, todėl tokio modelio iš tikrųjų nebuvo galima įsigyti.

Iki atnaujinimo „Ami“ kainavo nuo 7,3 tūkst. iki 8,2 tūkst. eurų ir kainos tikriausiai išliks tokios pačios. Jis daug prieinamesnis už „Micro Microlino“, nors tai yra greitesnis L7 keturratis ir, palyginti su „Ami“, jo vidus atrodo prabangiau.

1 komentarų

123

Kinai pasiūlys daug ką ir geresnio, ir pigesnio. Citroenui laikas sugrįžti prie dyzelių, tada juos pirks.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas